Piątkowy Przegląd Prasy

Microsoft poprawia wyniki finansowe... Era może wejść na giełdę... Wniosek o emeryturę złożymy przez Internet... Falstart szybkich płatności... 120 złotych kaucji za e-myto... Prawo ureguluje oszukańcze loterie SMS... Panasonic zwolni w ciągu dwóch lat 17 tys. pracowników...

COMPUTERWORLD

Zlikwidować ciągłą migrację

Obecne technologie długotrwałego przechowywania danych wymagają ciągłego nadzoru nad składowaniem informacji. Badacze mają nadzieję, że dzięki nowym odkryciom powstaną i zostaną wdrożone technologie, które to zmienią.

Accenture będzie rozwijać system Symbian w imieniu Nokii

Do końca 2011 roku Nokia przekaże odpowiedzialność za rozwój mobilnego systemu operacyjnego Symbian firmie Accenture. Zawarta umowa przewiduje również, że do Accenture przejdzie ok. 3 tys. pracowników fińskiego koncernu. W przyszłości irlandzki koncern ma również świadczyć na rzecz Nokii usługi związane z rozwojem oprogramowania Windows Phone.

Bardziej konkurencyjni dzięki chmurze

Bardziej racjonalne wykorzystywanie zasobów, więcej miejsc pracy, wyższe PKB i bardziej konkurencyjne firmy - takie korzyści makroekonomiczne ma przynieść popularyzacja cloud computingu.

RZECZPOSPOLITA

Wniosek o emeryturę złożymy przez Internet

ZUS wdraża elektroniczną platformę swoich usług. Umożliwi ona wystąpienie o świadczenia poprzez sieć. Zestaw do podpisu elektronicznego niekonieczny.

Microsoft poprawia wyniki finansowe

Gigant na dobre otrząsnął się z recesji i dał zarobić inwestorom mimo kłopotów na rynku komputerów.

Era może wejść na giełdę

Trzecia w kraju sieć komórkowa zmienia się w spółkę akcyjną.

120 złotych kaucji za e-myto

Od poniedziałku w 33 punktach w całej Polsce kierowcy będą mogli pobierać viaBoxy - urządzenia do poboru opłaty elektronicznej za korzystanie z dróg.

GAZETA PRAWNA

Panasonic zwolni w ciągu dwóch lat 17 tys. pracowników

Japoński gigant przemysłu elektronicznego Panasonic ogłosił w czwartek plany redukcji personelu. Zamierza w ramach restrukturyzacji zwolnić w ciągu dwóch lat 17 tysięcy pracowników. Zwolnienia dotkną ok.10 procent zatrudnionych w filiach firmy, poza Japonią.

WYBORCZA.BIZ

Prawo ureguluje oszukańcze loterie SMS

Jeszcze przed wakacjami do Sejmu trafi projekt zmian w prawie, który ochroni nas przed oszukańczymi loteriami SMS - zapowiedziała wczoraj wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

PULS BIZNESU

Falstart szybkich płatności

Bezstykowe karty miały ułatwić drobne zakupy. Karty są, ale akceptujących mało. Nie chcą się dzielić obrotem.

NetWorld

Oracle zaniża wagę luk w swoich aplikacjach?

Specjaliści z firmy AppSec twierdzą, że koncern Oracle modyfikuje alerty, zawierające opisy błędów w jego produktach - tak, by luki wydawały się mniej groźne, niż są w rzeczywistości. Modyfikacje polegają na zaniżaniu oceny danego problemu w skali CVSS (Common Vulnerability Scoring System).

Spada zainteresowanie deweloperów Androidem

Najnowsze wspólne badania Appceleratora i IDC pokazały, że deweloperzy aplikacji zaczynają być zniecierpliwieni problemami systemu Android. Wśród nich wymieniają nieprzekonujące wejście na rynek tabletów z tym systemem, jego fragmentację i dużą ilość różnych sklepów z aplikacjami.