Piątkowy Przegląd Prasy

HTC nie zrobi telefonu dla Facebooka... Mobilne finanse na celowniku cyberzłodziei... E-sklep zarobi, jeśli tanio wyśle towar... Kurs Sygnity przebił 20 zł... Na PKP rusza pilotażowe wdrożenie cyfrowego systemu GSM-R... PB Polsoft do czerwca stanie się częścią Sygnity... 10 miesięcy ograniczenia wolności za krytykę burmistrza na blogu...

COMPUTERWORLD

Walka postu z karnawałem

Czyli jak Świat 2.0 powoli zastępuje Świat 1.0 i co z tego dla nas wynika.

Na PKP rusza pilotażowe wdrożenie cyfrowego systemu GSM-R

Spółka zarządzająca infrastrukturą kolejową PKP/PLK wybrała firmę Kapsch CarrierCom na partnera do współpracy nad pilotażowym projektem w zakresie uruchomienia infrastruktury GSM-R. W ramach kontraktu Kapsch CarrierCom zainstaluje niezbędny sprzęt na odcinku trasy kolejowej o długości 84 km. Wartość umowy to ok. 44,2 mln zł.

PB Polsoft do czerwca stanie się częścią Sygnity

Po 20 latach z rynku zniknie firma Projekty Bankowe Polsoft. W ramach planu konsolidacji spółka zostanie połączona z firmą Sygnity. Cały proces ma zakończyć się w czerwcu br.

Systemy ERP i CRM w polskich przedsiębiorstwach - raport GUS

W 2009 i 2010 r. Główny Urząd Statystyczny badał też problematykę wykorzystania systemów informatycznych ERP i CRM przez polskie przedsiębiorstwa. Inaczej niż w USA i Europie Zachodniej, w Polsce nie wszystkie firmy posiadają już systemy tej klasy.

RZECZPOSPOLITA

Mobilne finanse na celowniku cyberzłodziei

W 2010 r. po raz pierwszy spadła ilość spamu. Przestępcy skupiają się teraz na dostępie do kont bankowych. Chętnie atakują smartfony z Androidem.

GAZETA PRAWNA

E-sklep zarobi, jeśli tanio wyśle towar

Na rynku pojawia się coraz więcej integratorów usług kurierskich. To dobra wiadomość dla nowo otwartych sklepów internetowych bo spadają ceny przesyłek towaru.

PARKIET

Kurs Sygnity przebił 20 zł

Kurs informatycznej spółki pnie się coraz wyżej. Popyt na akcje napędzają nowe kontrakty.

PULS BIZNESU

10 miesięcy ograniczenia wolności za krytykę burmistrza na blogu

Łukasz Kasprowicz, dziennikarz "Faktów Mosińsko-Puszczykowskich", został za teksty na swoim blogu skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności i prace społeczne oraz roczny zakaz wykonywania zawodu.

HTC nie zrobi telefonu dla Facebooka

Facebook zaprzeczył, że planuje stworzyć wspólnie z tajwańskim producentem smartfonów HTC telefon obsługujący m.in. najpopularniejszy portal społecznościowy.

NetWorld

IT jako usługa dla MSP

Oferta usług IT adresowanych do firm sektora MSP systematycznie rośnie, a analitycy zgodnie przewidują, że główny kierunek rozwoju technologii informatycznych jest związany właśnie z usługami zdalnego dostarczania aplikacji lub mocy obliczeniowej.

Attocell - sposób na obejście roamingu?

Attocell to nowy rodzaj niewielkiej stacji bazowej obsługującej telefony komórkowe, opracowanej przez Ubiquisys - producenta femtokomórek. Po podłączeniu urządzenia do komputera z dostępem do internetu, użytkownik może dzwonić ze swojej komórki do użytkowników aparatów 3G znajdujących się w innych krajach, nie płacąc słonych rachunków za roaming.

Tani sposób wdrażania aplikacji SSL/TLS

Naukowcy odkryli tańszy i szybszy sposób wdrażania aplikacji SSL/TLS, wykorzystując do tego celu ogólnodostępny, standardowy sprzęt komputerowy. Technologia SSLShading zostanie zaprezentowana pod koniec marca br. w Bostonie (USA) na konferencji USENIX Symposium on Networked Design and Implementation.

UE pozwala Intelowi na zakup McAfee

Przejęcie McAfee przez Intela zostało zatwierdzone przez Komisję Europejską, z zastrzeżeniem pewnych warunków. Obawiano się, że Intel będzie próbował wprowadzania praktyk monopolistycznych, ale ten zapewnił, że zadba o uczciwą konkurencję.