Piątkowy Przegląd Prasy

Udany debiut portalu LinkedIn... E-booki pokonały tradycyjne książki... Więcej Polaków siedzi w sieci... Są pieniądze na innowacje... Comarch ponownie nie wypłaci dywidendy... Pierwszy raz oficjalnie: Solorz-Żak współwłaścicielem Aero 2... Sprzęt informatyczny, RTV i telefony - też może znacząco zmniejszyć zużycie prądu... Firmy nie chcą inwestować w internet na terenach wiejskich... Gasnące gwiazdy społecznościowego internetu...

COMPUTERWORLD

Co zrobić, aby CIO efektywnie działał

Tylko odpowiednie umocowanie działu informatycznego w strukturach firmy pozwala szefom IT w efektywny sposób realizować stawiane przed nimi zadania.

Najlepsze polskie uczelnie techniczne i informatyczne w roku 2011

Dziś (19 maja) ogłoszono wyniki 12. rankingu szkół wyższych miesięcznika edukacyjnego Perspektywy oraz dziennika Rzeczpospolita. Ranking został opracowany we współpracy z międzynarodowym wydawnictwem Elsevier i opiera się częściowo na analizach publikacji zawartych w bazie bibliograficzno-abstraktowej Scopus.

T-Mobile zastąpi Erę już 5 czerwca!

Rozpoczyna się rebranding oferty Polskiej Telefonii Cyfrowej. Na początku czerwca br. sieć Era zmieni nazwę na T-Mobile. Zasadniczo zmieni się też oferta drugiego największego dostawcy usług GSM w Polsce.

Systemy biznesowe SAP bliżej środowiska Azure i platformy .Net

Microsoft i SAP mają wspólnie pracować nad optymalizacją i uproszczeniem wykorzystania oprogramowania NetWeaver Gateway w ramach środowiska Windows Azure i platformy Microsoft .Net. Współpraca ma pozwolić na uproszczenie wdrożeń oprogramowania biznesowego SAP w modelu cloud przy wykorzystaniu technologii koncernu z Redmond.

Program INNOTECH czyli dodatkowe źródło finansowania projektów dla polskich, innowacyjnych firm

Przedsiębiorstwa wykorzystujące innowacyjne technologie mogą otrzymać dodatkowe wsparcie w ramach tego programu uruchomionego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Program NCBiR jest ciekawą propozycją dla przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej oraz teleinformatycznej.

RZECZPOSPOLITA

Twoje prawo w Sieci

Przedstawiamy przegląd tych przepisów, z którymi przeciętny użytkownik Internetu może mieć do czynienia.

Więcej siedzi w sieci

Dostęp do sieci ma dziś 63 proc. gospodarstw domowych w naszym kraju. W Unii Europejskiej - 70 proc.

Udany debiut portalu LinkedIn

Akcje debiutującego na Wall Street serwisu społecznościowego LinkedIn zdrożały o ponad 100 proc.

Są pieniądze na innowacje

Na kredyty technologiczne dla firm BGK przeznaczy w tym roku 303 mln złotych.

GAZETA PRAWNA

Sprzęt informatyczny, RTV i telefony - też może znacząco zmniejszyć zużycie prądu

Jeśli w naszej firmie jest 10 komputerów, to tylko za zużywany przez nie prąd możemy zapłacić nawet 200 zł miesięcznie.

Firmy nie chcą inwestować w internet na terenach wiejskich

Brak bodźców do inwestowania w szybki internet na terenach wiejskich oraz brak współpracy przy tych inwestycjach między organami centralnym, samorządami i firmami - to niektóre bariery rozwoju internetu w Polsce, które MSWiA wymienia w swojej publikacji.

WYBORCZA.BIZ

Gasnące gwiazdy społecznościowego internetu

Były analityk i doradca finansowy Henry Blodget zwykł mawiać, że z serwisami społecznościowymi jest jak w tragikomedii "Glengarry Glen Ross": nagrodą za pierwsze miejsce jest cadillac eldorado, za drugie - zestaw noży do steków, a za trzecie zostajesz zwolniony. Zobaczcie tych, którzy na cadillaca się nie załapali.

PULS BIZNESU

E-booki pokonały tradycyjne książki

Obecnie na każde 100 książek tradycyjnych sprzedanych przez Amazon.com, największego na świecie detalistę sieciowego przypada 105 książek w wydaniu elektronicznym na czytnik Kindle.

PARKIET

Comarch ponownie nie wypłaci dywidendy

Zarząd krakowskiej spółki, jak wynika z opublikowanych projektów uchwał, rekomenduje walnemu zgromadzeniu, zwołanemu na 29 czerwca, przeznaczenie całego zeszłorocznego zysku, który wyniósł 68,47 mln zł, na kapitał zapasowy.

Pierwszy raz oficjalnie: Solorz-Żak współwłaścicielem Aero 2

Zygmunt Solorz-Żak jest pośrednio właścicielem spółki Aero 2 i wehikułu Daycon - wynika z aneksu do prospektu opublikowanego dziś przez fundusz. To z kolei znaczy, że biznesmen jest też pośrednio akcjonariuszem Midasa.

NetWorld

HTML5 w urządzeniach mobilnych? Na to jeszcze za wcześnie

Jedną z głównych zalet najnowszej wersji języka programowania stron internetowych jest jego spójność i jednolitość. Nie brakuje opinii, że HTML5 może stać się godnym następcą J2ME, zyskując uznanie wśród deweloperów aplikacji mobilnych. Specjaliści twierdzą jednak, że wciąż jest zbyt wcześnie, by traktować HTML5, jako panaceum na wszystkie istniejące problemy.

EMC VPLEX Geo: replikacja danych na tysiące kilometrów w czasie rzeczywistym

EMC zaprezentował rozwiązanie VPLEX Geo zaprojektowane z myślą o pamięciach masowych pracujących w chmurach. Ma pozwolić na replikację danych w czasie rzeczywistym nawet wtedy, gdy macierze są oddalone od siebie o ponad 3 tys. kilometrów.

Java, Flash i Quicktime - uwaga na przestarzałe wtyczki w przeglądarkach

Wielu użytkowników nie aktualizuje wtyczek w przeglądarkach internetowych. Sprawia to, że ich komputery są podatne na ataki hakerskie wykorzystujące znane luki w zabezpieczeniach - alarmuje Qualys.

InternetStandard

Serwery Amazona zostały użyte do ataku na PlayStation Network

Wszystko wskazuje na to, że usługi zapisu w chmurze, handlowej sieci internetowych sklepów Amazon,posłużyły hakerom do ataku na PlayStation Network. Cyberprzestępcy mieli się posłużyć fałszywym kontem założonym na Amazon Elastic Compute Cloud (EC2).