Piątkowy Przegląd Prasy

Fiskus nie ma kasy dla MCI... 4,5 mln kart zbliżeniowych w Polsce... Początek nowej ery w Google’u... Polska informatycznym zaściankiem... Dywidenda TP uchwalona... Niewiele firm w sieci... Media szukają sposobu na zarabianie na iPadach... Libijscy powstańcy przejęli sieć komórkową syna Kaddafiego...

COMPUTERWORLD

Politechnika pod ochroną

Obecnie uczelnie prowadzą badania naukowe, które wymagają szczególnego zabezpieczenia informacji przetwarzanych na komputerach. Przykładem jest wdrożenie systemu ochrony sieci Politechniki Krakowskiej.

Optimus po 23 latach ostatecznie znika z rynku

Założona 23 lata temu firma Optimus znika z giełdy. W swoich najlepszych latach firma zatrudniała 760 osób i była największym producentem komputerów w Polsce. Rok po fuzji z producentem "Wiedźmina" Optimus zmieni nazwę na CD Projekt. Dojdzie do tego najpóźniej we wrześniu.

PL.ID na razie nie będzie, ale komputery dla gmin już kupiono

MSWiA ogłosiło że przesuwa termin wprowadzenia w życie nowych dowodów osobistych na 1 stycznia 2013 r. Wcześniej zdążyło jednak dostarczyć do gmin sprzęt potrzebny do wydawania nowych dowodów. Po dwóch latach od dostawy trzeba pewnie będzie go wymienić...

RZECZPOSPOLITA

Media szukają sposobu na zarabianie na iPadach

Popularność aplikacji tworzonych na iPada w Polsce nie zachwyca. Wydawcy wciąż szukają najlepszego rozwiązania na zyski.

Początek nowej ery w Google’u

Internetowy gigant i właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie wraz z podaniem wyników finansowych za pierwszy kwartał 2011 r. rozpoczął nowy etap w historii firmy.

Polska informatycznym zaściankiem

Szwedzi są drugi rok z rzędu światowymi liderami w wykorzystaniu technologii informatycznych. Polska zajmuje 62 miejsce — w ogonie państw Unii.

Niewiele firm w sieci

Z raportu firmy doradczej CB Richard Ellis wynika, że międzynarodowe koncerny handlowe wciąż w małym stopniu korzystają z możliwości e-handlu.

GAZETA PRAWNA

4,5 mln kart zbliżeniowych w Polsce

Jesteśmy już drugim w Europie - po Wielkiej Brytanii - rynkiem kart płatniczych z funkcją zbliżeniową - wynika z danych organizacji Visa. Polacy mają w swoich portfelach ponad 3 mln kart zbliżeniowych Visa i ok. 1,5 mln MasterCard.

WYBORCZA.BIZ

Libijscy powstańcy przejęli sieć komórkową syna Kaddafiego

Do niedawna libijscy powstańcy komunikowali się podczas walki za pomocą chorągiewek. Dziś używają telefonów komórkowych. Jak to stało się możliwe?

PARKIET

Dywidenda TP uchwalona

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej zatwierdziło dziś wypłatę dywidendy zgodnie z rekomendacją zarządu. Wyniesie ona 1,5 zł na akcję, czyli w sumie 2 mld zł.

PULS BIZNESU

Fiskus nie ma kasy dla MCI

UKS Wrocław winny zniszczenia JTT Computer nie ma 45 mln zł na odszkodowanie dla giełdowej spółki. Kto zapłaci za błędne decyzje urzędników?

NetWorld

Haker włamał sie do bazy danych firmy Barracuda Networks

Dzięki atakowi SQL Injection haker dostał się do bazy danych Barracuda Networks. Uzyskał w ten sposób nazwiska oraz adresy e-mail pracowników firmy zajmującej się bezpieczeństwem oraz jej partnerów biznesowych i potencjalnych klientów.

IBM: Trzy nowe serwery na platformie Unix/Power7

Wprowadzenie nowych produktów pozwoli utrzymać wysoką (przed HP i Oracle/Sun) pozycję IBM na rynku systemów opartych na Unix, na którym kryzys dobiega końca.

Zarządzanie projektami w modelu open source

Na rynku nie brakuje narzędzi do zarządzania projektami. Możemy korzystać z gotowych usług online, pakietów komercyjnych bądź na przykład oprogramowania open source. Proponujemy kilka darmowych rozwiązań do zarządzania projektami.

BYWALEC

Trzech do TP

Jak się dowiedzieliśmy, właśnie trwa due diligence sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej SA. Przeprowadzają je Alcatel-Lucent, Ericsson i Nokia Siemens Networks. A może i jeszcze ktoś.

SONDA COMPUTERWORLD

Co by było gdyby Roman Kluska nadal kierował Optimusem?

InternetStandard

Prezydent chce dotrzeć do Polaków za pomocą Internetu

Pałac Prezydencki kończy przygotowania do wkroczenia prezydenta Bronisława Komorowskiego do Internetu. Głowa państwa pojawi się w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Kancelaria chce, by prezydent stał się bliższy ludziom. Znawcy polityki mówią, że to właściwe posunięcie, ale niesie ze sobą także zagrożenia.

Bing ciągle wzrasta, mimo to pozycja Google jest niezagrożona

Wyszukiwarka firmy Microsoft z miesiąca na miesiąc zwiększa swój udział w rynku, wynika z badań przeprowadzonych przez firmę comScore. W porównaniu z poprzednim miesiącem wpływy Binga wzrosły o 0,3 punktu procentowego. Bing znajduje się na trzecim miejscu w zestawieniu. Dane mówią o liczbie zapytań dla danej wyszukiwarki wśród amerykańskich użytkowników Internetu.