Piątkowy Przegląd Prasy

W 2011 r. wszystkie PIT-y będzie można składać drogą elektroniczną... Facebook sterowany głosem w samochodach General Motors... P4 i PTK Centertel mogą utworzyć wspólnąfirmę... Rośnie kurs Pronox Technology... Przedsiębiorcy wciąż mogą się starać o granty na badania przemysłowe... Coraz częściej korzystamy z sieci w pracy w celach prywatnych... Awans Polski w rankingu World Economic Forum...

COMPUTERWORLD

Co mogą osiągnąć uczestnicy olimpiad informatycznychZ prof. Krzysztofem Diksem, dyrektorem Instytutu Informatyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej rozmawiamy o - organizowanej od 18 lat - Olimpiadzie Informatycznej.

http://p1.idg.pl/r/0f421

Koniec oprogramowania jakie znamyZ Jackiem Murawskim, dyrektorem generalnym Microsoft Polska rozmawiamy o strategii polskiego oddziału w zakresie sprzedaży rozwiązań cloud computing, planach rozwoju tych usług i nowej ofercie aplikacji oferowanych w chmurze.

http://p1.idg.pl/r/75543

Pomiędzy hostem a dyskami, czyli wirtualizacja SAN

Rozwiązania tego typu udowodniły przydatność w wielu firmach. Dziś wirtualizacja standardem i pojawia się także w firmach średniej wielkości.

http://p1.idg.pl/r/2b7c7

RZECZPOSPOLITA

Awans Polski w rankingu World Economic ForumPolska zajęła 39. lokatę, o 7 pozycji wyższą niż przed rokiem. W rankingu prowadzi Szwajcaria.

http://www.rp.pl/artykul/9211,533508-Awans-Polski-w-rankingu-konkurencyjnosci.html

Pieniądze na rozwój firmPrzedsiębiorcy wciąż mogą się starać o granty na badania przemysłowe.

http://www.rp.pl/artykul/9211,533767-Pieniadze-na-rozwoj-firm.html

GAZETA PRAWNA

2011: Wszystkie PIT-y przez internetW przyszłym roku wszystkie deklaracje PIT będzie można składać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego e-podpisu. Również notariusze będą składać drogą elektroniczną deklaracje SD-2 i PCC-2.

http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/450624,2011_wszystkie_pit_y_przez_internet.html

WYBORCZA.BIZ

Facebook sterowany głosem w samochodach General MotorsNależąca do General Motors spółka OnStar pracuje nad urządzeniami, które pozwolą kierowcom robić wpisy na Facebooku za pomocą głosu - podaje Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła. Będzie też można wysłuchać SMS-a i podyktować odpowiedź.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8356997,Facebook_sterowany_glosem_w_samochodach_General_Motors.html

PULS BIZNESU

Prezes UOKiK-u powiedziała "tak"Ruch może przejąć Lurenę, a P4 i PTK Centertel - utworzyć wspólnego przedsiębiorcę świadczącego hurtowe usługi dostępu do szerokopasmowej transmisji danych, zadecydował UOKiK.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/09/Prezes_UOKiK-u_powiedziala_tak

E-prywata w firmieCoraz częściej korzystamy z sieci w pracy w celach prywatnych. Robimy to, by odpocząć od nużących zadań lub się zrelaksować - wynika z I Ogólnopolskiego Badania Pracowników "Internet w Pracy", przeprowadzonego pod patronatem PBI.

http://kariera.pb.pl/2200826,13052,e-prywata-w-firmie?ref=col3

PARKIET

Pronox Technology: Lista wierzytelności w sądzie, kurs rośnie27,7 proc. zdrożały w środę akcje Pronoksu Technology po informacji, że spółka złożyła do sądu listę wierzytelności. Na koniec dnia kosztowały 0,83 zł - najwięcej od czerwca.

http://www.parkiet.com/artykul/966645_Pronox_Technology__Lista_wierzytelnosci_w_sadzie__kurs_rosnie_.html

BYWALEC

Odnalazł się Witold DrożdżZnudzony "informatyzacją" państwa polskiego zajmuje się teraz jego "elektryfikacją"…

http://p1.idg.pl/r/b61ea

NetWorld

Mikroserwer HP dla małych firmHP zaprezentował wczoraj tani mikroserwer, który może obsługiwać małe firmy. Niewielki ProLiant MicroServer to wieża o wymiarach 26,7x26x21 cm.

http://p1.idg.pl/r/f2a0e

VMworld 2010: wirtualizacja i nie tylkoW opinii analityków zakończona przed tygodniem konferencja VMworld (San Francisco) zasłużyła na miano jednego z najważniejszych technologicznych wydarzeń tego roku. Obok rozwiązań wirtualizacyjnych dwóch głównych graczy (Microsoft i VMware), zaprezentowano kilka ciekawych produktów pomagających wirtualizować zasoby, a także umożliwiających interakcję między człowiekiem a komputerem.

http://p1.idg.pl/r/153c7