Piątkowy Przegląd Prasy

HP otworzyło pierwsze w Polsce Centrum Edukacji i Badań... Qumak-Sekom ma milionowy kontrakt z NIK-iem... Wczoraj na rynku obligacji zadebiutowały obligacje Polkomtelu... KGHM nigdy nie był tak blisko sprzedaży Dialogu... Fiskusowi brakuje sprzętu do kontroli e-handlu... Urzędy mogłyby zaoszczędzić 70 proc. wydatków na oprogramowanie... Onet wprowadzi geolokalizację... 400 mln zł nowych dotacji dla dużych firm... Odpowiedzialna społecznie porównywarka cen... Internet uratuje wydawców...

COMPUTERWORLD

Computerworld ma 20 lat!

Dwadzieścia lat temu, dokładnie 1 października 1990 roku, ukazał się na polskim rynku pierwszy numer magazynu Computerworld. Wtedy był to dwutygodnik, drukowany na gazetowym papierze, w czarno-białym kolorze.

Obecne i przyszłe wyzwania wobec technik IT

Rozmowa z profesorem Andrzejem Blikle, naukowcem, przedsiębiorcą, w roku 1990 prezesem Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Założona przez Microsoft fundacja wspierająca open source zmienia nazwę

Organizacja CodePlex Foundation oficjalnie nazywa się już Outercurve. Zdaniem przedstawicieli zarządu fundacji zajmującej się m.in. promowaniem i nadzorowaniem współpracy pomiędzy członkami społeczności open source, a twórcami komercyjnego oprogramowania o zamkniętym kodzie, zmiana nazwy pozwoli na zdystansowanie się od działalności koncernu z Redmond.

RZECZPOSPOLITA

HP wykształci nam specjalistów

Amerykański koncern otworzył pierwsze w Polsce Centrum Edukacji i Badań.

Catalyst: za małe obroty

Wczoraj na rynku obligacji zadebiutowały obligacje Polkomtelu.

Odpowiedzialna społecznie porównywarka cen

Polscy internauci ocenili serwisy internetowe pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu. Ale czy na pewno dobrze zrozumieli co znaczy CSR?

Internet uratuje wydawców

Wydawcy muszą się umiejętnie wspierać siecią, a nie tylko kopiować tam informacje zamieszczane w papierowych wydaniach gazet.

GAZETA PRAWNA

NIK: Gdy e-handel rośnie, Skarb Państwa traci miliardy

Na szarej strefie w handlu i usługach w internecie skarb państwa traci codziennie ogromne kwoty. Fiskusowi brakuje sprzętu do kontroli e-handlu i oparcia w odpowiednich przepisach - wynika z ustaleń NIK, zawartych w raporcie przesłanym do Sejmu.

Onet poprowadzi klientów do najbliższej restauracji

Największy działający w Polsce portal wprowadzi geolokalizację do swoich serwisów Zumi i Sympatia. Ułatwi to znalezienie sklepów i usług.

400 mln zł nowych dotacji dla dużych firm

W przedsiębiorstwach wraca nastrój na inwestowanie. Widząc to, Ministerstwo Gospodarki organizuje w tym roku dodatkową edycję konkursu na unijne dotacje dla dużych firm.

WYBORCZA.BIZ

Urzędy mogłyby zaoszczędzić 70 proc. wydatków na oprogramowanie

Większość komputerów w polskich urzędach (96 proc.) pracuje na systemie operacyjnym Windows. Na Linuksie, który jest darmowym odpowiednikiem Windowsa, tylko 13 proc. (dane nie sumują się do 100 proc., bo na jednym komputerze może być więcej niż jeden system). To źle, przekonują eksperci, bo w ten sposób tracimy pieniądze i uzależniamy się od jednej firmy.

PULS BIZNESU

Dialog niczym kula u nogi

KGHM nigdy nie był tak blisko sprzedaży Dialogu, ale nigdy transakcja nie budziła tylu kontrowersji. Przejęcie operatora przez Polkomtel to kuriozum — mówią eksperci.

PARKIET

Optimus nie zamierza oddać walorów ABC Dacie po 1,8 zł

Ile powinny kosztować nowe akcje Optimusa wydawane w zamian za warranty? Mniej niż na rynku: 1,8 zł - zdaniem ABC Daty, 2,5 zł - zdaniem przedstawicieli Optimusa, którzy nie są też pewni, czy umowa w sprawie emisji w ogóle jeszcze obowiązuje.

Qumak-Sekom: Milion z NIK-u

Giełdowa spółka wygrała przetarg organizowany przez Najwyższą Izbę Kontroli na dostawę komputerów przenośnych.

NetWorld

Najczęstszy atak hakerski na Facebooku - jak się obronić?

Z badań PandaLabs wynika, że ataki spamerskie i phishing to nadal najczęściej stosowane przez hakerów sztuczki. Oszuści wykorzystują też nowe metody, które dużo trudniej rozpoznać. Najczęściej wykorzystywany jest ostatnio sposób na "przynętę" - wiadomość od znajomego, który poleca nam ciekawy film lub stronę, na której są nasze zdjęcia.

Fluke Networks OptiView Management Suite

Firma Passus wprowadziła do swojej oferty pakiet Fluke Networks OptiView Management Suite. To rozwiązanie dla inżynierów sieciowych i menedżerów dostarcza pełny obraz sieci poprzez połączenie funkcji monitorowania z mechanizmem szczegółowych analiz w czasie rzeczywistym.

http://www.networld.pl/news/362520/Fluke.Networks.OptiView.Management.Suite.html

Avaya i Skype pracują nad nową platformą komunikacyjną dla MSP

Avaya i Skype zawarły porozumienie, w ramach którego opracują, a następnie będą oferować firmom z segmentu MSP niedrogie rozwiązania komunikacyjne, którymi można zarządzać za pośrednictwem korporacyjnej infrastruktury telekomunikacyjnej.