Piątkowy Przegląd Prasy

TP pośrednikiem ubezpieczeniowym... Nikłe szanse na uratowanie Techmeksu... To już pewne - Yahoo! wchodzi do Polski... Deutsche Telekom pokazał wyniki Ery... 252 mln zł ma kosztować internet dofinansowany z UE... Netia rośnie i idzie na zakupy - na celowniku trzy duże spółki... Pierwsze ćwiczenia przeciw cyberterroryzmowi...

COMPUTERWORLD

Depapieryzacja administracji publicznej

Co roku pracodawcy drukują i przekazują pracownikom 140 mln dokumentów RMUA. Kiedy się to zmieni? Prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2013 r. kiedy obywatele będą mieli e-dowody.

Oracle wyda milliard dolarów na przejęcie producenta systemów e-commerce

Przedstawiciele koncernu Oracle ujawnili plany dotyczące zakupu firmy Art Technology Group. Technologie amerykańskiej spółki mają znaleźć zastosowanie m.in. oferowanych przez Oracle systemach klasy ERP i CRM. Transakcja wyceniana na ok. 1 mld USD ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego roku.

Powstaje Małopolski Park Technologii Informacyjnych

Rusza budowa Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, nowej inwestycji Krakowskiego Parku Technologicznego na terenie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie-Pychowicach.

Komercyjne wsparcie MySQL będzie trzykrotnie droższe

Od poniedziałku obowiązuje nowy cennik usług wsparcia technicznego MySQL. Podstawowy poziom usług asysty technicznej kosztuje co najmniej 2 tys. USD za jeden serwer. To stawka ponad trzykrotnie większa niż obowiązująca do tej pory - ustalona jeszcze przez władze Sun Microsystems.

RZECZPOSPOLITA

Nikłe szanse na uratowanie Techmeksu

Ponad 200 mln zł straty netto miała spółka w 2009 r. - wynika z danych Danuty Wieczorek, syndyka spółki.

TP pośrednikiem ubezpieczeniowym

Link4 zaoferuje ubezpieczenia 8 mln abonentów Telekomunikacji Polskiej.

GAZETA PRAWNA

Karta płatnicza dla każdego kibica

Kartę płatniczą, dzięki której kibic będzie nie tylko mógł wejść na mecz, ale i dokonać zakupów, chce wydawać Ekstraklasa SA, spółka zarządzająca piłkarskimi rozgrywkami w Polsce.

To już pewne - Yahoo! wchodzi do Polski

Z nieoficjalnych, ale potwierdzonych przez pracownika Yahoo! informacji wynika, że słynny amerykański portal jeszcze w tym roku uruchomi polską edycję. Czy nowy gracz zagrozi pozycji największych polskich portali.

WYBORCZA.BIZ

Netia rośnie i idzie na zakupy. Na celowniku trzy duże spółki

Dialog, Exatel, a może i TK Telekom - to spółki, których kupnem zainteresowana jest Netia. Największy alternatywny operator pokazał wczoraj, że szybko rośnie.

PULS BIZNESU

Deutsche Telekom pokazał wyniki Ery

159 mln euro zysku EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) przy 472 mln euro przychodów - to wyniki Polskiej Telefonii Cyfrowej w III kwartale. Rentowność operacyjna operatora sieci Era wyraźnie spadła.

252 mln zł ma kosztować internet dofinansowany z UE

252 mln zł ma kosztować budowa w Podlaskiem sieci szerokopasmowego internetu, która ma powstać dzięki dofinansowaniu z UE z programu "'Rozwój Polski Wschodniej" - poinformował w czwartek na konferencji prasowej marszałek województwa Jarosław Dworzański.

UE: Pierwsze ćwiczenia przeciw cyberterroryzmowi

W czwartek odbywają się pierwsze w UE wspólne ćwiczenia obrony przed atakiem cybernetycznym - podała Komisja Europejska. W ramach "Cyber Europe 2010" eksperci próbują odeprzeć pozorowane ataki hakerów na najważniejsze usługi internetowe w kilku państwach UE.

NetWorld

Jak rozpoznać napastnika wewnętrznego?

Od dawna wiele źródeł podaje, że za ok. 80% incydentów naruszeń danych odpowiedzialne są osoby z wewnątrz organizacji. Chociaż za tymi szacunkami nie stoją żadne publicznie dostępne statystyki - większość takich incydentów nie jest oficjalnie ujawniana - to jednak badania ankietowe pokazują, że 87% takich ataków można było uniknąć, stosując stosunkowo proste i bezpośrednie metody kontroli.\

Błędy ochronią cię przed hakerami

Japońskie NTT wymyśliło nowy typ zabezpieczeń dla komputerów osobistych. Specjalne oprogramowanie ocenia sposób w jaki piszemy na klawiaturze i blokuje komputer, jeśli wykryje, że siedzi przed nim np. osoba, która rzadziej niż my popełnia błędy.

Force10 wkracza na rynek Ethernet 40 Gb/s

Firma Force10 zaprezentowała dwa produkty dla centrów danych (przełącznik oraz moduł), które obsługują połączenia Ethernet 40 Gb/s .