Piątkowy Przegląd Prasy

TP walczy o miliard euro... Optimus inwestuje w technologie... PKO BP wybrał CIO... HP jest gotów zapłacić 2,4 mld USD za firmę 3PAR... Apple z muzycznym Facebookiem... PARP stworzy katalog dofinansowanych e-biznesów... Punkty kontaktowe na temat usług i handlu elektronicznego rozpoczną działalność... Wielkopolska zaprasza operatorów do sieci... Europejskie przetargi na e-myto... Spada sprzedaż elektroniki...

COMPUTERWORLD

W trosce o udane relacjeCzego brakuje w typowym systemie klasy CRM? Ogólnego spojrzenia na jakość relacji, ich dynamikę oraz wpływ na otoczenie, a przede wszystkim informacji zwrotnych dotyczących odczuć klientów. Właśnie w tym tkwi siła rozwiązań klasy CEM.

http://p1.idg.pl/r/7488f

Asseco Poland przejmuje amerykańską firmę ITFirma poinformuje o szczegółach transakcji na dzisiejszej (3 września) konferencji. Transakcja miałaby zostać przeprowadzona w gotówce, a dzięki niej nastąpić miałby "skokowy wzrost wielkości Grupy Asseco".

http://www.computerworld.pl/news/361625/Asseco.Poland.przejmuje.amerykanska.firme.IT.html

PKO BP wybrał CIOZostał nim Piotr Alicki, CIO Pekao SA. Obejmie funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar informatyki i usług od 2 listopada 2010.

http://p1.idg.pl/r/7c223

Biometria głosowa i rozpoznawanie mowy w call centerAutoryzacja głosem podczas kontaktu z bankiem czy dostawcą innych usług może oznaczać szybszą i wygodniejszą obsługę. Jednak nawet w skali globalnej wielu zastosowań biometrii głosowej nie ma, w Polsce ani jednego.

http://www.computerworld.pl/news/361608/Walka.o.glos.html

PARP stworzy katalog dofinansowanych e-biznesówNajpóźniej do połowy października powstanie kompleksowy katalog e-biznesów powstałych dzięki dofinansowaniu z działań 8.1 i 8.2 POIG.

http://p1.idg.pl/r/a0ac5

RZECZPOSPOLITA

TP walczy o miliard euroDziś sąd w Wiedniu rozsądzi spór telekomu z duńską spółką.

http://www.rp.pl/artykul/9211,530606-TP-walczy-o-miliard-euro.html

Optimus inwestuje w technologieKontrolowana przez Optimusa grupa CD Projekt buduje nowe centrum przetwarzania danych i komunikacji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,530603-Optimus-inwestuje-w-technologie.html

Europejskie przetargi na e-mytoTrwa przetarg na wprowadzenie elektronicznego poboru opłat na nowych odcinkach w Czechach i we Francji. Kolejne kraje przygotowują się do ogłoszenia postępowań.

http://www.rp.pl/artykul/9211,530597-Europejskie-przetargi-na-e-myto.html

GAZETA PRAWNA

Punkty kontaktowe na temat usług i handlu elektronicznego rozpoczną działalnośćW październiku zaczną działać dwa punkty kontaktowe: jeden dla administracji, a drugi dla firm świadczących usługi drogą elektroniczną.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/447524,punkty_kontaktowena_temat_uslug_i_handlu_elektronicznego_rozpoczna_dzialalnosc.html

Ceny elektroniki dołują. Sprzedaż spadaTen rok będzie najgorszy w historii. Nie pomogły nowinki technologiczne: telewizory 3D i cyfrowe lustrzanki. Sprzedaż w II kwartale spadła.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/447548,ceny_elektroniki_doluja_sprzedaz_spada.html

WYBORCZA.BIZ

Polskapresse chce zwiększyć przychody w sieci. Kupuje Gruper.plWydawca "Polski" zainwestował w Gruper.pl - serwis umożliwiający grupowe zakupy.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8330187,Polskapresse_chce_zwiekszyc_przychody_w_sieci__Kupuje.html

Apple z muzycznym Facebookiem. Jobs próbuje sił na rynku filmówKoncern Steve'a Jobsa po raz kolejny próbuje swych sił na rynku filmów i seriali dostarczanych przez internet do telewizora. Wypuszcza też muzyczny serwis społecznościowy Ping.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8330207,Apple_z_muzycznym_Facebookiem__Jobs_probuje_sil_na.html

PULS BIZNESU

Wielkopolska zaprasza operatorów do sieciInwestorzy obejmą większościowy pakiet w spółce, która zbuduje sieć szerokopasmową. Wstępnie zainteresowani są najwięksi operatorzy — TP SA i Netia.

http://www.pb.pl/a/2010/09/03/Wielkopolska_zaprasza_operatorow_do_sieci

NetWorld#

Obrona z obu stron: Wi-Fi i EthernetuNie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że w świecie idealnym administratorzy sieci powinni zarządzać bezprzewodowym i przewodowym LAN z jednego okna na ekranie. Jednak cel ten staje się wyzwaniem, kiedy protokoły każdej sieci są rożne, takie jak Wi-Fi i Ethernet.

http://p1.idg.pl/r/01283

2,4 mld USD - tyle HP jest gotów zapłacić za firmę 3PARGdy wydawało się, że bitwa o przejęcie firmy 3PAR została zakończona, po tym gdy Dell któryś raz z rzędu podniósł poprzeczkę i zgodził się zapłacić za 3PAR 2,3 mld USD, Hewlett-Packard jeszcze raz wszedł do gry i zaproponował więcej: 2,4 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/a1486

IBM wraca do systemów mainframe chłodzonych wodąIBM w przyszłym tygodniu wprowadzi na rynek komputer typu mainframe zEnterprise 196 chłodzony wodą. Firma stosowała ostatni raz w systemach mainframe taką technologię 15 lat temu (w komputerach ES/9000).

http://p1.idg.pl/r/9eee1