Piątkowy Przegląd Prasy

Do gry o przejęcie Polkomtelu może dołączyć P4... UKE rozpoczyna inwentaryzację sieci... HP w przyszłym roku zrezygnuje z systemu Windows... Asseco Business Solutions wypłaci rekordową dywidendę… AOL tnie zatrudnienie... UZP wprowadza rekomendacje na zakupy sprzętu IT w przetargach publicznych... Cyfryzacja po sąsiedzku...

COMPUTERWORLD

Backup do chmury

Oferta kopii bezpieczeństwa w modelu cloud jest coraz szersza, usługi te stały się na tyle tanie i dostępne, że wiele firm może w ten sposób uzupełnić własny system backupu. Bezpieczeństwo backupu online zależy między innymi od modelu świadczenia tej usługi.

UZP wprowadza rekomendacje na zakupy sprzętu IT w przetargach publicznych

Decyzja Urzędu Zamówień Publicznych związana jest z - wykrytymi w czasie kontroli - naruszeniami zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Tylko w skontrolowanych przetargach w latach 2008-2009 z naruszeniem prawa dokonano zakupów sprzętu komputerowego na kwotę 10 mln zł.

Jakie będą najważniejsze wyzwania stojące przed działami IT

W najbliższym czasie największy wpływ na rozwój technologiczny firm będzie mieć modernizacja przestarzałych aplikacji i infrastruktury IT oraz rozwój usług dostępnych w modelu chmury - uważają specjaliści HP.

HP w przyszłym roku zrezygnuje z systemu Windows

Niewykluczone, że już w przyszłym roku na rynek trafią pierwsze komputery HP bazujące na systemie WebOS. Środowisko operacyjne, które koncern HP kupił wraz z firmą Palm ma stanowić czynnik, pozwalający na wyróżnienie oferty względem rozwiązań oferowanych przez konkurentów.

RZECZPOSPOLITA

Cyfryzacja po sąsiedzku

Cyfryzacja sygnału telewizyjnego - czyli zastąpienie tradycyjnego nadawania analogowego nowoczesną techniką cyfrową - to dziś jedno z najważniejszych wyzwań dla naszego państwa.

Polkomtel: będzie jeszcze jedna lista?

Do gry o przejęcie operatora sieci Plus mogą dołączyć właściciele innej polskiej sieci komórkowej P4 - Novator i Tollerton, wynika z informacji "Rz".

PARKIET

Asseco Business Solutions wypłaci rekordową dywidendę

Zarząd informatycznej spółki prawdopodobnie będzie rekomendował przeznaczenie całego zeszłorocznego zysku, który przekroczył 30 mln zł, na dywidendę.

PULS BIZNESU

AOL tnie zatrudnienie

Koncern AOL, jeden z największych amerykańskich potentatów rynku internetowego zamierza zredukować o 20 proc. globalną liczbę etatów. Wszystko w ramach restrukturyzacji, która ma pozwolić na dogonienie szybciej rozwiających się konkurentów.

UKE rozpoczyna inwentaryzację sieci

"Poprosimy wszystkie podmioty świadczące usługi telekomunikacyjne o zasilenie naszej bazy danych informacjami dotyczącymi posiadanej przez nie infrastruktury telekomunikacyjnej" - zapowiedziała w czwartek w Gliwicach prezes UKE, Anna Streżyńska. Już wkrótce opetarzorzy otrzymają pisemną prośbę.

NetWorld

Bezpieczeństwo - ważny element wirtualizacji

Wirtualizacja zmienia reguły gry w zakresie bezpieczeństwa, co wymusza na organizacjach dostosowanie do ich własnych strategii ochrony. Prezentujemy kilka zaleceń, które warto uwzględnić przy wdrażaniu projektów wirtualizacyjnych.

Pwn2Own 2011: IE i Safari pokonane

Tradycji stało się zadość - pierwszą przeglądarką, która "padła" podczas słynnego hakerskiego konkursu Pwn2Own jest Safari firmy Apple. Specjalistom z francuskiej firmy Vupen udało się do niej włamać w kilka sekund, i to mimo tego że Apple dosłownie chwilę wcześniej załatał 62 błędy w programie. Niewiele dłużej hakerom opierał się Internet Explorer Microsoftu.

CEO

CIO i CFO Niezbędny jest alians oparty na partnerstwie i otwartości

IT to linia produkcyjna firm bazujących na kapitale intelektualnym. Kluczem do efektywnego wspierania takiego biznesu przez IT jest jego relacja i współpraca z działem finansowym. O modelu swojej współpracy i jego korporacyjnych uwarunkowaniach dyskutują Anna Barańska, dyrektor finansowy, oraz Maciej Wiśniak, dyrektor ds. informatyki, Lurgi SA.

IT na praktykach w biznesie

Firmy Intel i Boeing wprowadziły ciekawą inicjatywę w dziedzinie rozwijania kadr - pracownicy IT mogą pracować w innych działach biznesowych, aby poszerzyć swoją wiedzę i wrócić do macierzystego działu z pomysłami na optymalizację kosztów.

InternetStandard

GoDealla - nowy agregator zakupów grupowych i garść statystyk

Serwisy z zakupami grupowymi stały się na tyle popularne, że już od jakiegoś czasu mamy do czynienia także z agregatorami ich ofert. Nową stroną tego typu jest GoDealla, która gromadzi kupony promocyjne z kilkudziesięciu serwisów.