Piątkowy Przegląd Prasy

Tablety poprawią wyniki operatorów komórkowych... Intel widzi ożywienie w polskim biznesie... Reklamowy boom w telefonach komórkowych... TP złożyła pozew w sądzie wiedeńskim przeciw DPTG... Firmy sięgają po granty na informatyzację... Klienci Telekomunikacji Polskiej wreszcie skorzystają z ulgi na internet... Miliony kierowców sprawdzają utrudnienia w sieci...

COMPUTERWORLD

Debata online - Informatyka polską specjalnością eksportową

Zapraszamy na transmisję debaty redakcji Computerworld - pod patronatem Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - na temat eksportu polskich rozwiązań i usług IT. Zapraszamy dziś (3 grudnia) o 11:00.

Zobacz również:

  • Honor V7 Pro - Chińczycy zapowiadają nowy tablet

Przenośna firma

Bezprzewodowa transmisja danych i przenośne komputery od początku poszerzały możliwości rozwoju firmy. Obecnie rozwój ten przyspiesza - tak samo jak łącza.

Pierwsze urządzenia analityczne oparte na rozwiązaniach SAP już na rynku

Do sprzedaży trafiły pierwsze sprzętowo-aplikacyjne rozwiązania analityczne SAP. Według zapewnień przedstawicieli niemieckiego koncernu urządzenia bazujące m.in. na sprzęcie HP i IBM są zoptymalizowane pod kątem wysoce wydajnego przetwarzania danych analitycznych.

IBM wykorzysta impulsy świetlne do zwiększenia wydajności komputerów

W laboratoriach IBM opracowano założenia technologii pozwalającej na wykorzystanie impulsów świetlnych do przesyłania danych między poszczególnymi układami w obrębie jednego komputera. W przypadku superkomputerów nowa technologia ma pozwolić nawet na stukrotne zwiększenie wydajności. Przedstawiciele Big Blue zapowiadają, że pierwsze układy wykorzystujące nanofotonikę trafią na rynek już w przyszłym roku.

RZECZPOSPOLITA

Reklamowy boom w telefonach komórkowych

Na pięciu największych rynkach europejskich (Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy) reklamę mobilną czeka w najbliższych latach gigantyczny wzrost - przewiduje eMarketer, powołując się m.in. na dane internetowego agregatora reklam mobilnych Smaato i firmy badawczej mobileSQUARED.

Firmy sięgają po granty na informatyzację

Rośnie zainteresowanie przedsiębiorców dotacjami z "Innowacyjnej gospodarki" na integrację systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm.

Panie dyr. ASAP pzdr.

Pierwszy esemes wysłano dokładnie 18 lat temu. 3 grudnia. Nikt nie przypuszczał, jak bardzo zmieni świat.

GAZETA PRAWNA

Tablety poprawią wyniki operatorów komórkowych

Orange, Plus, Era oraz Play liczą na wzrost przychodów z usługi dostępu do internetu.

Śnieg korkuje także internet. Miliony kierowców sprawdzają utrudnienia w sieci

Serwis Targeo.pl, na którym można zobaczyć, gdzie są największe korki drogowe, od poniedziałku przeżywa prawdziwe oblężenie.

Klienci Telekomunikacji Polskiej wreszcie skorzystają z ulgi na internet

Wielokrotnie informowaliśmy, że klienci największego dostawcy internetu nie mogą odliczać od dochodu wydatków na ten cel. Zmieniło się to dzięki naszym publikacjom.

PULS BIZNESU

Intel widzi ożywienie w polskim biznesie

Krajowy rynek pecetów wzrośnie w tym roku o blisko 20 proc. - prognozuje Tomasz Klekowski, szef procesorowego giganta. Na zakupy wybrały się przedsiębiorstwa.

TP złożyła pozew w sądzie wiedeńskim przeciw DPTG

TP złożyła pozew w sądzie w Wiedniu przeciw Danish Polish Telecommunications Group, o uchylenie wyroku, w którym sąd arbitrażowy przyznał DPTG około 2,9 mld duńskich koron odszkodowania od TP S.A.

NetWorld

Bezpłatne narzędzia serwerowe Microsoft

Termin "free" rzadko jest kojarzony z Microsoftem, zwłaszcza w zakresie oprogramowania serwerowego. Exchange Server, SQL Server, SharePoint, Hyper-V - uzyskanie tej funkcjonalności kojarzy się zawsze z jakaś ceną. Tym większa niespodzianka, że sporo narzędzi serwerowych Microsoft oferuje bezpłatnie, a niektóre z nich zapewniają, w odpowiednim kontekście, adekwatny substytut płatnych wersji produktów serwerowych.

Rozszerzona rzeczywistość Intela

Choć od paru tygodni duża popularnością w sieci cieszy się "złamany" kontroler Kinect, to firma Intel pokazuje, że i bez tego urządzenia można wkroczyć w świat rozszerzonej rzeczywistości. Oto co stworzyli zatrudnieni przez nią specjaliści.

ICSA Labs będzie testować aplikacje bezpieczeństwa

ICSA Labs (niezależny oddział Verizon Business) pracuje nad zestawem testów, które będą sprawdzać, czy aplikacje zapewniające bezpieczeństwo końcowym stanowiskom pracy klasy "enterprise" spełniają określone wymagania. Po powstaniu takich testów ICSA Labs będzie wydawać certyfikaty potwierdzające zgodność aplikacji z określonymi normami.