Piątkowy Przegląd Prasy

Zyski Polkomtela spadły... Na zakupach w internecie przeciętny polski konsument oszczędza średnio 15 proc... Facebook wynajął PR, by oczernić Google... Multimedia przejęły Media Operatora, ale interesowały się też Dialogiem... Google uruchamia system operacyjny... Innowacyjność to nie tylko rewolucje... Informatyk i pedagog będą poszukiwani... Łatwiej o kredyt technologiczny...

COMPUTERWORLD

Sposoby na tańszą serwerownię

Jedne z efektywnych technik oszczędności energii wymagają znaczących inwestycji, a inne charakteryzują się znikomymi kosztami. Oto radykalne sposoby oszczędności energii w data center.

Cisco wraca do korzeni

W firmie Cisco ruszyła zapowiadana od kilku tygodniu restrukturyzacja. Władze koncernu Cisco zapowiadają chęć koncentracji na pięciu kluczowych obszarach działalności - m.in. rozwiązaniach sieciowych. Zmiany mają pozwolić na uproszczenie i skrócenie procesów decyzyjnych.

Polska jest na 5. miejscu od końca w Unii Europejskiej pod względem wielkości piractwa komputerowego

Według najnowszego badania skali piractwa komputerowego na świecie - przeprowadzonego przez IDC na zlecenie BSA - 54% oprogramowania używanego w Polsce jest nielegalnego pochodzenia. Jego wartość to 553 mln USD.

Czy dzięki przejęciu firmy Skype Microsoft zawojuje rynek rozwiązań Unified Communications?

Dzięki przejęciu firmy Skype Technologies koncern Microsoft zyska prawa do najpopularniejszego komunikatora internetowego i szeroko rozpoznawanej marki. Zapowiedzi przedstawicieli koncernu z Redmond pozwalają jednak sądzić, że warta 8,5 mld USD transakcja ma przyczynić się do umocnienia pozycji firmy Microsoft na rynku rozwiązań klasy Unified Communications.

RZECZPOSPOLITA

Zyski Polkomtela spadły

Zysk netto Polkomtela w pierwszym kwartale 2011 roku spadł do 264,9 mln zł z 288,7 mln zł rok wcześniej - poinformował w raporcie za pierwszy kwartał KGHM, który jest udziałowcem Polkomtela.

Innowacyjność to nie tylko rewolucje

"W ogonie", "na szarym końcu", "daleko w tyle" - to najczęstsze określenia stopnia innowacyjności polskiej gospodarki w porównaniu z krajami rozwiniętymi. Jak to zmienić.

Łatwiej o kredyt technologiczny

W czerwcu ruszy nabór wniosków o pożyczki na prostszych zasadach.

Informatyk i pedagog będą poszukiwani

W perspektywie trzech - pięciu lat największe możliwości pracy będą mieli absolwenci kierunków informatycznych i pedagogicznych - ocenia agencja zatrudnienia Work Service.

GAZETA PRAWNA

Korzystny zakup w sieci to kosmetyki i AGD

Na zakupach w internecie przeciętny polski konsument oszczędza średnio 15 proc. - wynika z raportu "Polska internetowa", przygotowanego przez Boston Consulting Group. Największa różnica w cenach jest na kosmetykach, AGD i elektronice.

WYBORCZA.BIZ

Facebook wynajął PR, by oczernić Google

W grze o dusze internautów wszystkie chwyty dozwolone. Facebook, sam często oskarżany o naruszanie zasad prywatności, wynajął czołową agencję PR Burson-Marsteller, by uderzyć w jedną ze społecznościowych usług Google.

PULS BIZNESU

Google uruchamia system operacyjny

Laptopy z systemem operacyjnym Google Chrome pojawią się w sprzedaży w czerwcu. Samsung i Acer dostarczą netbooki, na których będzie działał system.

PARKIET

Multimedia przejęły Media Operatora, ale interesowały się też Dialogiem

Maksymalnie 20 mln zł zapłacą Multimedia Polska za spółkę z Tarnowa - Media Operator. Interesowały się także Dialogiem, ale były skłonne zapłacić za niego do 600 mln zł.

NetWorld

Riverbed integruje Cascade Profiler z rozwiązaniami CACE Technologies

Riverbed - firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci i aplikacji - zmodyfikował Cascade, swój flagowy produkt typu NPM.

Google: Vupen się myli, w Chrome nie ma luki

Przedstawiciele działu bezpieczeństwa Google w ostrym tonie skomentowali doniesienia o tym, jakoby specjaliści z firmy Vupen znaleźli poważną lukę w zabezpieczeniach przeglądarki Chrome. Ich zdaniem dziura znajduje się nie w kodzie przeglądarki, lecz w dołączonym do niej odtwarzaczu Adobe Flash.

InternetStandard

Polski Internet wart 35,7 mld złotych według raportu BCG

Gospodarka internetowa w Polsce jest warta 35,7 mld zł, co stanowi 2,7% Produktu Krajowego Brutto (PKB). Wkrótce kwota ta podwoi się i w 2015 r. osiągnie 77 mld zł czyli 4,1% PKB.

CIO

Smartfon na dzień dobry

Aż 35% użytkowników smarfonów w USA używa aplikacji takich jak Facebook co rano, jeszcze przed wstanniem z łóżka - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Ericsson.

CEO

Kongres Future Marketing

W ciągu pięciu dni będzie można wysłuchać wystąpień ponad 80 prelegentów, w tym 16 gości specjalnych z USA, Szwajcarii, Portugalii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec, dotyczących najważniejszych światowych trendów marketingu.

ITPartner

W przyszły weekend do Smardzewic zjadą się pasjonaci motocykli z branży IT

W dniach 20 - 22 maja 2011r. odbędzie się pierwszy Zlot Motocyklowy Branży IT organizowany przez Avnet i Connect Distribution. Ma on być okazją do wymiany poglądów, doświadczeń, nawiązania kontaktów a także do dobrej zabawy w gronie osób, które łączą wspólne doświadczenia zawodowe i pasja do motocykli.

Sygnity: pierwszy od pięciu lat zysk operacyjny w I kw.

Pierwsze trzy miesiące 2011 r. przyniosły Grupie Sygnity przychody na poziomie 111,98 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 1,37 mln zł oraz stratę netto na poziomie 1,15 mln zł. Grupa pierwszy raz od 5 lat wygenerowała zysk na poziomie operacyjnym w I kwartale roku obrotowego.