Piątkowy Przegląd Prasy

P4 ma mnóstwo pomysłów... Syndyk Techmeksu złożyła plan likwidacji masy upadłości... Kwiatkowski nie jest już prezesem Hawe... Na nowe DPTG wszczęło w Niemczech postępowanie egzekucyjne przeciwko Telekomunikacji Polskiej... dowody z czipem jeszcze poczekamy... Sensualny jogurt, czyli klient w sieci doznań... Internetowe zakupy w realnym świecie...

COMPUTERWORLD

Spory o przyszłość Internetu

Musimy pozbyć się iluzji, że będziemy mieć wpływ na kształtowanie tej przestrzeni, raczej powinniśmy starać się poznać jej prawa samoregulacji i samoorganizacji, specyfikę tworzących się tam fluktuacji ładu.

Nokia: mniejsze zyski i utrata udziałów w rynku

Dochody Nokii spadają. Firma ma problemy zarówno w rywalizacji na rynku zaawansowanych technologicznie smartfonów, jak i w sprzedaży swoich tańszych telefonów, które spotykają się z nową konkurencją. Firma ciągle traci udziały w rynku.

System IFS Application dostępny w formie usługi na infrastrukturze firmy NEC

Na kwiecień br. zaplanowano udostępnienie wybranych funkcjonalności systemu IFS Applications w formie usługi, działającej na bazie infrastruktury należącej do firmy NEC. W pierwszej kolejności udostępnione zostaną m.in. funkcjonalności systemu z zakresu finansów, łańcuchem dostaw oraz produkcji.

Wasko i DGT zrobią system dla Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego

CPI rozstrzygnęło właśnie ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku przetarg na system informatyczny dla Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego umożliwiający przyjęcie i rejestrację zgłoszeń na numer alarmowy 112 oraz inne numery alarmowe. Zrobi go konsorcjum Wasko i DGT.

RZECZPOSPOLITA

Kwiatkowski nie jest już prezesem Hawe

Robert Kwiatkowski został dziś odwołany z funkcji prezesa firmy Hawe.

Jednorazowy świat

Tego się nie naprawia. Trzeba kupić nową - mówi pracownik serwisu komputerowego, gdy kładę na ladzie popsutą mysz komputerową. Padła po niespełna roku od promocji w hipermarkecie. Wygląda jak podświetlany pojazd kosmiczny, kosztowała niecałe 50 złotych.

Sensualny jogurt, czyli klient w sieci doznań

O marketingu sensorycznym, sprzedaży mydła i powidła z psychologiem Rafałem Ohme rozmawia Monika Janusz-Lorkowska.

GAZETA PRAWNA

Na nowe dowody z czipem jeszcze poczekamy

Lipcowa data rozpoczęcia wymiany dowodów osobistych na nowe z chipem jest zagrożona.

DPTG wszczęło w Niemczech postępowanie egzekucyjne przeciwko Telekomunikacji Polskiej

Danish Polish Telecommunications Group wszczęło postępowanie egzekucyjne przeciwko Telekomunikacji Polskiej przed sądem w Monachium w Niemczech - podał główny akcjonariusz DPTG GN Store Nord. TP uważa, że ma to wywołać szum medialny, godzący w jej wizerunek.

PARKIET

Syndyk Techmeksu złożyła plan likwidacji masy upadłości

Danuta Wieczorek, syndyk Techmeksu złożyła do sądu plan likwidacji masy upadłości.

PULS BIZNESU

"Nie jesteśmy na sprzedaż"

Rośniemy szybko, poprawiamy rentowność, mamy mnóstwo pomysłów — mówi szef P4.

Rządowa e-fuszerka

Według państwowego e-urzędu, dowód osobisty można wymienić tylko w 10 miastach w Polsce, a warszawiak powinien pojechać w tym celu do Ciechocinka.

NetWorld

EMC przebudowuje radykalnie ofertę i prezentuje nowe macierze dyskowe

EMC zaprezentował dwie nowe serie macierzy dyskowych SAN/NAS, które zastępują znane od dawna produkty Cellera i Clariion.

Windows traci udziały w rynku

Stale rosnący popyt na smartfony i tablety znajduje powoli odbicie na rynku systemów operacyjnych. Według danych Net Applications, obejmujących zarówno OS-y na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne, udział najpopularniejszego MS Windows spadł w ciągu roku o trzy punkty procentowe. Choć trudno jednak mówić o końcu hegemonii "okienek" (ok. 90% udziałów), to analitycy w sposób jednoznaczny wskazują, że tendencja zwiększania konkurencyjności w segmencie systemów operacyjnych będzie się umacniać.

CEO

Internetowe zakupy w realnym świecie

W USA i Wielkiej Brytanii konsumenci chcą robić zakupy w nowy sposób - korzystając z usług typu "mashop", które są połączeniem świta fizycznego i wirtualnego.

Zbyt małe wydatki na innowacje

Menedżerowie działów IT przyznają, że powinni inaczej rozłożyć akcenty w budżetach IT i skoncentrować się na innowacjach, aby poprawić wyniki biznesowe - wynika z badania przeprowadzonego przez SAP.