Piątkowy Przegląd Prasy

4fun Media zainwestuje w komórki... Vodafone planuje umocnić się w Polkomtelu... P2P z unijnej kasy... Za oceanem mają problemy z BlackBerry... Nawigacja GPS ma coraz więcej zwolenników... Nie będzie potrzebny podpis elektroniczny... Gadu-Gadu rośnie...

COMPUTERWORLD

Za oceanem mają problemy z BlackBerryWczoraj (20 lutego) w Stanach Zjednoczonych nastąpiła druga poważna awaria systemu pocztowego BlackBerry w ciągu ostatnich 10 dni. Terminale nie odbierały poczty przez ponad 3 godziny. Wiele osób korzystających na co dzień z popularnych terminali przekonało się, że nie można na nich polegać w stu procentach.

http://p1.idg.pl/r/d96b3

RZECZPOSPOLITA

Nawigacja GPS ma coraz więcej zwolennikówUrządzenia ułatwiające podróże - bo na przykład pomagające znaleźć hotel, bank, muzeum czy restaurację - będą jednym z najczęściej kupowanych sprzętów elektronicznych w najbliższych latach.

http://rp.pl/artykul/96514.html

GAZETA PRAWNA

4fun Media idzie na giełdę4fun Media część z 25 mln zł, jakie chce zdobyć na Giełdzie, zainwestuje w segment komórkowy i telewizję internetową.

http://p1.idg.pl/r/1d967

Vodafone planuje umocnić się w PolkomteluZmiana prezesa Polkomtelu, operatora Plus GSM, jest kartą przetargową w dyskusji Vodafone z polskimi akcjonariuszami i rządem na temat pozycji brytyjskiej firmy w polskiej spółce.

http://p1.idg.pl/r/eaee5

Nie będzie potrzebny podpis elektronicznyWprowadzenie ofert bez podpisu elektronicznego ma spowodować większe zainteresowanie wykonawców licytacją elektroniczną.

http://p1.idg.pl/r/5e412

GAZETA WYBORCZA

Internet w autobusieNa jednej z najdłuższych linii autobusowych w Sztokholmie można od czwartku korzystać z Internetu.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4952050.html

P2P z unijnej kasyRuszyły prace nad P2P-Next, nowym oprogramowaniem do przesyłania plików w internecie. Do inicjatywy finansowanej z unijnych pieniędzy włączyło się BBC.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4952048.html

Gadu-Gadu rośnieTrzykrotnym wzrostem zysku netto rok do roku pochwalić się może Gadu-Gadu.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4952045.html

PULS BIZNESU

Mediatel przejmie ElterixGiełdowy Mediatel poinformował o fuzji ze spółką Elterix. Dojdzie do niej poprzez emisję 5,87 mln akcji Mediatelu skierowanych do właścicieli drugiej firmy.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=2e79a2c2-7df9-4daa-a0dc-ed3399737e03