Piątkowy Przegląd Prasy

China Mobile stworzy wyszukiwarkę... Rosną wpływy z opłat za dostęp do mobilnego Internetu... Zakusy na wielką dywidendę z Polkomtelu... Maciej Witucki kupił akcje TP... Jakubas twierdzi, że już nie będzie sprzedawał... Pronox do połowy października sprzeda Agito... City Interactive chce bić kolejne rekordy... Bezpieczniejsze zakupy w sieci... Skarga e-mailem nie wiąże sądu...

COMPUTERWORLD

Bossie Awards - platformy i middleware open sourceNagroda Best of Open Source Awards (tzw. Bossie) corocznie przyznawana przez Infoworld wskazuje na projekty szczególnie ciekawe, przydatne lub w inny sposób godne uwagi. Ostatnią kategorią są platformy oraz middleware.

http://www.computerworld.pl/news/362046.html

Shell będzie miał "wszystko" od FujitsuFujitsu zajmie się obsługą informatyczną stacji Shell w 19 krajach. Do tej pory obsługą sterowników dystrybutorów, punktów sprzedaży, terminali do kart płatniczych oraz systemów zaplecza od strony IT zajmowało się wielu dostawców.

http://p1.idg.pl/r/6daf3

Krótko: Intel znowu inwestuje 5 milionów euro w MALL.PLFirma współfinansuje wartą 10 mln euro inwestycję w witrynę handlową MALL.PL. Jest to już druga runda finansowania MALL.PL przez Intel Capital.

http://p1.idg.pl/r/60a6d

RZECZPOSPOLITA

Rosną wpływy z opłat za dostęp do mobilnego InternetuGlobalne wpływy z opłat, jakie Internauci uiszczają dostawcom dostępu do sieci zwiększą się z 247,4 mld. dol. w tym roku do 351,1 mld dol. w 2014 roku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,536888-Rosna-wplywy-z-oplat-za-dostep-do-mobilnego-Internetu.html

Zakusy na wielką dywidendę z PolkomteluWaldemar Pawlak: minister finansów chce, by po sprzedaży Polkomtelu spółki z udziałem skarbu wypłaciły dywidendę.

http://www.rp.pl/artykul/9211,536870-Zakusy-na-wielka-dywidende-z-Polkomtelu.html

Bezpieczniejsze zakupy w sieciPozytywne wnioski z unijnej kontroli handlu internetowego. Większość skontrolowanych e-sklepów sprzedających elektronikę działa już zgodnie z unijnym prawem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,536702-Bezpieczniejsze-zakupy-w-sieci.html

GAZETA PRAWNA

Skarga e-mailem nie wiąże sąduSkuteczność pisma wnoszonego przez stronę do sądu administracyjnego drogą elektroniczną jest uzależniona od późniejszego opatrzenia go własnoręcznym podpisem.

http://prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia/452129,skarga_e_mailem_nie_wiaze_sadu.html

PULS BIZNESU

China Mobile stworzy wyszukiwarkęNajwiększy operator telefoniczny na świecie planuje podbić rynek wyszukiwania w Internecie.

http://www.pb.pl/a/2010/09/16/China_Mobile_stworzy_wyszukiwarke

City Interactive chce bić kolejne rekordyPo bardzo dobrych wynikach, kurs spółki rośnie jak szalony. Tegoroczny król parkietu zwiększył swoją wartość już siedmiokrotnie. W czwartek znów rośnie.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/16/City_Interactive_chce_bic_kolejne_rekordy

Maciej Witucki kupił akcje TPMaciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, kupił w zwykłej transakcji sesyjnej 4 tys. akcji spółki. Kosztowało go to 68 tys. zł.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/16/Maciej_Witucki_kupil_akcje_TP

PARKIET

Optimus: Jakubas twierdzi, że już nie będzie sprzedawałCzwartkowa sesja była szóstą z rzędu, na której papiery Optimusa traciły na wartości.

http://www.parkiet.com/artykul/969259_Optimus--Jakubas-twierdzi--ze-juz-nie-bedzie-sprzedawal-.html

Pronox do połowy października sprzeda AgitoPronox Technology prowadzi zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży Agito. Liczy, że transakcja przyniesie mu do 6,9 mln zł zysku netto.

http://www.parkiet.com/artykul/969029_Pronox-do-polowy-pazdziernika-sprzeda-Agito.html

NetWorld

SIP (cz. 2): bezpieczeństwoOtwartość, prostota i uniwersalność protokołu SIP to jego główne zalety. W pewnych okolicznościach mogą się stać jednak poważną wadą. Jako że znaczna część wdrożeń SIP jest powiązana z telefonią IP (VoIP), to bardzo istotny staje się problem zabezpieczenia transmisji danych i komunikatów.

http://p1.idg.pl/r/79ff9

Stuxnet - dzieło zawodowca, najlepszy malware w historii?Robak Stuxnet, który pojawił się w Sieci w połowie czerwca i od tego czasu zdołał zainfekować m.in. systemy SCADA kilku dużych firm, jest prawdopodobnie jednym z najlepiej napisanych złośliwych programów, jakie kiedykolwiek pojawiły się w Internecie. Zdaniem ekspertów ds. bezpieczeństwa, szkodnik jest tak skuteczny, pomysłowy i dopracowany, że musi być dziełem specjalisty wysokiej klasy.

http://p1.idg.pl/r/42051