Piątkowy Przegląd Prasy

Microsoft pozywa Google... Media Markt i Saturn przejmują sklep internetowy Redcoon... UKE i sieci komórkowe bliskie inwestycyjnego paktu... Nagła rezygnacja prezesa Acera... Czy e-faktura za internet upoważnia do ulgi?... Co szkodzi biznesowi czyli lista barier dla polskich firm... MCI rozstało się z inwestorem...

COMPUTERWORLD

IT praktykuje w biznesie

Coraz ostrzejsza konkurencja zmusza firmy do szukania nowych, skuteczniejszych sposobów współpracy IT z biznesem.

Samodzielny spis powszechny

W tegorocznym spisie ludności i mieszkań wykorzystany będzie Internet. GUS liczy, że w ten sposób ankietę spisu powszechnego wypełni 10-15% Polaków.

Zmiana w zarządzie Tech Data Polska

Z dniem 18 marca 2011 r. Marek Szarras przestał pełnić funkcję członka zarządu firmy Tech Data Polska.

RZECZPOSPOLITA

Gigant wchodzi do Internetu

Sieci Media Markt i Saturn przejmują sklep internetowy Redcoon.

Microsoft pozywa Google

Koncerny na zmianę zarzucają sobie naruszanie pozycji dominującej. Kolejna skarga trafiła do Komisji Europejskiej.

WYBORCZA.BIZ

Czy e-faktura za internet upoważnia do ulgi?

Fiskus: Faktura za internet otrzymana w formie elektronicznej nie będzie podstawa do skorzystania z ulgi. W rzeczywistości nie jest to tak jednoznaczne.

Co szkodzi biznesowi czyli lista barier dla polskich firm

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" już po raz ósmy ogłosiła czarną listę barier utrudniających prowadzenie firm w naszym kraju. Nie dość, że lista liczy aż 367 pozycji, jest jeszcze dłuższa niż ubiegłoroczna.

PARKIET

UKE i sieci komórkowe bliskie inwestycyjnego paktu

Plus, Era, Orange i Play złożyły dziś w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wnioski, deklarując dodatkowe inwestycje w zamian za zaniechanie obniżek stawek hurtowych w ich wzajemnych rozliczeniach (tzw. MTR-ów) - poinformowała osoba zbliżona do UKE.

MCI rozstało się z inwestorem

Za dwa tygodnie zapadnie wyrok w sprawie, którą przeciwko Skarbowi Państwa wytoczyło MCI Management.

PULS BIZNESU

Nagła rezygnacja prezesa Acera

Gianfranco Lanci, prezes producenta komputerów Acer, zrezygnował z posady. Funkcję tymczasowego prezesa przejął ze skutkiem natychmiastowym J.T. Wang.

NetWorld

Systemy telepresence Polycom na tabletach Motoroli

Motorola Mobility i Polycom nawiązały współpracę w zakresie dostarczania opartych na standardach, indywidualnych systemów telepresence, opartych na tabletach MOTOROLA XOOM.

Świat aplikacji biznesowych na Androida

Sprzedaż smartfonów bazujących na systemie operacyjnym firmy Google systematycznie rośnie. Tendencja ta widoczna jest przede wszystkim w segmencie konsumenckim. Rozwój aplikacji biznesowych na platformę Android może przyczynić się jednak do zmian na tym ciągle nienasyconym rynku. Analitycy wyraźnie wskazują, że producenci takich smartfonów, jak BlackBerry czy iPhone powinni przygotować się na biznesową ekspansję Google Android.

EnterpriseDB chce wypełnić lukę po Oracle na platformie Itanium

W ogłoszeniu przez Oracle zakończenia wsparcia dla procesorów Itanium swoją rynkową szansę znalazła firma Enterprise DB.

CIO

Idealne CV dla dyrektora IT

Jeśli CIO marzy o kontynuowaniu kariery w zarządzie firmy, powinien przygotować doskonałe CV, które podkreśli jego umiejętności biznesowe i konkretne osiągnięcia np. w dziedzinie cięcia kosztów.

InternetStandard

Reklamy w Gmailu dostosują się do odbiorcy

Google wprowadza nowy system dostarczania reklam w Gmailu. Poczta będzie sprawdzać zainteresowania oraz aktywność użytkowników i przesyłać im tylko te reklamy, które mogą ich zainteresować. Cała procedura ma działać podobnie jak Priorytety (Priority Inbox).