Piątkowy Przegląd Prasy

Administracyjne relikty PRL... Zumi będzie dostępne przez wszystkie komórki... Ministerstwo zaknebluje apteki internetowe?.. PO nie ma pomysłu jak przełamać monopol TP S.A... Związkowcy w TP protestują przeciw listom zwolnień... Telefon Apple'a nie zna granic ZUS: Maszyneria Trurla za Trzy miliardy... Czy władza wie co robisz w sieci?..

RZECZPOSPOLITA

Administracyjne relikty PRLNowoczesne państwo powinno być zarządzane jak wielka korporacja. Musi do minimum ograniczyć liczbę regulacji i skupić się na ustalaniu katalogów praw i obowiązków obywateli. Problematyka ta będzie tematem IV Konferencji CW "Państwo w mikro- i makroskali".

http://www.rp.pl/artykul/9133,92446.html

COMPUTERWORLD

I Ty możesz być podejrzany! (cz. I) Czy władza wie co robisz w sieci? Kto może sprawdzić wykaz wszystkich stron WWW jakie odwiedzałeś w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy? Czy można zostać oskarżonym za ściągnięcie z internetu jednego klipu wideo?

http://p1.idg.pl/r/333be

GAZETA PRAWNA

Zumi będzie dostępne przez wszystkie komórki Zumi, lokalizator internetowy Onetu, wprowadzi 1 marca swoją wersję Zumilajt do wszystkich operatorów komórkowych działających na polskim rynku.

http://p1.idg.pl/r/288f1

Związkowcy w TP protestują przeciw listom zwolnień Część związków zawodowych w Telekomunikacji Polskiej nie godzi się na proponowane przez firmę warunki zaplanowanych zwolnień grupowych.

http://p1.idg.pl/r/b8066

GAZETA WYBORCZA

PO nie ma pomysłu jak przełamać monopol TP S.A.Rynek telekomunikacyjny wymaga porządnej strategii, która zapewni prawdziwą konkurencję w tej branży. Niestety, nic nie wskazuje na to, by Platforma Obywatelska miała jakiś pomysł na przełamanie monopolu TP.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4930129.html

Ministerstwo zaknebluje apteki internetowe?To już pewne - rozporządzenie regulujące sprzedaż leków przez internet będzie narzucać e-aptekom mocno restrykcyjne warunki handlu. Mogą one postawić pod znakiem zapytania sens całego rynku internetowych aptek...

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4930131.html

Telefon Apple'a nie zna granicNawet półtora miliona iPhone'ów może znajdować się poza oficjalnym obiegiem - wynika z raportu American Technology Research.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4930134.html

FORBES

Maszyneria Trurla za Trzy miliardy Kompleksowy System Informatyczny ZUS jest jak maszyneria Trurla z "Cyberiady" Lema: drogi, sporo wie, ale niewiele potrafi zrobić. Przekonało się o tym 600 tys. kobiet, którym przez trzy lata nie naliczono 2,5 mld zł składek. Czy kiedyś dowiemy się, ile naprawdę kosztował nas kontrakt, na którym wyrosła potęga Prokomu i Ryszarda Krauzego?

http://www.forbes.pl/forbes/2008/02/14/024_maszyneria_trurla_za.html