Piątkowy Przegląd Prasy

Comarch powinien zarobić dużo więcej... Więcej Europejczyków w serwisach społecznościowych... UKE rozpoczęło konsultacje w sprawie obniżenia stawek hurtowych... Współzałożyciel Facebooka sprzedaje 10 mln akcji... Ministerstwo infrastruktury: internet ma być tak szybki, jak w reklamach... Polskę oplotła sieć spotkań z branży IT... Zmowa na rynku e-booków w Europie?...

COMPUTERWORLD

Zachowania internautów: ciągle mało wiemy

Mimo coraz większej ilości coraz dokładniejszych statystyk na temat aktywności internautów, dalej niewiele wiemy o tym, czego naprawdę szukają oni w sieci.

Branża IT w czołówce zatrudniających w najbliższych miesiącach

48% pracodawców w Polsce ma w planach zatrudnianie specjalistów i menedżerów pod koniec I i na początku II kwartału br. Najwięcej osób na te stanowiska chce zatrudniać branża IT i bankowość i finanse.

ABC Data - rekordowe wyniki finansowe

Zarząd ABC Data opublikował wyniki finansowe po czterech kwartałach 2010 roku. zysk netto ABC Daty po czterech kwartałach 2010 roku wzrósł do najwyższego w historii poziomu 39 mln 417 tys. zł. Rok wcześniej firma osiągnęła zysk 25 mln 395 tys. zł.

CeBIT 2011: EnOcean - technologia radiowa niewymagająca zasilania

Na targach CeBIT, na jednym ze stoisk można zobaczyć ...pułapkę na myszy. Nie jest to jednak zwykła pułapka, ale bezprzewodowa. Pojawiła się na targach nie dlatego, że na grasują tam myszy, powodem jest prezentacja technologii EnOcean.

RZECZPOSPOLITA

Więcej Europejczyków w serwisach społecznościowych

Już 100 milionów ludzi w pięciu największych krajach Europy Zachodniej (Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i Niemcy) będzie w tym roku przynajmniej raz w miesiącu wchodziło na któryś z portali społecznościowych.

Informatycy na start-up

Polskę oplotła sieć spotkań z branży IT. Aula Polska, NetCamp, EastCamp, DemoCamp. Młodzi pokazują swoje pomysły na e-biznesy, a inwestorzy wyławiają najlepsze.

GAZETA PRAWNA

Współzałożyciel Facebooka sprzedaje 10 mln akcji

Kiedy zasobni inwestorzy od Nowego Jorku aż po Pekin zabiegają o kupno jakiegoś pakietu akcji Facebooka, zdziwienie na Wall Street wzbudził fakt, że jeden ze współzałożycieli portalu społecznościowego zamierza pozbyć się nawet 10 mln akcji - podaje amerykański dziennik "New York Post".

WYBORCZA.BIZ

Ministerstwo infrastruktury: internet ma być tak szybki, jak w reklamach

Jeśli internet będzie wolniejszy niż 90 proc. prędkości deklarowanej w reklamach, klient będzie mógł nie płacić abonamentu. Tak resort infrastruktury chce zmusić operatorów do poprawy jakości internetu.

UKE rozpoczęło konsultacje w sprawie obniżenia stawek hurtowych

Ważą się losy porozumienia UKE z operatorami komórkowymi, które miało skutkować milionowymi inwestycjami w sieć.

Zmowa na rynku e-booków w Europie?

Bruksela podejrzewa zmowę na rynku e-booków. Do podejrzanych wydawnictw wkroczyli unijni kontrolerzy.

PARKIET

Comarch powinien zarobić dużo więcej

Przedstawiciele Comarchu twierdzą, że rynek informatyczny w Europie wszedł w fazę wyraźnego ożywienia, co powinno pozytywnie wpłynąć na tegoroczne wyniki spółki. Potwierdzeniem tej opinii ma być portfel zamówień firmy na 2011 r.

NetWorld

HP integruje swoje produkty z technologiami 3PAR

HP wprowadza do swoich systemów pamięci masowych technologie opracowane przez firmę 3PAR, dzięki czemu będą one mogły oferować użytkownikom nowe usługi, szczególnie przydatne w systemach wykorzystujących chmury obliczeniowe.

RSA oferuje narzędzie do automatycznego zarządzania incydentami bezpieczeństwa

RSA (dział zabezpieczeń firmy EMC) wprowadził na rynek rozwiązanie RSA Solution for Security Incident Management, aplikację zapewniającą automatyzację procesów identyfikacji, ustalania priorytetów i rozwiązywania problemów dotyczących naruszenia zabezpieczeń systemu informatycznego przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo IT. Edukacja rzecz święta

Gdyby mogli zmienić jedną rzecz, by zwiększyć bezpieczeństwo, eksperci chcieliby przekazać użytkownikom więcej wiedzy. CeBIT w Hanowerze to nie tylko kolorowe targi, ale też konferencje z udziałem wybitnych fachowców, m.in. w dziedzinie cloud-computing, zabezpieczeń i sieci komputerowych.

CIO

CIO w czterech nowych postaciach

Nowoczesny dyrektor działu IT będzie musiał nie tylko przyswoić sobie nowe umiejętności, ale także współpracować z biznesem, wprowadzać innowacje i pomagać firmie w walce rynkowej - wynika z raportu Constellation Research.

BYWALEC

Awans Pawła Malaka w Cisco

Objął stanowisko Director Vertical Sales w dziale Enterprise na region Emerging Markets North. Ponoć teraz - jak będzie wchodził do pokoju - trzeba będzie wstawać z krzeseł…