Photoshop w wersji Universal Binary dopiero w przyszłym roku

Jak poinformował szef firmy Adobe, program Photoshop w wersji Universal Binary, który można uruchamiać na Macintoshach z procesorami PowerPC i Intel, zostanie przedstawiony w pierwszej połowie 2007 roku.

Photoshop w wersji Universal Binary dopiero w przyszłym roku

Znany program graficzny Adobe Photoshop to jedna z najważniejszych aplikacji, która nie została jeszcze przedstawiona w formacie Universal Binary. Również program Photoshop Elements 4.0, służący do wygodnej edycji cyfrowych fotografii, który pojawił się na rynku w lutym tego roku, nie jest dostępny w tym formacie, co wynika z ograniczeń czasowych.

W czasie konferencji prasowej w Tokio Bruce Chizen, szef Adobe, powiedział, że firma intensywnie pracuje nad przeniesieniem swoich produktów na platformę Macintela. Acrobat 8, który pojawi się jesienią tego roku, będzie zgodny z formatem Universal Binary, podobnie jak kolejna wersja aplikacji z pakietu Creative Suite. Jednak ten zestaw programów trafi na półki sklepowe dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku.

Chizen podkreślił, że wielu klientów Adobe korzysta z Macintoshy, a platforma Macintel zapewni jeszcze lepszą wydajność i wygodę pracy. Jednocześnie prezes Adobe stwierdził, że pojawienie się oprogramowania Boot Camp do uruchamiania systemu Windows na Macintoshach nie będzie miało dużego wpływu na produkty oferowane przez tego producenta.

Firma będzie kontynuowała tworzenie oprogramowania bezpośrednio dla systemu Mac OS X, gdyż tego oczekuje większość klientów. Istnieją jednak niektóre produkty, które nie będą rozwijane w wersji na Maca. Dotyczy to przede wszystkim programu FrameMaker, którego użytkownicy będą musieli skorzystać z systemu Windows uruchamianego przy pomocy rozwiązania Boot Camp.