Piątkowy Przegląd Prasy

Grupa TP sprzedaje Emitela za 1,7 mld zł... 160 projektów dostanie dofinansowanie na e-biznes od PARP... Więcej praw dla klientów sklepów internetowych... Samorządowcy nie wykorzystują potencjału Internetu... Asbis chce podbić Polskę tabletem Prestigio... Ranking internetowych stron sądów... E-PIT to szybki zwrot nadpłaty...

COMPUTERWORLD

Itanium początkiem wojny między HP i Oracle

Deklaracje o zaniechaniu rozwoju oprogramowania Oracle dla procesorów Intel Itanium spotkały się z natychmiastową reakcją przedstawicieli kierownictwa HP, które ma 90% rynku serwerów opartych o ten procesor.

Jak bezpieczny jest bezpieczny podpis?

Od połowy lat 90. europejskie instytucje standaryzacyjne i ustawodawcze prowadzą prace nad elektronicznym uwierzytelnieniem o poziomie zaufania porównywalnym z podpisem odręcznym.

IBM Watson: z teleturnieju Jeopardy do służby zdrowia

Firmy IBM i Nuance Communications rozpoczynają prace nad wykorzystaniem technologii analitycznych systemu Watson w opiece zdrowotnej.

McAfee kupuje producenta zabezpieczeń dla środowisk bazodanowych

Przejęcie wyspecjalizowanej w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa baz danych firmy Sentrigo ma pozwolić m.in. na rozszerzenie oferty McAfee. Zdaniem analityków transakcja wpisuje się w szereg podobnych działań zrealizowanych wcześniej m.in. przez firmy Oracle i IBM.

RZECZPOSPOLITA

Ranking internetowych stron sądów

Wygrał portal WWW katowickiego Sądu Apelacyjnego. Wśród okręgów bezkonkurencyjna była Legnica. To wyniki trzeciej edycji rankingu "E-sądy po polsku".

Więcej praw dla klientów sklepów internetowych

Dłuższy termin na rezygnację z towaru i obowiązek zwrotu kosztów przesyłki przez sprzedawcę - takie zmiany przewiduje nowa dyrektywa UE.

Grupa TP sprzedaje Emitela za 1,7 mld zł

Telekomunikacja Polska i jej zależna firma Bilbo podpisały przedwstępną umowę sprzedaży udziałów TP Emitel.

GAZETA PRAWNA

E-PIT to szybki zwrot nadpłaty

Jeśli podatnik w zeznaniu rocznym wykaże nadpłatę podatku, to urząd zwróci mu pieniądze w ciągu trzech miesięcy. Wysyłając e-PIT, nadpłatę można dostać nawet w kilka dni.

Asbis chce podbić Polskę tabletem Prestigio

Asbis rozpoczyna sprzedaż urządzenia. Jego najtańsza wersja będzie kosztowała 799 zł. Od dziś na rynku też iPad2.

WYBORCZA.BIZ

160 projektów dostanie dofinansowanie na e-biznes od PARP

160 projektów dostanie 74,7 mln zł dofinansowania w ramach rozstrzygniętego właśnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursu na wsparcie e-biznesu. W piątek Agencja opublikowała wyniki.

PARKIET

Kurs Optimus ustanowił kolejny rekord

Papiery producenta "Wiedźmina" są jedną z lepszych inwestycji czwartkowej sesji. Drożeją kolejne 2,5 proc. i kosztują już 7,9 zł. Są zatem najdroższe od 12 lipca 2007 r.

PULS BIZNESU

Samorządowcy nie wykorzystują potencjału Internetu

Aż 45 proc. kandydatów na prezydentów miast w ostatnich wyborach samorządowych nie wykorzystywało Internetu do komunikowania się z wyborcami.

BYWALEC

Zaostrza się walka o pl.ID

Równolegle pojawiły się informacje z dwóch konsorcjów startujących w tym projekcie - PWPW oraz Consortii z Trusted Information Consulting. Do przetargu stanęło łącznie sześć firm i konsorcjów. Przez pierwszy etap przeszły cztery firmy: PWPW SA, Sygnity, Wasko i Consortia z TIC.

NetWorld

8 aplikacji poprawiających bezpieczeństwo platformy Android

Android to jeden z bardziej zaawansowanych systemów operacyjnych, ale jego bezpieczeństwo może budzić wątpliwości. Prezentujemy kilka narzędzi chroniących ten system.

Brocade łączy sieci IPv4 i IPv6

Firma Brocade zmodyfikowała swoje przełączniki Layer 4-7 (pełniące w sieci funkcję akceleratorów aplikacji), dodając do nich oprogramowanie obsługujące zarówno IPv4, jak i IPv6. Urządzenia mogą pracować jako bramy integrujące istniejące sieci IPv4 z nowymi IPv6.