Piątkowy Przegląd Prasy

Przestępcy podrzucili bankowcom wirusa... Wszyscy operatorzy mają ambitne plany... Innova Capital zabiega o TP Emitel... Ostra walka telekomów i kablówek... Coraz więcej klientów płatnej telewizji cyfrowej... Akwizytorzy telekomów znów oszukują - teraz metoda "na Streżyńską"...

COMPUTERWORLD

Alfabet architektury

Kluczem do zjednoczenia wysiłków służb biznesu i informatyki wokół wspólnego celu jest architektura przedsiębiorstwa.

Chcą płacić komórką. Płatności mobilne warte miliardy

Nadchodzą wielkie czasy dla rynku mobile. Transakcje dokonywane przy użyciu płatności komórkowych wyniosły w 2010 roku 162 miliardy dolarów. Firma badawcza Yankee Group przewiduje, że już za trzy lata użytkownicy wydadzą "w mobilny sposób" prawie bilion dolarów!

Sport na żywo w YouTube?

Google rozmawia z różnymi ligami sportowymi na całym świecie w związku z możliwością transmitowania ich rozgrywek w serwisie YouTube. Wśród wymienianych lig są m.in. NBA, NHL i europejskie ligi piłki nożnej.

Google uruchamia program certyfikacyjny dla dystrybutorów Google Apps

Certyfikacja ma przyczynić się m.in. do podniesienia jakości świadczonych przez partnerów Google usług związanych z rozwiązaniami zaliczanymi do pakietu Google Apps oraz specjalizacji w obrębie sieci partnerskiej. Zdaniem analityków uruchomienie programu certyfikacyjno-szkoleniowego świadczy też o rosnącym zainteresowaniu rynkiem oprogramowania biznesowego ze strony władz koncernu Google.

Bartosz Walczak, czyli o fascynacji informatyką i Olimpiadach Informatycznych

O korzyściach z udziału w olimpiadach, "naukowych" znajomościach i fascynacji informatyką opowiada Bartosz Walczak, złoty medalista w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej.

RZECZPOSPOLITA

Cyfrowa nowinka zawojuje rynek?

Znana już i w Polsce zaskakująca technologia, zwana rozszerzoną rzeczywistością, ma szansę przestać być tylko ciekawostką i zacząć przynosić spore zyski.

Coraz więcej klientów płatnej telewizji cyfrowej

W ubiegłym roku na świecie przybyło ponad 56 milionów klientów płatnej telewizji i było ich już 704 miliony - wyliczył instytut ABI Research. W tym roku ta liczba ma nadal rosnąć i sięgnąć 745 milionów.

Ostra walka telekomów i kablówek

Operatorzy nie rywalizują już o abonenta Internetem. Bitwa toczy się na łącza z telewizją, najlepiej HD.

Bank zmieści się w komórce

Logujesz się do systemu bankowości mobilnej, podajesz nazwę odbiorcy, zderzasz swój telefon z aparatem kolegi i akceptujesz transakcję. W ten sposób online rozliczysz się np. za lunch. Rozwiązanie takie wprowadził właśnie Citibank.

GAZETA PRAWNA

Uwaga na przelewy w sieci! Przestępcy podrzucili bankowcom wirusa

Klienci co najmniej pięciu banków muszą uważać, gdy robią przelewy w sieci. Zorganizowane grupy przestępcze z Wielkiej Brytanii i Rosji stoją za atakiem hakerów na polskie banki. Drobiazgowe dwa śledztwa w tej sprawie prowadzą policja i ABW - dowiedział się "DGP". Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowym wirusem Zeus zaatakowane zostały ING Bank Śląski i mBank oraz kilka innych.

Innova Capital zabiega o TP Emitel

Dwa fundusze private equity weszły do ostatniej tury negocjacji w sprawie sprzedaży TP Emitel, operatora telekomunikacyjnego należącego do Grupy TP - wynika z informacji "DGP".

WYBORCZA.BIZ

Akwizytorzy telekomów znów oszukują. Teraz metoda "na Streżyńską"

Nowy sposób telekomów na odbieranie klientów konkurentom: list prezes UKE mający uwiarygodnić ofertę operatora. Tyle że list jest fałszywy. - To sprawa kryminalna - mówi "Gazecie" UKE.

Mniej papierologii dla firm

Możliwość przechowywania akt pracowników w formie elektronicznej, skrócenie do pięciu lat okresu przedawnienia należności wobec ZUS i KRUS, obowiązek przekazywania przez pracodawcę formularza RMUA tylko raz w roku - to niektóre z propozycji resortu gospodarki. Dzięki nim w kieszeniach przedsiębiorców ma zostać ponad 3 mld zł rocznie.

PARKIET

Wszyscy operatorzy mają ambitne plany

Nie widzę powodu, aby rynek stacjonarnego Internetu miał w 2011 roku rosnąć wolniej niż w roku ubiegłym - uważa Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej.

NetWorld

Pojawiają się nowe koncepcje procesorów serwerowych

W cieniu dominującej platformy x86 i walczącej ze spadkami popytu RISC pojawiają się nowe koncepcje rozwiązania, które za kilka lat mogą wpłynąć na zmianę obecnego obrazu rynku.

IEEE pracuje nad nowymi specyfikacjami, które obniżą koszty wdrożeń technologii 100 Gb/s

Minął prawie rok od zaakceptowania standardu Ethernet 100 Gb/s, a inżynierowie z IEEE pracują nad kolejnymi specyfikacjami, które mają obniżyć koszty tej technologii.