Piątkowy Przegląd Prasy

TP chce budować światłowody, ale tam, gdzie się opłaca... Dziurawe e-myto Kapscha... Polscy naukowcy patentują na całym świecie metodę produkcji grafenu... Wpłynęły wstępne oferty na Dialog... TP obiecuje wzrost sprzedaży internetu... Nowoczesna Firma w drodze na NewConnect... Firmy czekają na granty...

COMPUTERWORLD

Poszukiwanie igły w stogu siana

Nowoczesne narzędzia do obróbki dużych porcji danych umożliwiają odkrywanie prawidłowości oraz precyzyjne śledzenie działań.

Microsoft będzie współpracował z Nokią na rynku urządzeń mobilnych - to już oficjalne

Przedstawiciele kierownictwa obu firm poinformowali o zawarciu definitywnego porozumienia o współpracy. Microsoft i Nokia mają wspólnie pracować m.in. na rozwojem globalnego ekosystemu i oprogramowania dla urządzeń przenośnych.

Serwerownia z klocków, czyli modułowe centra danych

Takie rozwiązania stają się coraz popularniejsze głównie dlatego, że można je wykorzystać w każdej firmie, niezależnie od sektora czy rozmiaru, i są bardzo szybkie we wdrożeniu.

RZECZPOSPOLITA

Firmy czekają na granty

Projekty warte 800 mln zł nie ruszają z miejsca, gdyż inwestorzy czekają na dotacje. Program wsparcia jest w rozsypce, bo resorty gospodarki i finansów nie mogą się dogadać. Część firm może z Polski zrezygnować.

Wpłynęły wstępne oferty na Dialog

W środę minął termin składania wstępnych ofert na zakup akcji operatora telefonii stacjonarnej Dialog.

GAZETA PRAWNA

Dziurawe e-myto Kapscha

1 lipca elektroniczny system poboru opłat za przejazdy ciężarówek zastąpi winiety. Austriacki Kapsch, który za 3,9 mld zł ma zbudować i do połowy 2018 r. zarządzać e-mytem, zapewnia, że zdąży na czas. Wiele wskazuje jednak na to, że w początkowej fazie naszpikowany elektroniką system będzie dziurawy.

TP obiecuje wzrost sprzedaży internetu

W pierwszym kwartale Telekomunikacji Polskiej nie udało się zatrzymać spadku liczby użytkowników Neostrady.

WYBORCZA.BIZ

TP: Światłowody? Tak, ale tam, gdzie się opłaca

TPSA chce podpisać z UKE porozumienie, dzięki któremu wybuduje nowe łącza światłowodowe. Ale będzie ich mniej, niż chciałby tego regulator.

Nieziemski grafen

Polscy naukowcy właśnie patentują na całym świecie metodę przemysłowej produkcji grafenu. Ten cudowny materiał już wkrótce może zastąpić krzem i zrewolucjonizować elektronikę. A Polskę wprowadzić do pierwszej ligi potęg w tej dziedzinie.

PARKIET

Nowoczesna Firma w drodze na NewConnect

Spółka z branży ICT (portal działający w branży B2B/e-commerce), planuje zadebiutować na rynku alternatywnym do końca czerwca bieżącego roku.

NetWorld

Smartfony z Windows Phone 7 otrzymują spóźnione aktualizacje

Microsoft w końcu wprowadził swoje zaległe aktualizacje systemu Windows Phone 7 do prawie wszystkich telefonów. Większość operatorów przeprowadziło już testy oprogramowania na oferowanych przez siebie smartfonach i dopuściło do jego wdrożenia. Twórcy mobilnego systemu Windows dalej pracują nad udostępnieniem uaktualnień dla wszystkich użytkowników.

NTRUEncrypt - super szybki algorytm szyfrowania z kluczem publicznym

Przedstawiamy najszybszy algorytm szyfrowania z kluczem publicznym. Ten mało znany algorytm NTRUEncrypt został w kwietniu br. zaaprobowany jako standard jako X9.98 przez Accredited Standards Committee X9.

Pojedynek platform wirtualizacyjnych

Jeszcze kilka lat temu wybór był oczywisty. Choć VMware nadal jest na rynku numerem 1 - obecnie dostępnych jest kilka innych rozwiązań zdecydowanie wartych rozważenia. Aby ułatwić wybór, testujemy rozwiązania wirtualizacyjne firm Citrix, Microsoft, Red Hat oraz VMware.

InternetStandard

UKE porozumiewa się z TP SA w sprawie światłowodów

Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza podpisać z Telekomunikacją Polską Porozumienie 2.0. Zakłada ono przyspieszenie budowy szybkich łączy światłowodowych. UKE chce aby powstało ich 3 miliony.