Piątkowy Przegląd Prasy

Vodafone gotów oddać Polkomtel... Trójwymiarowy obraz szturmem zdobywa rynek... Asseco Poland rośnie w siłę... Trzy firmy coraz bliżej stworzenia operatora mobilnego internetu... Bing i Facebook zacieśniają współpracę... Rosyjski gigant usług outsourcingu IT wchodzi do Polski... TP SA i TVN będą współpracować...

COMPUTERWORLD

Zasady zdalnego udostępnianie

Wirtualne platformy usługowe stają się coraz popularniejszym narzędziem rozwijania biznesu w cyberprzestrzeni w ramach modelu cloud computing. Wraz z rozwojem tej formy usług warto przyjrzeć się aspektom prawnym wykorzystania takich narzędzi.

Rosyjski gigant usług outsourcingu IT wchodzi do Polski

W Krakowie powstanie centrum rozwojowe rosyjskiej firmy Luxoft. W ciągu najbliższych dwóch lat znajdzie w nim pracę przynajmniej 200 osób. Docelowo krakowski oddział ma obsługiwać klientów z całej Europy.

3Services Factory tworzy data center w Katowicach

Klienci będę mogli skorzystać z usług kolokacji już w pierwszym kwartale 2011 r. Inwestycja jest wspólnym projektem operatora telekomunikacyjnego TKP oraz międzynarodowego koncernu z siedzibą w Duisburgu - PCC SE.

Bing i Facebook zacieśniają współpracę

Wyszukiwarka Microsoftu otrzymała nowe funkcje powiązane z Facebookiem. Użytkownik Binga może teraz otrzymywać m.in. informacje o stronach, które "Lubią" jego znajomi lub szybko wysłać im wiadomość.

RZECZPOSPOLITA

Miliard z kredytu lub od udziałowców

Trzy firmy coraz bliżej stworzenia operatora mobilnego internetu.

Cyfrowe znaki zapytania

Kontrowersje dotyczą przygotowań do uruchomienia kolejnego pakietu cyfrowych stacji nadawanych naziemnie.

GAZETA PRAWNA

Trójwymiarowy obraz szturmem zdobywa rynek

Dwukrotnie wzrosła sprzedaż nowoczesnych telewizorów i odtwarzaczy w ciągu kwartału. W tym samym czasie sprzęt pozwalający oglądać filmy w 3D staniał o 10 proc.

WYBORCZA.BIZ

TP SA i TVN będą współpracować

Telekomunikacja Polska oraz TVN podpisały długoterminową ramową umowę o współpracy - poinformowały spółki w komunikacie.

PULS BIZNESU

Asseco Poland rośnie w siłę

Proces przejęcia przez Asseco Poland grupy Formula Systems, na który będą przeznaczone pieniądze z emisji s. J, ma się zakończyć do 22 listopada. Akwizycja ta ma przyśpieszyć budowę przez Asseco dużej międzynarodowej grupy - poinformował prezes Asseco Adam Góral.

Vodafone gotów oddać Polkomtel

Pod młotek idzie 100 proc. operatora sieci Plus. Część akcji ma trafić na GPW. Decyzja Vodafone oznacza więcej pieniędzy dla Orlenu, KGHM i PGE. Do gry wejdą poważni gracze z branży.

PARKIET

IGroup: wycofał się inwestor dla Ad.Netu

Czekający na werdykt sądu w sprawie ogłoszenia upadłości układowej Internet Group podał dziś po sesji, że inwestor, który deklarował chęć przejęcia jednej ze spółek zależnych - sieci reklamy internetowej Ad.Net - wycofał ofertę.

NetWorld

Polskie podsumowanie "OpenWorld"

Podczas warszawskiej konferencji "Oracle Day" zaprezentowano najważniejsze nowości Oracle przedstawione niedawno w San Francisco.

Greenplum: hurtownia danych EMC przetwarzająca 10 TB danych w ciągu godziny

Greenplum Data Computing Appliance to opracowana przez EMC hurtownia danych (data warehouse), która ma ułatwić zarządzania dużymi porcjami danych i ich analizowanie w przedsiębiorstwach. Została ona zaprojektowana wcześniej przez firmę Greenplum, którą EMC przejął w połowie br.

CIO

Brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych

Na świecie brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych, może to zagrozić przyszłemu wzrostowi gospodarczemu - wynika z raportu Manpower.