Piątkowy Przegląd Prasy

Telefonica rozważa złożenie oferty na Polkomtel... Sądny dzień dla Zygmunta Solorza... Laptopy i internet za opłaty UMTS... Startuje porównywarka cen usług telekomunikacyjnych... Ameryka OnLine w ofensywie... Wejchert: Internet będzie jak prąd... Sprzedano ponad milion egzemplarzy Snipera... Mobilne płatności dadzą zarobić eBay... Twitter został wyceniony na 8-10 mld dolarów!.. Kolejna bańka internetowa?.. CIO szykują się do konsolidacji... HP prezentuje swój pierwszy tablet webOS...

COMPUTERWORLD

Zmniejszyć ryzyko webowe

Jak odbywa się uwierzytelnienie, gdy przestępcy kradną hasła? W jaki sposób banki mogą ocenić ryzyko związane z daną transakcją? Czy z tego doświadczenia może skorzystać firma mająca usługowy portal webowy?

Aiton Caldwell: oprogramowanie w formie usługi

Z przekształcenia spółki FreecoNet Tlenofon powstać ma grupa kapitałowa wyspecjalizowana w rozwiązaniach telekomunikacyjnych dla firm sektora MSP oraz dostarczaniu oprogramowania biznesowego w modelu Software as a Service. W planach jest również m.in. konsolidacja polskiego rynku usług VoIP

I etap konkursu na najlepszą aplikację dla Windows Azure za nami

Niemal 150 projektów aplikacji wykorzystujących możliwości środowiska Windows Azure zgłoszono do organizowanego przez koncern Microsoft konkurs "Twoja firma, Twoja szansa na sukces". W gronie zgłoszonych projektów znalazły się m.in. projekty systemów ERP i CRM, rozwiązań kadrowo-płacowych oraz aplikacji branżowych

CIO szykują się do konsolidacji

Ponad połowa europejskich dyrektorów IT uważa, że konsolidacja to jedna z najważniejszych inicjatyw na najbliższą przyszłość - wynika z badania przeprowadzonego przez Vanson Bourne dla Riverbed Technology.

RZECZPOSPOLITA

Internet będzie jak prąd

Rozmowa z prezesem portalu Onet.pl i wiceprezesem TVN Łukaszem Wejchertem.

Ameryka OnLine w ofensywie

Decyzja szefów AOL o wydaniu 315 mln dol. na lewicowy serwis "Huffington Post" podzieliła analityków mediów. Jedni sądzą, że pozwoli to gigantowi odzyskać dawną chwałę, drudzy, że może go jeszcze bardziej pogrążyć

Sprzedano ponad milion egzemplarzy Snipera

W siedem miesięcy od premiery grę komputerową Sniper kupiło milion klientów. Pierwotny plan sprzedaży zakładał 200 tys. egzemplarzy

Mobilne płatności dadzą zarobić eBay

System PayPal będzie wkrótce większy niż spółka matka dzięki rosnącej popularności nowych sposobów płacenia m.in. za zakupy w sieci

Startuje porównywarka cen usług telekomunikacyjnych

Entellico, start up z Poznania, obiecuje rewolucję na rynku telekomunikacyjnym. Za tydzień ma zostać zaprezentowana internetowa usługa optymalizacji wydatków na usługi operatorskie.

PULS BIZNESU

Laptopy i internet za opłaty UMTS

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zamianą 3,5 mld zł zobowiązań operatorów komórkowych. 2,2 mld zł może pójść na szerokopasmowy internet, a pierwszoklasiści mogą dostać laptopy za 1 mld zł.

Sądny dzień dla Zygmunta Solorza

Właściciel Polsatu nie wyklucza pozwów, jeśli UKE powtórzy przetarg na częstotliwości komórkowe.

Kolejna bańka internetowa?

Rynek wycenia popularne portale społecznościowe na grube miliardy, a oczy inwestorów na widok nowego startupu świecą jak latarnia.

GAZETA PRAWNA

Twitter został wyceniony na 8-10 mld dolarów!

Facebook i Google prowadziły w ostatnich miesiącach rozmowy z Twitterem, sondując możliwość przejęcia serwisu społecznościowego, świadczącego usługę mikroblogowania - pisze czwartkowy "Wall Street Journal".

WYBORCZA.BIZ

Telefonica rozważa złożenie oferty na Polkomtel

Telefonica, jedna z największych spółek telekomunikacyjnych w strefie euro, analizuje możliwość złożenia oferty na zakup Polkomtela.

INTERNET STANDARD

LabStar - rusza konkurs Wirtualnej Polski dla startupów

Wirtualna Polska rozpoczęła konkurs LabStar, którego celem jest wyszukiwanie osób z nowymi pomysłami na biznes w Internecie. Dla zwycięzców przewidziano duże pieniądze, reklamę i oraz wsparcie technologiczne i backoffice'owe.

NETWORLD

12 rywali Microsoftu

Apetyt koncernu na poszerzanie strefy swoich wpływów nie zmniejsza się. Najwięksi konkurenci Microsoftu, wśród których przodują Google, Apple czy IBM, mają jednak silną pozycję i w wielu statystykach wyprzedzają Microsoft.

Routery Linksys nie obsługują IPv6

Mamy początek 2011 roku, adresy IPv4 skończyły się na dobre, a wiele bezprzewodowych routerów produkowanych przez Linksys (oddział Cisco) dalej nie wspiera protokołu IPv6.

HP prezentuje swój pierwszy tablet webOS

Urządzenie HP Touchpad ma wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala (1024x768), waży 0,8 kg i ma grubość 13 mm.