Photoshop "śmiga" najszybciej na... MacBooku z Windows XP

Jeśli wierzyć wynikom benchmarków opublikowanych w serwisie GearLog, najszybszym dostępnym obecnie w sprzedaży notebookiem z dwurdzeniowym procesorem Intel Core Duo jest wyprodukowany przez Apple'a MacBook Pro. Nie to jest jednak najistotniejsze - testerzy GearLog przeprowadzili testy używając MacBooka z uruchomionym na nim systemem operacyjnym Windows XP i oprogramowaniem Adobe Photoshop.

System Windows XP został uruchomiony na Macintoshu zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji opublikowanej w minionym tygodniu na stronie internetowejhttp://winxponmac.com (przypomnijmy, że za opracowanie instrukcji jej autorzy mają otrzymać nagrodę w wysokości 13 tys. dolarów - więcej na ten temat znajduje się w artykule "Udany 'dual boot' Windows XP na Macintoshu?").

Do testów wykorzystano MacBooka z procesorem Intel Core Duo taktowanym zegarem 2,16 GHz. Pod kontrolą Windows XP wykonywał on szereg obliczeń związanych z wykonywaniem skryptów w Photoshopie CS2 w czasie krótszym niż notebooki z dwurdzeniowymi CPU takich firm jak Dell, Lenovo, Acer czy Gateway. Ale uwaga - testerzy GearLog nie przeprowadzili samodzielnie testów komputerów wspomnianych marek - na stronie znajduje się za to odnośnik do testów dokonanych przez redakcję pisma PC Magazine.

Laptopy testowane przez PC Magazine korzystały z procesorów taktowanych zegarami 2 GHz - spośród nich jedynie komputer Acera zbliżył się do MacBooka. Nieco słabszym taktowaniem możnaby tłumaczyć gorsze rezultaty maszyn natywnie pracujących pod Windows, warto jednak pamiętać, że MacBook Pro uruchomiony pod tym systemem nie korzysta w pełni z możliwości karty graficznej (ATI Mobility Radeon X1600, ten sam model, co w testowanym przez PC Magazine Acerze).

Więcej informacji: GearLog.