Piątkowy Przegląd Prasy

PARP wypowiada umowy na projekty internetowe... Wasko tnie etaty z braku zamówień... Coraz więcej procesów o domeny internetowe... Amazon uruchomił sprzedaż artykułów spożywczych... Sygnity zmodernizuje system głosowań, z którego korzystają polscy parlamentarzyści... Plus oferuje mobilny internet o szybkości 42 Mb/s... Apple otwiera sklep w Chinach... Naziemna telewizja cyfrowa ruszy w końcu jesienią...

COMPUTERWORLD

Sun Microsystems Poland już oficjalnie częścią Oracle PolskaOd 1 lipca polskie oddziały Oracle i Sun to formalnie jedna firma. Integracja zespołu jeszcze trwa. Podobnie przygotowania do przeprowadzki. Zmienia się też m.in. sposób licencjonowania rozwiązań Suna.

http://p1.idg.pl/r/a93ce

Microsoft Imagine Cup 2010 - poznaliśmy zwycięzcówWśród laureatów głównych kategorii zabrakło Polaków. Zwycięzców ogłoszono na wieczornej gali 8 lipca. Gospodarzem tegorocznej edycji była Warszawa.

http://p1.idg.pl/r/2606c

Firmy nie potrafią mierzyć stopnia wykorzystania oprogramowaniaZ przeprowadzonych na rynku brytyjskim analiz wynika, że trzy na cztery firmy nie dysponują żadnymi narzędziami umożliwiającymi ocenę realnej przydatności i stopnia wykorzystania aplikacji biznesowych. W co trzeciej organizacji niemal niemożliwe jest również oszacowanie realnych kosztów posiadania oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/ea462

Amerykanie będą wykrywać cyberatakiAmerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) buduje system, którego zadaniem będzie wykrywanie cyberataków na kluczowe elementy amerykańskiej infrastruktury informatycznej i gospodarczej. Poinformował właśnie o tym Wall Street Journal, powołując się na anonimowych informatorów.

http://p1.idg.pl/r/d04f6

RZECZPOSPOLITA

E-msza za dotacje z UE nie wypali?Reagując na nieprawidłowości, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wypowiada umowy na projekty internetowe.

http://www.rp.pl/artykul/9211,505662_E_msza_za_dotacje_z_UE_nie_wypali_.html

Naziemna telewizja cyfrowa ruszy w końcu jesieniąWedług UKE pierwsze dwa cyfrowe multipleksy, na których będą nadawane stacje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej mogą ruszyć jesienią tego roku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,505486_Naziemna_telewizja_cyfrowa_ruszy_jesienia.html

GAZETA PRAWNA

Coraz więcej procesów o domeny internetoweWielkie światowe korporacje coraz częściej walczą o prawa do polskich domen internetowych. Panasonic wygrał proces o internetowy adres Lumix.pl, ale Unilever nie zdołał wywalczyć praw do Rama.pl.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/434944,coraz_wiecej_procesow_o_domeny_internetowe.html

WYBORCZA.BIZ

Amazon idzie na wojnę z marketami Tesco i SainsburyInternetowy gigant rzuca wyzwanie sieci Tesco i Sainsbury - w Wlk. Brytanii uruchomił sprzedaż artykułów spożywczych.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8118945,Amazon_idzie_na_wojne_z_marketami_Tesco_i_Sainsbury.html

Plus oferuje mobilny internet o szybkości 42 Mb/sPolkomtel zakończył prowadzone we Wrocławiu testy szybkiego internetu mobilnego. Usługa jest już dostępna komercyjnie. To dobra wiadomość, bo Polacy coraz chętniej korzystają z mobilnego dostępu do sieci.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8116046,Plus_oferuje_mobilny_internet_o_szybkosci_42_Mb_s.html

PULS BIZNESU

Apple otwiera sklep w ChinachProducent iPhone’a otworzy drugi flagowy sklep w Chinach. Butik powstanie w samym sercu finansowej dzielnicy Szanghaju.

http://www.pb.pl/a/2010/07/08/Apple_otwiera_sklep_w_Chinach

PARKIET

Wasko tnie etaty z braku zamówieńGliwicka spółka chce w tym roku powtórzyć zeszłoroczną sprzedaż, ale zamierza zwiększyć rentowność netto do 3 proc.

http://www.parkiet.com/artykul/947380_Wasko_tnie_etaty_z_braku_zamowien_.html

Sygnity ma pieczę na sejmowymi głosowaniamiGiełdowa spółka zmodernizuje systemu głosowań, z którego korzystają polscy parlamentarzyści.

http://www.parkiet.com/artykul/947159_Sygnity_ma_piecze_na_sejmowymi_glosowaniami.html

ERPStandard

Co druga firma ma poważne problemy z fakturami kosztowymiNadmiar innych obowiązków służbowych oraz spory związane z ustaleniem odpowiedzialnych za koszty to niektóre z przyczyn pojawiających się w wielu firmach opóźnień utrudniających pracę księgowości.

http://p1.idg.pl/r/3c4f3

Microstrategy będzie oferować mobilny system Business Intelligence za darmoPrzedstawiciele firmy Microstrategy zapowiadają nową generację oprogramowania analitycznego dla urządzeń iPad i Phone. Koszt zakupu licencji dla jednego użytkownika ma wynosić co najmniej 550 USD. Jednak w ramach zachęty firma zamierza oferować bezpłatnie licencję dla maksymalnie 25 użytkowników.

http://p1.idg.pl/r/a0dc1

NetWorld

Przynęty na hakerówW wielu sieciach korporacyjnych brakuje należytego nadzoru nad działaniami w sieci. Obserwowanie sieci i nadzór systemów komputerowych jest drogie i obciążone fałszywymi rozpoznaniami. Nie należy się więc dziwić, że ataki często pozostają niewykryte przez miesiące, malware rozprzestrzeniają się po kryjomu, a napastnicy mogą stopniowo coraz głębiej infiltrować zasoby sieci, pozostając w ukryciu.

http://p1.idg.pl/r/c932d

Nowy "sokalny" atak na AESW renomowanym serwisie IACR pojawiła się właśnie praca Vincenta Rijmena, współtwórcy szyfru AES, opisująca nowy atak na ten najpopularniejszy obecnie szyfr blokowy.

http://p1.idg.pl/r/96384