Piątkowy Przegląd Prasy

Piętak: informatyzacja państwa jest pozostawiona sama sobie... Sektor finansowy korzysta z outsourcingu... NSN zwiększy 2-3 krotnie zatrudnienie w Polsce... UKE rozstrzygnie o 350 mln zł dla TP... IBM bije konkurentów liczbą patentów... Polskie firmy chętniej kupują systemy do zarządzania… Rosną udziały serwisów społecznościowych w reklamie... Boom mobilnego Internetu... Ericsson wraz z Polakami wchodzi w mobilną reklamę... Domeny z (o)błędem... Facebookowa potęga marketingu: biznes przeprowadza się do sieci... The Daily: codzienna gazeta na iPada... 10 najgorszych momentów w historii Sieci... Modemy: 60 lat historii... Źle skonfigurowane zapory nie chronią serwerów przed atakami DDoS...

COMPUTERWORLD

Cofamy się do przodu

Jeden z podstawowych procesów, od którego zależy funkcjonowanie państwa polskiego - informatyzacja - jest pozostawiony sobie samemu.

NSN zwiększy 2-3 krotnie zatrudnienie w Polsce

Nokia Siemens Networks zatrudnia w Polsce już 2000 osób, w tym ponad 1500 w Centrum Technologicznym we Wrocławiu. Koncern rozważa możliwość otwarcia kolejnego centrum, które w ciągu kilku lat może doprowadzić do dwu- lub trzykrotnego wzrostu zatrudnienia.

The Daily: codzienna gazeta na iPada

News Corp. zaprezentowało w końcu pierwsze wydanie swojego codziennego magazynu informacyjnego, który będzie ukazywał się wyłącznie na iPadzie. The Daily jest aplikacją dostępną w App Store, za korzystanie z której pobierane będą cotygodniowe opłaty.

RZECZPOSPOLITA

UKE rozstrzygnie o 350 mln zł dla TP

W lutym Urząd Komunikacji Elektronicznej zdecyduje, czy przyzna Telekomunikacji Polskiej dopłaty do tzw. usługi powszechnej. Jej konkurentów może to kosztować kilkaset milionów złotych.

IBM bije konkurentów liczbą patentów

5896 patentów zarejestrowali w ubiegłym roku naukowcy IBM co oznacza, że 18. rok z rzędu koncern był na szczycie najbardziej innowacyjnych firm.

Polskie firmy chętniej kupują systemy do zarządzania

Po słabym 2010 r., gdy sprzedaż systemów do zarządzania po raz pierwszy w historii zmniejszyła się, bieżący rok, zdaniem DiS, powinien być znacznie lepszy.

Rosną udziały serwisów społecznościowych w reklamie

Już w tym roku, głównie dzięki Facebookowi, udział wpływów z reklam w serwisach społecznościowych w USA będzie dwucyfrowy - przewiduje firma badawcza eMarketer.

Boom mobilnego Internetu

Telekomy nie nadążają za wzrostem ilości przesyłanych danych. W ubiegłym roku ich ilość przesłana w sieciach mobilnych była 2,6 raza większa niż w 2009 r. W 2015 r. będzie to 26 razy więcej niż obecnie.

WYBORCZA.BIZ

Ericsson wraz z Polakami wchodzi w mobilną reklamę

Największy na świecie producent sprzętu dla operatorów komórkowych tworzy w Polsce giełdę, na której właściciele stron internetowych będą mogli szukać reklamodawców.

Domeny z (o)błędem

"N-k.pl na sprzedaż! MEGA HIT". Nasza Klasa pozbywała się domeny? Nic z tych rzeczy - sprzedawcą w serwisie Allegro był inwestor, który zajął domenę, chcąc zarobić na błędach internautów....

GAZETA PRAWNA

Facebookowa potęga marketingu: biznes przeprowadza się do sieci

Zamiast na stronie internetowej nowy show Polsatu "Must Be the Music: Tylko muzyka" będzie miał swój profil na FB. Użytkownicy będą mogli głosować, kto powinien wygrać. Portal zapowiada też wprowadzenie usługi Deals, która zrewolucjonizuje zakupy społecznościowe.

CEO

Sektor finansowy korzysta z outsourcingu

W sektorze finansowym outsourcing zarządzania dokumentacją jest coraz popularniejszy, korzysta z niego już niemal 80% przedsiębiorstw - wynika z badań przeprowadzonych przez IPSOS dla firmy ArchiDoc.

NETWORLD

10 najgorszych momentów w historii Sieci

Przypominamy 10 wydarzeń z historii internetu, które miały wpływ na kształtowanie się bezpieczeństwa Sieci.

Modemy: 60 lat historii

Oto szybki przegląd ciekawych modemów, z których korzystano od lat pięćdziesiątych XX wieku po dzień dzisiejszy. Czy pamiętacie jeszcze szybkość 28,8 kbit/s i charakterystyczny dźwiek, kiedy modem łączył nas z Siecią?

Źle skonfigurowane zapory nie chronią serwerów przed atakami DDoS

Co roku coraz więcej witryn jest atakowanych przy użyciu metody DDoS (Distributed Denial of Service). Sprzyja temu fakt niepoprawnego wdrażania systemów bezpieczeństwa, przy instalowaniu np. zapory i aplikacji IPS (Intrusion Prevention System) tuż przed serwerami.