Piątkowy Przegląd Prasy

Do Polski wchodzi konkurent home.pl... UKE obniża stawki za SMS-y... HP podbija ofertę Della... Dwa największe serwisy zakupów zbiorowych mają już 10 milionów złotych obrotów... Hawe łączy światłowodem największe polskie miasta... Ruszyły przygotowania do sprzedaży Telekomunikacji Kolejowej... Projekt OpenSolaris już bez zarządu... Kolejka firm po unijne dotacje... Wirtualne hity z Polski... Zanim wyślesz CV, usuń z Facebooka i Naszej Klasy wszystko, co może cię kompromitować...

COMPUTERWORLD

Zielone miastoOdpowiednio zarządzając miastami, można znakomicie poprawić warunki ekologiczne, zwiększając tym samym jakość życia mieszkańców. Nie da się tego dzisiaj robić bez wsparcia ze strony informatyki.

http://www.computerworld.pl/artykuly/357364/Zielone.miasto.html

Do Polski wchodzi konkurent home.plPrzynajmniej tę największą firmę oferującą hosting stron internetowych, jako największego rywala na polskim rynku wymienia - uruchamiający dziś usługi w Polsce - niemiecki 1&1.

http://p1.idg.pl/r/b72b9

Projekt OpenSolaris już bez zarząduW poniedziałek zarząd projektu OpenSolaris podjął dezycję o samorozwiązaniu. Zgodnie z przepisami ustalonymi jeszcze przez władze Sun Microsystems w takiej sytuacji pełna kontrola nad rozwojem systemu trafiła w ręce właściciela praw do komercyjnej wersji oprogramowania.

http://p1.idg.pl/r/ecd18

Ruszyły przygotowania do sprzedaży Telekomunikacji KolejowejW ubiegłym roku przyszłość spółki stanęła pod znakiem zapytania, gdyż straciła płynność finansową. Postanowiono jej jednak nie likwidować, tylko zreorganizować i sprywatyzować. PKP szuka właśnie doradców prywatyzacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/e4d0f

RZECZPOSPOLITA

Kolejka firm po unijne dotacje"Innowacyjna gospodarka" to pierwszy krajowy program operacyjny, w którym rozdzielono połowę środków unijnych. Zawarto w nim umowy na ponad 22 mld zł. To 57 proc. wkładu unijnego do programu.

http://www.rp.pl/artykul/527644-Kolejka-firm-po-unijne-dotacje.html

Wirtualne hity z Polski"Call of Juarez", "Wiedźmin"; "Sniper". To przepustki polskich firm do światowej ekstraklasy producentów gier na pecety.

http://www.rp.pl/artykul/527512-Wirtualne-hity-z-Polski.html

GAZETA PRAWNA

Grupowy sposób na tanie zakupyDwa największe serwisy zakupów zbiorowych po 4 miesiącach działalności mają już 10 milionów złotych obrotów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445771,grupowy_sposob_na_tanie_zakupy.html

Zanim wyślesz CV, usuń z Facebooka i Naszej Klasy wszystko, co może cię kompromitowaćJeżeli właśnie wróciłeś z wakacji, to na fali urlopowego uniesienia nie umieszczaj pochopnie na Naszej Klasie czy Facebooku półnagich zdjęć z papierosem i butelką wódki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445787,zanim_wyslesz_cv_usun_z_facebooka_i_naszej_klasy_wszystko_co_moze_cie_kompromitowac.html

SMS-y będą tańsze: UKE obniża stawkiPlanowana przez UKE obniżka stawek hurtowych SMS-ów doprowadzi do spadku przychodów operatorów komórkowych i ich inwestycji - twierdzi PKPP Lewiatan. Prezes UKE Anna Streżyńska podkreśla jednak, że dzięki obniżce stawek spadną ceny SMS-ów, które są w Polsce za wysokie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445715,sms_y_beda_tansze_uke_obniza_stawki.html

WYBORCZA.BIZ

Hawe łączy światłowodem największe polskie miastaDo końca 2012 r. spółka Hawe chce mieć 4 tys. kilometrów światłowodu. Na przełomie roku sieć połączy Poznań z Lesznem.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8300399,Hawe_laczy_swiatlowodem_najwieksze_polskie_miasta.html

PULS BIZNESU

HP podbija ofertę DellaDell i HP dalej walczą o spółkę 3 Par i raz za razem podbijają swoje oferty.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/26/HP_podbija_oferte_Della

NetWorld

Optyczny punkt demarkacyjny GESalumanus (dystrybutor komponentów i urządzeń do systemów teleinformatycznych) wprowadził do swojej oferty optyczny punkt demarkacyjny RC551ES-4GE (produkowany przez firmę RAISECOM). Ma on 2 porty SFP GE dla uplinku, 4 porty SFP GE dla down-linku oraz gniazdo rozszerzeń udostępniające połączenia TDM.

http://p1.idg.pl/r/fceb1

Procesory Arm będą wspierać wirtualizacjęArm Holdings poinformował, że kolejna wersja procesora Cortex A (robocza nazwa Eagle) będzie wspierać mechanizmy wirtualizowania zasobów. Pozostaje więc tylko kwestią czasu, gdy na rynku pojawią się energooszczędne serwery oparte na takim procesorze.

http://p1.idg.pl/r/b465e

Router Vyatta zgodny z IPv6

Sieciowy system operacyjny Vyatta (oprogramowanie open source pełniące rolę routera) otrzymał certyfikat zgodności z protokołem IPv6. Biorąc pod uwagę fakt, że system ten cieszy się dużą popularnością, liczba wdrożeń protokołu IPv6 może znacznie wzrosnąć w najbliższym czasie.

http://p1.idg.pl/r/f1558