Piątkowy Przegląd Prasy

Prezes UKE zapowiada nową strategię działania urzędu... Zmiana u sterów Ery... Przychody i zyski MNI rosną dzięki przejęciom... Rok po porozumieniu UKE-TP jest coraz więcej internetu... W przeglądarce faktury za prąd nie zobaczysz... NTT Data chce kupić Keane... Wydawcy rzucili się na iPada... Więcej gier z Chin...

COMPUTERWORLD

Za zamkniętymi drzwiami

Zapanowanie nad skłonnością do nieuprawnionego korzystania z cudzego dorobku w usieciowionym społeczeństwie nie jest łatwe. Czy to jednak wystarczający powód, aby większość negocjacji nad koncepcją międzynarodowego porozumienia w sprawie walki z naruszeniami praw własności intelektualnej ACTA odbywała się w tajemnicy?

Podróbki w Internecie

Do handlu w sieci trafiają nie tylko podrobione wyroby renomowanych producentów, ale też coraz częściej artykuły codziennego użytku.

Szeroko otwarte wrota do danych

Nie opowiadam się za całkowitą rezygnacją z arkuszy kalkulacyjnych w firmach, ale za używaniem ich zgodnie z przeznaczeniem.

Nokia zwiększa zyski i... zwalnia pracowników

Nokia przyspiesza, choć nie dzieje się to bez przeszkód. Z firmy odeszło kilku ważnych pracowników, a mimo to udało się jej zwiększyć zyski. Niestety producent telefonów zamierza też zwolnić blisko dwa tysiące pracowników.

RZECZPOSPOLITA

Za pięć lat Internet dla każdego, kto go zechce

Prezes UKE zapowiada nową strategię działania urzędu.

Zmiana u sterów Ery

Rada nadzorcza Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC, operator sieci Era jest kontrolowany przez niemieckiego operatora Deutsche Telekom) zaakceptowała zmiany w zarządzie komórkowego operatora.

GAZETA PRAWNA

Wydawcy rzucili się na iPada

Najwyżej 15 tys. tabletów Apple'a kupili do tej pory Polacy. Mimo to wydawcy i firmy uruchamiają już aplikacje, za pomocą których można czytać książki i gazety. I liczą, że w przyszłości przyniosą one krociowe zyski.

WYBORCZA.BIZ

Za dużo znajomych. Czy serwisy społecznościowe zjadają własny ogon?

Większość z nas nigdy nie odchudzała grona swoich znajomych na nk.pl czy Facebooku. Być może wkrótce serwisy społecznościowe będą nas do tego zachęcać.

Rok po porozumieniu UKE-TP: Coraz więcej internetu

W połowie grudnia do domów w Drohiczanach, Staszicu i Gliniskach dotrze internet. To efekt porozumienia między UKE a TP podpisanego dokładnie rok temu.

W przeglądarce faktury za prąd nie zobaczysz

Zakład energetyczny w Kielcach zaproponował klientom wysyłanie rachunków za prąd e-mailem. Ale część osób faktur nie otrzymała. Dostali natomiast groźbę odcięcia prądu, spraw sądowych i odsetki karne.

PULS BIZNESU

NTT Data chce kupić Keane

NTT Data prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia firmy Keane, która pomogłaby Japończykom rozwinąć się na rynku amerykańskim.

Więcej gier z Chin

Kabam i Zynga Game Network, dwie firmy produkujące popularne gry internetowe, zamierzają rozszerzyć swoją działalność w Chinach i korzystać z tamtejszych utalentowanych programistów.

PARKIET

MNI: Przychody i zyski rosną dzięki przejęciom

Przychody ze sprzedaży grupy MNI wynoszą po trzech kwartałach 200 mln zł, o 9 proc. więcej niż przed rokiem, a EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja) 73 mln zł - o 66 proc. więcej. To na razie szacunkowe wyniki.

NetWorld

Pamięci SSD dla sektora MSP

Firma Iomega (część korporacji EMC) zaprezentowała nowe pamięci zewnętrzne Iomega External USB 3.0 SSD Flash Drive. Pamięci wykorzystują interfejsy USB 3.0 i wbudowane mechanizmy szyfrowania danych, jak również zabezpieczenia przez utratą danych.

Solarna kafejka internetowa w Afryce

Mieszkańcy Nairobi (Kenia) mogą przeglądać strony WWW, odbierać i wysyłać wiadomości e-mail, i uruchamiać inne aplikacje sieciowe, korzystając z usług kawiarni internetowej zbudowanej przez CAI (Computer Aid International), która jest zasilana z baterii słonecznych.