Piątkowy Przegląd Prasy

W tym roku z sieci będą korzystały już ponad 44 mln Brytyjczyków... Internetowa Grupa O2 - właściciel Pudelka oraz Wrzuty - szuka inwestora... FreeM - nowy wirtualny operator komórkowy rusza w niedzielę... Polacy wciąż unikają e-banków... Home.pl zarabia miliony na domenach... Święta na bogato też w sieci...

COMPUTERWORLD

Odrobina humanisty w informatyku

Wydaje się, że humanista nie ma czego szukać w IT. A gdyby jednak spróbował?

Google uruchamia Boutiques.com

Rusza kolejna inicjatywa handlowa Google'a. Po usprawnieniu wyszukiwarki produktów, amerykańska firma uruchamia serwis ułatwiający odnajdywanie przedmiotów - jej zdaniem - ciężkich do opisania słowami.

Zobacz również:

  • Recenzja: pCloud Pass - nie tylko menadżer haseł, ale również pomocnik

Poczta w Facebooku: marzenie cyber-przestępcy

Messages, nowa platforma komunikacji uruchomiona w serwisie społecznościowym Facebook, ma uprościć sposób, w jaki użytkownicy portalu porozumiewają się ze znajomymi. Zmusi ona zarazem internautów do większej niż dotychczas dbałości o zabezpieczenia kont na Facebooku - przewidują specjaliści ds. bezpieczeństwa.

Karty SIM w konsolach, odtwarzaczach mp3 i nawigacji satelitarnej?

Przedstawiciele największych operatorów telefonii komórkowe zebrali się na specjalnej konferencji, w trakcie której mówili o wprowadzeniu kart SIM do kolejnych urządzeń przenośnych. Już wkrótce mogą one znaleźć się między innymi w aparatach fotograficznych, konsolach do gier czy nawigacji satelitarnej.

RZECZPOSPOLITA

Święta na bogato też w sieci

Ponad połowa e-sklepów liczy w tym sezonie na lepsze obroty niż przed rokiem. Przeciwnego zdania jest jedynie co piąty.

Brytyjczycy coraz mocniej stawiają na Internet

W tym roku z sieci będą korzystały już ponad 44 mln Brytyjczyków.

GAZETA PRAWNA

Internetowa Grupa O2 - właściciel Pudelka oraz Wrzuty - szuka inwestora

Pudelek.pl, Wrzuta.pl i ponad 70 innych serwisów to łakomy kąsek dla wielkich grup medialnych. Analitycy twierdzą, że Grupa 02 może być warta 120 - 130 milionów złotych. To piąty gracz na rynku portali internetowych.

Home.pl zarabia miliony na domenach

JESTEŚMY ŚWIATOWYM POTENTATEM pod względem liczby domen. Bijemy na głowę takie potęgi, jak Szwecja czy Francja. To najszybciej rozwijający się segment internetu w Polsce.

Polacy wciąż unikają e-banków

Tylko co piąty klient polskiego banku korzysta z usług internetowych - wynika z najnowszego raportu Deutsche Bank Research. Nasz kraj znalazł się dopiero na 20. miejscu w Europie.

WYBORCZA.BIZ

FreeM - nowy wirtualny operator komórkowy rusza w niedzielę

Zaoferuje m.in. darmowe korzystanie z komunikatora, przeglądanie Facebooka oraz popularnych portali internetowych w zamian za obejrzenie reklamy.

PULS BIZNESU

Sprzedano najdroższą domenę internetową świata

Domena internetowa sex.com została sprzedana za rekordowe 13 mln dol., bijąc swój własny rekord z 2006 r., kiedy to nabywca zapłacił za nią 11,5 mln dol.

NetWorld

Europa Środkowo-Wschodnia liderem we wdrożeniach technologii FTTH/B

Kraje Europy Środkowo-Wschodniej plasują się na czele europejskich rankingów, jeśli chodzi o wzrost liczby abonentów internetu w oparciu o łącza światłowodowe doprowadzane do budynku (ang. Fibre to the Home/Business - FTTH/B) - wynika z raportu Frost & Sulivan.

Multimedia-Grade Working Group: jak powinny pracować multimedia w WLAN?

Sieci Wi-Fi obsługują również aplikacje multimedialne, przesyłające drogą radiową obrazy wideo oraz głos. Jednak do to pory nie opracowano testów sprawdzających, czy dana sieć spełnia warunki umożliwiające płynną transmisję pakietów audio/wideo. Powstała jednak nowa inicjatywa Multimedia-Grade Working Group, która może rozwiązać ten problem.

FortiMail-3000C dla dużych przedsiębiorstw, dostawców usług aplikacyjnych i SaaS

FortiMail-3000C to nowe urządzenie firmy Fortinet do zabezpieczania poczty elektronicznej. Zapewnia funkcje ochrony wiadomości, bezpiecznego dostarczania treści oraz zapobiegania utracie danych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: