Piątkowy Przegląd Prasy

Najwięksi gracze branży komórkowej tracą udziały w światowym rynku... IBM szykują inwestycje w Polsce... Wycena nk.pl na poziomie 130 mln euro nie musi być zawyżona... Notowania Yahoo zwyżkują na fali spekulacji o przejmowaniu firmy... KGHM spodziewa się, że sprzeda Dialog w pierwszej połowie 2011 roku... Dyrektor zarządzający z Google’a mówi jakie informacje o internautach interesują jego firmę... Facebook uzależnia... Google dał pracownikom po 1000 USD i 10 proc. podwyżkę...

COMPUTERWORLD

Krajobraz zagrożeń

Zagrożenia, z jakimi muszą sobie radzić firmy, stale się zmieniają. Obecnie walczą one ze skutkami wirtualizacji, mobilności i konsumeryzmu. A za rogiem czai się już cloud computing.

Windows 8 - usługi sieciowe, backup w chmurze

Zanosi się na komputerową rewolucję. Windows 8 może być wyposażony w usługę kopii zapasowej w chmurze obliczeniowej. Ponadto, nowy system zapowiada się maksymalnie powiązany z usługami Windows Live. Czyżby nadchodziła era cloud-computing i centralnej bazy danych?

COO Microsoftu o chmurze

Kevin Turner, dyrektor operacyjny w Microsoft Corporation spotkał się z partnerami firmy w Polsce i otworzył konferencję "Microsoft Cloud Computing Briefing".

RZECZPOSPOLITA

Facebook uzależnia!

Najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie fascynuje miliony użytkowników. Ułatwia komunikację, podtrzymywanie kontaktów, nawiązanie nowych znajomości oraz daje poczucie przynależności do grupy.

Światowi giganci: Lotte i IBM szykują inwestycje w Polsce

Japoński potentat Lotte chce wybudować w Polsce pięć fabryk wartych łącznie blisko 200 mln euro.

GAZETA PRAWNA

Polska kontra Google: Kasujcie prywatne zdjęcia

MOHAMMAD GWADAT, dyrektor zarządzający z Google’a, o tym, jakie informacje o internautach interesują jego firmę.

Notowania Yahoo zwyżkują na fali spekulacji o przejmowaniu firmy

Notowania Yahoo, jednego z najpopularniejszych i największych serwisów internetowych na świecie, podskoczyły wczoraj na nowojorskiej giełdzie w związku z kolejnymi spekulacjami, ze amerykański portal zostanie przejęty.

WYBORCZA.BIZ

Nasza Klasa u szczytów. Więcej się z niej nie wyciągnie

Wycena nk.pl na poziomie 130 mln euro nie musi być zawyżona - twierdzą zagraniczni analitycy, których poprosiliśmy o opinie. - Ale to ostatni dzwonek, aby dobrze sprzedać serwis - dodają.

Małe firmy podgryzają gigantów. Nokia traci najwięcej

Dobra wiadomość dla liderów branży komórkowej jest taka, że sprzedaż telefonów na całym świecie mocno rośnie. Zła - prawie wszyscy najwięksi gracze tracą udziały w światowym rynku na rzecz małych, głównie azjatyckich firm. Szczególnie źle wygląda sytuacja lidera rynku, czyli Nokii.

PULS BIZNESU

KGHM o sprzedaży Dialogu

KGHM spodziewa się, że zamknięcie transakcji sprzedaży Telefonii Dialog nastąpi w pierwszej połowie 2011 roku. W tym czasie może dojść też do sprzedaży posiadanych przez firmę 24,4 proc. akcji Polkomtela - poinformował KGHM.

Google dał pracownikom po 1000 USD i 10 proc. podwyżkę

Każdy pracownik dostanie 1000 USD "świątecznej premii", poinformował w mailu prezes Google Eric Schmidt, który "wyciekł" do amerykańskich mediów.

NetWorld

Asterisk SCF - konkurencja dla UC

Asterisk to projekt oprogramowania open source, które może funkcjonować jako system PBX, a także jako brama między telefonią z komutacją kanałów a sieciami IP. Oferuje usługi poczty głosowej, konferencyjne, kierowania ruchem przychodzącym i wiele innych. Jego twórcą jest Mark Spencer i założona przez niego firma Digium. W ubiegłym tygodniu firma zapowiedziała nowy projekt: Asterisk Scalable Communications Framework (SCF).

BlackSheep uchroni internautów przed kradzieżą danych

Od czasu ukazania się rozszerzenia Firesheep do przeglądarki Firefox rozgorzała dyskusja na temat ochrony użytkowników korzystających z sieci WiFi w miejscach publicznych. Nowym, skutecznym rozwiązaniem problemu ma być zaprezentowany właśnie BlackSheep.

Usunięcie wirusa warte... miliony USD

Amerykański pianista Roger Davidson padł ofiarą dwojga oszustów, którzy w ciągu kilku lat wyłudzili od niego co najmniej 6 mln USD (niektóre źródła mówią nawet o 20 milionach). A wszystko zaczęło się od niewinnej usterki komputera przenośnego...