Piątkowy Przegląd Prasy

Agito.pl zmienia właściciela... Intellectual Ventures szantażuje gigantów IT… Dell chce kupić centra danych za 876 mln dol...Biurkowe komputery wciąż mają wzięcie... Największe portale stawiają na e-pocztę... Piechocki prezesem MNI... Bałagan w cyfryzacji... Biznes z biurokratyczną kulą u nogi...

COMPUTERWORLD

Krępująca jawność

Pobudzona powszechną dostępnością Internetu społeczna kampania, mająca zwiększać jawność życia publicznego przeszła w nową ostrą fazę. Skutki publikacji setek tysięcy poufnych dokumentów przechwyconych z systemu łączności amerykańskich służb dyplomatycznych nie są jeszcze znane, ponieważ Wikileaks dawkuje je stopniowo.

Jak Polacy tworzą dla Japończyków klaster do backupu danych w modelu cloud computing

Cezary Dubnicki, założyciel warszawskiej firmy technologicznej 9LivesData; pomysłodawca i realizator systemu HYSDRAstor dla firmy NEC - systemu pamięci masowej do backupów danych z globalną deduplikacją.

Jak szybko może rozwijać się Internet szerokopasmowy w Polsce

...a także o kosztach budowy broadbandu i aktywizacji środowiska dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych opowiada Andrzej Dulka, prezes Alcatel-Lucent Polska.

Chmury obliczeniowe coraz popularniejsze w regionie EMEA

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy CA Technologies, wirtualizacja serwerów jest coraz bardziej powszechna w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wdrożyła lub zamierza ją wdrożyć w najbliższym czasie aż 74% organizacji IT z tego regionu.

RZECZPOSPOLITA

Biurkowe komputery wciąż mają wzięcie

Choć zdecydowanie najszybciej rośnie sprzedaż przenośnych modeli komputerów, to jednak stacjonarne także nie narzekają na brak powodzenia, a zainteresowanie nimi nawet rośnie.

Bałagan w cyfryzacji

Branża nie chce zamknięcia naziemnej telewizji dla nowych graczy.

Internetowy sklep zmienia właściciela

To giełdowy Centrozap, a nie fundusz MCI, będzie inwestorem Agito.pl - internetowego sklepu ze sprzętem RTV i AGD.

GAZETA PRAWNA

Największe portale stawiają na e-pocztę

Wirtualna Poczta, o2, a teraz Onet - portale jeden po drugim inwestują w kampanie reklamowe swoich usług pocztowych. Cel: nie stracić lukratywnego rynku, na którym rozpychają się Facebook i Nasza Klasa. Chodzi o 250 - 400 mln zł rocznie.

Biznes z biurokratyczną kulą u nogi - przedsiębiorcy przygotowali listę 10 postulatów do premiera

Przedsiębiorcy nie wierzą, że urzędnicy rozwiążą ich problemy. Dlatego przygotowali listę dziesięciu postulatów, które jak najszybciej rząd powinien wprowadzić w życie, by usprawnić działanie małych i średnich firm. Lista trafiła wczoraj do kancelarii premiera.

WYBORCZA.BIZ

Patentowy troll, czyli Intellectual Ventures szantażuje gigantów IT

Mało znana spółka Intellectual Ventures, założona przez byłych pracowników Microsoftu, przez lata zgromadziła olbrzymie portfolio patentów. Dotąd załatwiała sprawy po cichu, teraz zaczyna się sądzić.

Dell chce kupić centra danych za 876 mln dol.

Po przegranej walce z HP o przejęcie firmy 3PAR Dell nie zrezygnował z wejścia na rynek tzw. cloud computingu. Za 876 mln dol. chce kupić mało znaną spółkę z Minesoty - Compellent Technologies.

PARKIET

Piechocki prezesem MNI

Największy akcjonariusz giełdowego funduszu MNI, Andrzej Piechocki, został prezesem spółki.

NetWorld

Sojusz cloud computing Cisco i BMC

Cisco i BMC Software zawarły strategiczny sojusz, którego celem jest opracowanie i wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań do obsługi infrastruktur cloud computing. Firmy zapowiedziały również wprowadzenie nowego rozwiązania typu cloud - zintegrowanej platformy wdrożeniowej Integrated Cloud Delivery Platform.