Piątkowy Przegląd Prasy

Program dla urzędów pracy Syriusz może nas drogo kosztować - miliony dotacji z UE do zwrotu... Asseco rozważa wejście na Nasdaq... Impas w mega inwestycji internetowej przełamany... Bardzo kosztowne ataki hakerów... Jeden regulator dla mediów i telekomunikacji... Od czerwca zakaz hazardu w internecie... "New York Times" zaczyna pobierać opłaty za wydanie online... E-sportowcy opanują stolicę. Polska będzie gospodarzem Europejskich Finałów World Cyber Games 2011...

COMPUTERWORLD

Ponowne przejmowanie steru firmowego IT

W obliczu słabej gospodarki coraz więcej firm decyduje się ponownie przejąć swoje działy IT i wcześniej niż planowano zakończyć kontrakty outsourcingowe.

Rządy Egiptu i Zjednoczonych Emiratow Arabskich atakowały trojanami obywateli

Internet nie zna granic, a nowoczesna kryptografia chroni przesyłane dane. Zatem służby specjalne różnych krajów sięgają po złośliwe oprogramowanie, by przechwytywać informacje, przetwarzane na komputerach obywateli i przesyłane dalej w zaszyfrowanej formie.

Trzęsienie ziemi w Japonii może mieć niekorzystny wpływ na producentów IT

Zdaniem analityków Bank of America Merrill Lynch, przez najbliższe pół roku trudności z produkcją mogą mieć producenci komponentów IT w Azji.

RZECZPOSPOLITA

Senat poprawił ustawę medialną

Senatorzy przyjęli poprawkę PO wycofującą kontrowersyjne zapisy o sieci.

Bardzo kosztowne ataki hakerów

Choć rośnie świadomość zagrożeń, jakie niosą sieciowe ataki, to jednak firmy wciąż są przed nimi słabo zabezpieczone.

Impas w mega inwestycji internetowej przełamany

Największy projekt telekomunikacyjny w Europie dotowany przez Brukselę wychodzi wreszcie na prostą.

Jeden regulator dla mediów i telekomunikacji

To już ostatni dzwonek, by w obliczu przyspieszającego rozwoju nowych mediów wrócić do pomysłu połączenia regulatorów rynku elektronicznego oraz rynku treści telewizyjnych i radiowych.

GAZETA PRAWNA

Program dla urzędów pracy Syriusz może nas drogo kosztować - miliony dotacji z UE do zwrotu

Po raz pierwszy Polska zostanie ukarana przez Komisję Europejską karą ponad stu milionów złotych. Bruksela zarzuca nam nieprawidłowości przy wydawaniu unijnych pieniędzy na informatyzację urzędów pracy. Według naszych ustaleń chodzi o uchybienia przy zlecaniu prac nad programem dla urzędów pracy Syriusz.

"Od czerwca zakaz hazardu w internecie"

Nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która ma wprowadzić m.in. zakaz organizowania gier w internecie może wejść w życie już na przełomie maja i czerwca. Tylko zmiany techniczne mogą wydłużyć ten termin.

"New York Times" zaczyna pobierać opłaty za wydanie online

Amerykański dziennik “The New York Times" zapowiedział, że pod koniec tego miesiąca zacznie pobierać w USA opłaty za dostęp do swej strony internetowej i korzystanie z aplikacji dla smartfonów i tabletów.

E-sportowcy opanują stolicę. Polska będzie gospodarzem Europejskich Finałów World Cyber Games 2011

20 tysięcy widzów i ponad 300 najlepszych w Europie graczy komputerowych przyjedzie jesienią do Warszawy. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem Europejskich Finałów World Cyber Games 2011, czyli największego turnieju gier komputerowych w Europie.

PULS BIZNESU

Asseco rozważa wejście na Nasdaq

Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta do końca marca, informuje Reuters cytując wypowiedź prezesa Adama Górala.

NetWorld

RiM zaleca użytkownikom BlackBerry wyłączenie obsługi JavaScript

Firma Research in Motion - producent popularnych smartfonów z serii BlackBerry - zaleciła swoim klientom, by do czasu udostępnienia odpowiedniej aktualizacji dla systemu BlackBerry OS wyłączyli w swoich urządzeniach obsługę skryptów JavaScript. W ten sposób można tymczasowo zabezpieczyć się przed atakiem, wykorzystującym nieznaną wcześniej lukę w tym oprogramowaniu.

Specyfikacja ONFI 3.0 przyspiesza pracę dysków SSD

Grupa robocza ONFI (Open NAND Flash Interface) opublikowała nową specyfikację, która pozwala wymieniać dane z pamięciami flash z szybkością 400 MB/s. Specyfikacja znajdzie zastosowanie głównie w dyskach SSD (Solid State Disk).

Moda na płaskie sieci

Analitycy IDC i Gartnera są zgodni: technologie sieciowe będą w 2011 r. tańsze. Ma to być rezultatem wirtualizacji, która będzie głównym trendem w tej branży. To, co napędza centra danych nowej generacji, kształtuje trendy w dzisiejszych sieciach LAN.

InternetStandard

Unia Europejska: Facebook powinien pozwolić na kasowanie zdjęć

Być może już wkrótce czekają nas poważne zmiany jeśli chodzi o politykę prywatności na portalach społecznościowych. Walczy o nie komisarz ds. sprawiedliwości wymiaru sprawiedliwości i obywatelstwa w Komisji Europejskiej, Viviane Reding.