Piątkowy Przegląd Prasy

Play chce dodatkowych częstotliwości... Polski portal ShareTheMusic.com podbija amerykański rynek... Francja wprowadzi jednoprocentowy "Google-podatek"... Słowo "face" będzie zastrzeżone... Będzie łatwiej o dotacje na technologie... Technika specsłużb podsunie internautom reklamy...

COMPUTERWORLD

Trzy ustawy ograniczające biurokrację

Do Sejmu trafiły dwa projekty ustaw o e-podpisach. W Sejmie leży już także ustawa o rejestracji spółki z o.o. przez Internet.

Racjonalne bezpieczeństwo w epoce mediów

Bezpieczeństwo to dziedzina, która dobrze nadaje się do forsowania partykularnych interesów. Któż bowiem chciałby żeby było mniej bezpiecznie? Tylko ryzykant lub niegodziwiec. W dziedzinie bezpieczeństwa, jak nigdzie indziej, łatwo jest sprowadzić dyskusję do emocji, ze szkodą dla rzeczywistego bezpieczeństwa tych, których chcemy chronić. W jaki sposób można zatem racjonalnie projektować bezpieczeństwo?

Liczba komórkowych internautów ciągle rośnie

Według najnowszych danych Opera Software, liczba użytkowników korzystających z Internetu z komórek ciągle się zwiększa. Zaledwie w miesiąc zanotowano wzrost o kolejne 15 procent.

Sony szuka nowego prezesa

Agencja prasowa Bloomberg podała, że firma Sony szuka zastępcy dla Howarda Stringera. Wśród kandydatów wymieniani są Kazuo Hirai i Hiroshi Yoshioka.

RZECZPOSPOLITA

Będzie łatwiej o dotacje na technologie

Dostęp do kredytu technologicznego z programu "Innowacyjna gospodarka" ma być prostszy i szybszy.

Play chce dodatkowych częstotliwości

P4, operator sieci komórkowej Play, liczy, że przed przetargiem na częstotliwości dla sieci czwartej generacji (LTE), który UKE planuje na przyszły rok, uzyska dostęp do pasma z zakresu 1800 MHz - powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.

GAZETA PRAWNA

Polski portal ShareTheMusic.com podbija amerykański rynek

Spotify, internetowy serwis pozwalający na słuchanie muzyki w zamian za opłaty, to gwiazda globalnych mediów.

WYBORCZA.BIZ

Technika specsłużb podsunie internautom reklamy

Znana służbom specjalnym technika analizy ruchu internetowego ma podsuwać internautom reklamy. Już raz - dwa lata temu - wywołała skandal w USA i Wielkiej Brytanii.

Francja wprowadzi jednoprocentowy "Google-podatek"

Rząd francuski postanowił opodatkować reklamę w internecie. Firmy mające swoje siedziby na terenie kraju będą od stycznia 2011 roku płacić specjalny podatek.

PULS BIZNESU

Słowo "face" będzie zastrzeżone

Facebook ma już prawie na własność słowo "face". I pragnie też słowa "book".

NetWorld

Co dalej ze spuścizną Novella?

Novell już dawno stracił pozycję dominującego dostawcy na rynku sieciowych systemów operacyjnych, ale nadal dysponuje cennymi technologiami IT. To właśnie ich wartość sprawia, że firma Attachmate zgodziła się zapłacić 2,2 mld USD za przejęcie Novella.

UE wystrzeliwuje internetowego satelitę

Unia Europejska wystrzeli pod koniec bieżącego tygodnia satelitę telekomunikacyjnego, który będzie świadczyć mieszkańcom Europy usługi szerokopasmowego dostępu do internetu.

Ubuntu OS - codziennie coś nowego?

Wiele wskazuje, że już wkrótce nowe Ubuntu będzie się ukazywać codziennie. Oczywiście, mowa tu o mniejszych pakietach poprawek, wprowadzanych z pomocą Ubuntu Software Center.