Piątkowy Przegląd Prasy

Sprzedaż Polkomtelu później... Vectra i Multimedia chcą wymienić się majątkiem... Estonia mobilizuje cyberwojsko... Grupa Anonymous atakuje strony rządowe... UKE przyznaje telekomom Certyfikat Seniora i Certyfikat Bez Barier... Qumak-Sekom ma zlecenia za 13,6 mln zł... 2 miliony domen w Polsce... Krajowa rada położy rękę na internecie...

COMPUTERWORLD

Innowacje, czy przyzwyczajenie klienta

Gdybyśmy oparli się wyłącznie na deklaracjach klientów, to okazałoby się, że innowacje nie są potrzebne. A przecież to one stanowią istotny obszar konkurencyjności. Część potrzeb nie jest po prostu przez klientów uświadamiana.

Grupa Anonymous atakuje strony rządowe

Aktywiści należący do grupy Anonymous zaatakowali kilka najważniejszych stron internetowych Tunezji. Wcześniej, z pomocą ataku DDoS, internauci zablokowali już strony Zimbabwe. Wszystko to w odwecie za blokowanie treści z portalu Wikileaks.

UKE przyznaje telekomom Certyfikat Seniora i Certyfikat Bez Barier

Chcąc zachęcić operatorów do świadczenia specjalnych usług dla osób starszych i niepełnosprawnych UKE postanowiło przyznawać telekomom certyfikaty. Chce je tym zmobilizować do tworzenia usług tj. umowa na próbę czy wiem kogo zapytać.

RZECZPOSPOLITA

Vectra i Multimedia chcą wymienić się majątkiem

Na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawiła się informacja o wniosku sieci kablowej Vectra.

Sprzedaż Polkomtelu później

Problemy z przejęciem Exatelu opóźnią sprzedaż operatora Plusa.

PARKIET

Qumak-Sekom ma zlecenia za 13,6 mln zł$

Giełdowa spółka wykona projekt teletechniczny w Gdyni i pomoże w informatyzacji resortu zdrowia.

PULS BIZNESU

Dutkiewicz protestuje na Facebooku

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia zwrócił się w środę do mieszkańców miasta, by przez specjalnie utworzony profil na Facebooku wsparli protest przeciwko opłatom za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

Estonia mobilizuje cyberwojsko

Estonia była pierwszym krajem, który doświadczył skutków cyberwojny. Teraz już się nie boi, bo ma cyberarmię.

Krajowa rada położy rękę na internecie

Internetowe serwisy audiowizualne trafią pod kontrolę nadzorcy mediów elektronicznych.

NetWorld

Bezpieczeństwo na plusie

Wobec systematycznie pojawiających się informacji o wzroście zagrożeń sieciowych, najnowsze prognozy IDC skłaniają do nieco większego optymizmu. Rynek rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo sieciowe ma szanse stać się jednym z segmentów, które najszybciej wrócą do wyników sprzed kilku lat, gdy światowa recesja dopiero kiełkowała. Według analityków, jego wartość sięgnie 8,16 mld USD w 2011 r., o 8,1% więcej niż w ub. r.

2 miliony domen w Polsce

Wystarczyło dwa i pół roku, by rejestr domen z końcówką .PL powiększył się dwukrotnie. We wtorek, zarejestrowano w Polsce 2-milionową domenę, a nasz rynek jest piątym największym w Europie.

Dlaczego warto przechodzić na dwuwarstwowe sieci LAN?$

Centra danych przechodzą gremialnie na technologie wirtualizujące zasoby. Dotyczy to szczególnie serwerów, w obrębie których administratorzy konfigurują obecnie dziesiątki, a niekiedy setki wirtualnych maszyn. Dlatego specjaliści nawołują, aby w ślad za tymi działania administratorzy modyfikowali również sieci komputerowe, przystosowując je do obsługi tego rodzaju środowisk obliczeniowych.