Piątkowy Przegląd Prasy

Wyższy VAT ułatwi zmianę operatora... Kary za TV w komórce... W grudniu ruszy tzw. profil zaufany... Po porządkach MIT będzie rósł... Dotacje na łączenie systemów informatycznych... Polska wykorzystała ponad 20 mld zł funduszy unijnych... Kosztowny niewypał z elektroniczną bransoletą... Polskie sądy przyspieszą dzięki komputeryzacji Poczty... YouTube wygrał proces z hiszpańską TV... T-Mobile cenzuruje SMS-y w USA...

COMPUTERWORLD

Kiedy klient doceni system CRM?Im większym spektrum informacji dotyczących preferencji poszczególnych odbiorców dysponuje firma, tym większa szansa na skierowanie do nich odpowiedniego produktu. To oznacza oszczędność czasu zarówno dla klienta, jak i dla sprzedawcy.

http://p1.idg.pl/r/26f90

Nicholas Carr opowie o rewolucji jaką czeka biznes6 października, na konferencji "Strategia a efekt sieci!", Nicholas Carr, guru współczesnego zarządzania, autor światowych bestsellerów: The Big Switch, Does IT Matter? oraz The Shallows. What The Internet Is Doing To Our Brains, zdradzi opowie o tym jaki jest prawdziwy wpływ internetu na komunikację z klientami, jak musi zmienić się prowadzenie biznesu i jak - w obliczu rewolucyjnych zmian - wyprzedzić konkurencję.

http://p1.idg.pl/r/83138

Jak będzie wyglądał Internet w 2025 r.Czy Internet przez najbliższe 15 lat nadal będzie rozwijał się w nieskrępowany sposób, oferując coraz to nowe przełomowe usługi? A może ewolucja Sieci gwałtownie wyhamuje, np. w wyniku przedłużającego się kryzysu ekonomicznego? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź specjaliści Cisco i Global Business Network.

http://p1.idg.pl/r/27922

Google przejmuje firmy jak nigdy dotądFirma z Mountain View pobija swoje własne rekordy przejęć. W tym roku już 19 firm zostało kupionych przez Google. Większość nabytków jest związana z multimediami, rozwiązaniami mobilnymi oraz społecznościowym.

http://p1.idg.pl/r/d2b76

RZECZPOSPOLITA

Wyższy VAT ułatwi zmianę operatora?Abonenci zyskają pretekst, by bez uzasadnienia rozwiązywać umowy. Jest to doskonała okazja np. dla tych, którzy podpisali niekorzystne dla siebie terminowe umowy z sieciami komórkowymi bądź dostawcami Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/2,540004-Wyzszy-VAT-ulatwi-zmiane-operatora-.html

Kary za TV w komórceUOKiK wszczął przeciwko czterem operatorom postępowanie - dowiedziała się "Rz" . Era, Plus, Orange i Play wspólnie utrudniały uruchomienie telewizji mobilnej w Polsce. Maksymalna kara może wynieść 2,5 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/540121-Kary-za-TV-w-komorce.html

Dotacje na łączenie systemów informatycznychZa miesiąc ruszy konkurs na wsparcie e-biznesu między firmami.

http://www.rp.pl/artykul/9211,540113-Dotacje-na-laczenie--systemow-informatycznych.html

Firmy mediowe obawiają się nowych przepisówWłaściciele serwisów na żądanie i wydawcy uważają, że wprowadzenie do polskiego prawa przepisów tzw. dyrektywy audiowizualnej osłabi ich branże.

http://www.rp.pl/artykul/9211,540112-Firmy-mediowe-obawiaja-sie-nowych-przepisow.html

GAZETA PRAWNA

Fundusze unijne: Polska wykorzystała ponad 20 mld złW sierpniu wykorzystaliśmy ponad 3,5 mld zł z funduszy unijnych - wynika z danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/453714,fundusze_unijne_polska_wykorzystala_ponad_20_mld_zl.html

Portfel i bank w komórceTelefon staje się powszechnym kanałem umożliwiającym kontakt z bankiem. Teraz będzie też częściej służył do płacenia rachunków do 50 złotych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/453715,portfel_i_bank_w_komorce.html

Kosztowny niewypał z elektroniczną bransoletąUrządzania systemu dozoru elektronicznego kosztowały 22 mln zł. Ale z tzw. bransoletek skorzystały tylko 223 osoby. Zamiast oszczędzać, państwo płaci 100 tys. zł na skazanego.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/453708,kosztowny_niewypal_z_elektroniczna_bransoleta.html

WYBORCZA.BIZ

Polskie sądy przyspieszą dzięki komputeryzacji PocztyKolejki w sądach skrócą się minimum o trzy dni, bo Poczta zamierza oswoić się z komputerem.

http://wyborcza.pl/1,75248,8418970,Polskie_sady_przyspiesza_dzieki_komputeryzacji_Poczty.html

Elektroniczne urzędy ruszą już zimą? Po półrocznym opóźnieniuNajpierw miał być czerwiec, potem mówiono o wrześniu. Nic z tego - projekt ugrzązł w trybach machiny urzędniczej. Teraz - jak wynika z informacji "Gazety" - to grudzień będzie najprawdopodobniej miesiącem, w którym ruszy tzw. profil zaufany, a wraz z nim polska e-administracja.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8413692,Elektroniczne_urzedy_rusza_juz_zima__Po_polrocznym.html

YouTube wygrał proces z hiszpańską TVSąd w Madrycie stwierdził w czwartek, że należący do Google'a internetowy serwis YouTube nie może być odpowiedzialny za zamieszczane na jego serwerach treści. Serwis wideo wygrał sprawę z hiszpańską stacją Telecinco, która oskarżyła YouTube o łamanie praw autorskich, bo na jej łamach są treści zamieszczane przez internautów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8417728,YouTube_wygral_proces_z_hiszpanska_TV.html

T-Mobile cenzuruje SMS-y w USA?Czołowy amerykański operator komórkowy z USA został oskarżony przez jeden z serwisów o cenzurowanie treści. W odpowiedzi przedstawiciele T-Mobile zeznali przed sądem, że mają prawo cenzurować niektóre informacje, które przechodzą przez ich sieć.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8417670,T_Mobile_cenzuruje_SMS_y_w_USA_.html

PARKIET

Po porządkach MIT będzie rósłZajmująca się marketingiem w komórkach i loteriami esemesowymi spółka planuje duże przejęcia.

http://www.parkiet.com/artykul/971317_Po-porzadkach-MIT-bedzie-rosl--.html

NetWorld

Parlament Europejski chce rozwijać handel internetowyŚroda zaowocowała w ważne decyzje Parlamentu Europejskiego. Poza akceptacją kontrowersyjnego "raportu Gallo", europosłowie przyjęli też rezolucję w sprawie pełnego ukształtowania rynku wewnętrznego w handlu elektronicznym. Nowa rezolucja wzywa do utworzenia ogólnoeuropejskiego znaku jakości i wzmocnienia wewnętrznego rynku e-handlu UE.

http://p1.idg.pl/r/900f0

Nowe przełączniki Cisco dla MSPCisco wprowadził wczoraj do swojej oferty zarządzalne przełączniki przeznaczone dla małych i średnich firm. Koncern oferuje obecnie aż 14 modeli przełączników należących do serii 300.

http://p1.idg.pl/r/9bfb4

Migracja na żywo podczas konferencji IBM19 października br. odbędzie się konferencja "Odrzuć mITy - otwórz oczy. Poznaj prawdziwe możliwości bazy danych na platformie IBM". Podczas konferencji klienci IBM opowiedzą, jak dzięki zastosowaniu rozwiązań IBM osiągają strategiczne cele firmy, a IBM zaprezentuje pokaz migracji na żywo.

http://p1.idg.pl/r/52579