Piątkowy Przegląd Prasy

Procedura ws. sprzedaży Exatela zakończona... Techmex może już niedługo zmienić właściciela... Kolejne opóźnienia w budowie szybkiego internetu: MON nie chce zwolnić częstotliwości radiowych... ABC Data wkrótce podniesie prognozę... Sprzedaż leków przez Allegro nielegalna... Zakłady w Internecie będą legalne... Assange "zabezpieczył się" dokumentami o Murdochu... Pierwsza armia Internetu...

SONDA

Dostawcy usług cloud computing

Zapraszamy do udziału w sondzie. Powiedz którą z firm wybrałbyś jako dostawcę usług cloud computing dla swojej firmy?

COMPUTERWORLD

Zielarze sięgają po ERP

Wdrożenie systemu ERP w Herbapolu Wrocław to zmiana nabytych przez 50 lat przyzwyczajeń. Będziemy mieli okazję na bieżąco śledzić przebieg wdrożenia. Z końcem 2010 roku zakończyła się koncepcyjna faza projektu.

Tak Polska będzie prezentowana na targach CeBIT 2011

Ministerstwo Gospodarki, które chce wspierać polskie firmy informatyczne w eksporcie swoich rozwiązań i produktów wynajęło ponad 500 m2 powierzchni wystawienniczej na targach CeBIT 2011, które odbędą się w Hanowerze w dniach 1 -5 marca. Prezentujemy jak będzie wyglądało stanowisko Polski i jakie firmy z naszego kraju będą obecne w Hanowerze.

W 2011 roku będzie mniej wdrożeń systemów klasy ERP?

Z analiz firmy Forrester Research wynika, że mimo prognozowanych wzrostów wydatków na IT w 2011 roku spadnie liczba nowych inwestycji w zintegrowane rozwiązania wspierające zarządzanie.

RZECZPOSPOLITA

Pierwsza armia Internetu

Tallin stworzył oddział ochotników, którzy będą bronić kraju podczas cyberwojny.

Zakłady w Internecie będą legalne

Komisja Europejska notyfikowała projekt ustawy o grach hazardowych. Bukmacherzy chcą niższych podatków.

GAZETA PRAWNA

Kolejne opóźnienia w budowie szybkiego internetu: MON nie chce zwolnić częstotliwości radiowych

MON odmówiło uzgodnienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej harmonogramu zwalniania przez wojsko częstotliwości radiowych, które miały być przeznaczone do przetargu, dotyczącego sieci szybkiego internetu - powiedziała PAP prezes UKE Anna Streżyńska.

WYBORCZA.BIZ

Znany raper wypromował na Twitterze swoją spółkę. Akcje wystrzeliły!

Jeden z najbardziej znanych raperów świata 50 Cent zachęcał swoich fanów na Twitterze do kupowania akcji należącej do niego niewielkiej spółki. W ciągu jednej sesji kurs akcji wzrósł o 290 proc.

PARKIET

Techmex może już niedługo zmienić właściciela

Syndyk przedsiębiorstwa wyprzedaje majątek. Dzisiaj odbędzie się licytacja 19 samochodów, których używał zarząd i pracownicy.

ABC Data: Dystrybutor wkrótce podniesie prognozę

Prawdopodobnie jeszcze w styczniu, jak wynika z informacji "Parkietu", ABC Data podniesie prognozę wyników na 2010 r. Zakłada ona wypracowanie 31,23 mln zł zysku netto i 2,46 mld zł przychodów. Po dziewięciu miesiącach była zrealizowana odpowiednio w 66 proc. i 71,7 proc.

PULS BIZNESU

Assange "zabezpieczył się" dokumentami o Murdochu

Julian Assange, założyciel Wikileaks, ostrzega, że jeśli stanie się coś złego jemu lub jego organizacji, opublikowane zostaną "zabezpieczające" go do tej pory dokumenty, jakoby kompromitujące m.in. dla magnata medialnego Ruperta Murdocha i jego koncernu News Corp.

Sprzedaż leków przez Allegro nielegalna

Główny inspektor farmaceutyczny kwestionuje legalność sprzedaży leków OTC w serwisie Allegro.

Procedura ws. sprzedaży Exatela zakończona

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zakończył procedurę ws. Exatela - dowiedział się PB z dwóch niezależnych źródeł.

NetWorld

Czy tablety przydadzą się w biznesie?

Na zakończonych niedawno targach CES największą karierę zrobiły tablety. Można je było zobaczyć niemal wszędzie. Wśród użytkowników indywidualnych zyskują liczną rzeszę zwolenników. Czy urządzenia tego typu znajdą również zastosowanie w przedsiębiorstwach i będą w stanie obsługiwać także aplikacje biznesowe? A jeśli tak, to jakiego rodzaju będą to aplikacje?

Ericsson: liczba mobilnych użytkowników internetu przekroczy w tym roku miliard

Ericsson podaje, że pod koniec 2011 r. na świecie będzie ponad miliard mobilnych użytkowników korzystających z usług szerokopasmowego dostępu do internetu. Tak duży wzrost zawdzięczać należy głównie rosnącemu zainteresowaniu przenośnymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak smartfony.

ITPartner

UE zniesie cła na drukarki i monitory LCD z Japonii, Tajwanu i USA

Zgodnie z decyzją Światowej Organizacji Handlu najpóźniej w czerwcu Unia Europejska powinna znieść cła na importowane z Japonii, Tajwanu i Stanów Zjednoczonych monitory LCD, drukarki oraz dekodery STB.

Qualcomm chce kupić producenta układów wykorzystywanych w modułach WiFi

Przejęcie firmy Atheros ma pozwolić na rozszerzenie oferty i umocnienie pozycji rynkowej koncernu Qualcomm. W ofercie firmy Atheros poza układami wykorzystywanymi w modułach WiFi znajdują się m.in. procesory obsługujące transmisję danych w standardach Bluetooth i Ethernet oraz rozwiązania znajdujące zastosowanie w modułach GPS. Wartość transakcji to ok. 3,1 mld USD.