Piątkowy Przegląd Prasy

Stawki za korzystanie z sieci za wysokie... Internetowa telewizja Zygmunta Solorza-Żaka wchodzi na tablety... Rząd zawrze umowę z austriacką firmą Kapsch umowę na budowę e-myta mimo protestu... SMT Software będzie rozwijał wyszukiwarkę Bing... Intel przedstawia wizję"Cloud 2015" i koalicję na rzecz budowy otwartej chmury... Chiny mają najszybszy superkomputer... Sex.com oficjalnie najdroższą domeną w historii...

COMPUTERWORLD

Magazyn zimna

Jednym z największych wydatków energetycznych w datacenter, poza zasilaniem komputerów, jest chłodzenie. Ponieważ dostawcy energii elektrycznej oferują o wiele korzystniejsze stawki nocne, opracowano ciekawy sposób magazynowania energii pod postacią "zimna".

Mgiełka internetowych źródeł

Aktualność informacji nie polega tylko na jej świeżości, ale także stabilności, czyli niezmienności w czasie. Internet nie jest w stanie tego zapewnić.

Intel przedstawia wizję"Cloud 2015" i koalicję na rzecz budowy otwartej chmury

Główne elementy swojej wizji otwartej architektury przetwarzania w chmurze - "Cloud 2015" oraz założenia i plany działań Open Data Center Alliance (ODCA) - zawiązanej koalicji ponad 70 dużych nabywców rozwiązań IT oraz grupy 20 dostawców IT - zaprezentował wczoraj Intel na konferencji prasowej w genewskim ośrodku badań jądrowych CERN.

D-Link: nowe kierownictwo, nowy program partnerski

D-Link Polska ma nowego Country Managera. Został nim Wojciech Głażewski. Jednocześnie firma we współpracy z dwoma dystrybutorami, Action oraz Veracomp, uruchamiła w Polsce nowy program partnerski "D-Link Business Energizer".

RZECZPOSPOLITA

Stawki za korzystanie z sieci za wysokie

Komisja Europejska wezwała Polskę do przestrzegania przepisów unijnych o ustalaniu cen hurtowych na rynku telekomunikacyjnym.

E-myto: mimo protestu umowa będzie podpisana

Rząd zamierza zawrzeć z austriacką firmą Kapsch umowę na budowę systemu e-myta w Polsce, mimo że MyToll odwołuje się od wyniku przetargu.

WYBORCZA.BIZ

Internetowa ofensywa Polsatu. Telewizja wchodzi na tablety

Internetowa telewizja Zygmunta Solorza-Żaka wchodzi na tablety i wprowadza nowe usługi. Chce wyjść na zero już w połowie przyszłego roku.

PULS BIZNESU

Chiny mają najszybszy superkomputer

Publikacja najnowszej listy 500 najszybszych komputerów planowana jest na przyszły tydzień. Już jednak wiadomo, że pierwsze miejsce będzie miał chiński Tianhe-1A.

10 najdroższych domen

Sex.com oficjalnie najdroższą domeną w historii, ale nieoficjalnie...

PARKIET

KNF wyklucza Techmex z obrotu i nakłada karę

Postępowanie, które prowadzi bielska prokuratura w sprawie Techmeksu, ma trzy wątki, w tym zatajania przez zarząd prawdziwych wyników finansowych spółki.

SMT Software będzie rozwijał wyszukiwarkę Bing

Microsoft zlecił wrocławskiej spółce prace rozwojowe przy wyszukiwarce Bing.

NetWorld

Sieci społecznościowe w pracy?

Obniżają wydajność pracy i wysysają pasmo. Są nowym wektorem ataku kodów złośliwych i prezentem dla szpiegów przemysłowych. Ale czy nam się to podoba, czy nie, sieci społecznościowe są już obecne w przedsiębiorstwach. Od Facebooka i MySpace po Twitter i Flickr - w wielu firmach używane przez pracowników każdego dnia, niezależnie od tego czy jest to oficjalnie dozwolone, czy nie.

W oczekiwaniu na gigabitowy DSL

Dostawcy rozwiązań DSL robią wiele, aby zwiększyć przepustowość połączeń DSL. Agregują kilka linii miedzianych, budują wirtualne połączenia oraz używają innych zaawansowanych technologii, dzięki którym Digital Subscriber Line pracuje wydajniej.