Piątkowy Przegląd Prasy

Microsoft przegrał spór patentowy z mało znaną firmą i4i z Kanady… DPTG odpowiedziało na wnioski TP… Wyrok po 6 latach: częstotliwości UMTS należą do sieci Play… Rynek dalej dobija Nokię - obligacje prawie jak śmieci… Za mało innowacji w gospodarce… Polska musi zasypać przepaść między biznesem i nauką… Apple buduje futurystyczną siedzibę… "The Sims" mają podbić Facebooka…

COMPUTERWORLD

Osiem lat sprzedawania Polkomtela

Dziś (10 czerwca) powinny zostać złożone wiążące ofery na zakup operatora sieci Plus. Wśród zainteresowanych jego przejęciem są: Telia Sonera, Telenor (wspólnie z funduszem Bain Capital), fundusz Apax oraz grupa Zygmunta Solorza-Żaka (samodzielnie lub wsparta funduszami private equity).

Dell postanowił pozostać w Łodzi, nie sprzeda fabryki firmie Foxconn

Obie firmy uznały, że przeniesienie właśności fabryki nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dell pozostaje właścicielem fabryki w Łodzi. Wspólnie z miastem rozważa nową inwestycję w rodzaju centrum usług.

Polska może być największym ośrodkiem usług dla biznesu

W 2010 roku wartość inwestycji offshoringowych w Europie Wschodniej wzrosła o 15%. Liderem jest Polska z dynamiką wzrostu sektora utrzymującą się na poziomie 20% rocznie. Zdaniem ekspertów ABSL, w ciągu kilku najbliższych lat mamy szansę stać się największym europejskim ośrodkiem zaawansowanych usług dla globalnego biznesu.

Bezpieczeństwo IPv6 w teorii i praktyce

IPv6 to nie tylko nowa adresacja sieci IP. Upowszechnienie protokołu wpłynie na wiele aspektów bezpieczeństwa sieci, także tych mniej oczywistych, takich jak bezpieczeństwo aplikacji.

77% przedsiębiorstw doświadczyło w zeszłym roku wycieku danych

Badania firmy Check Point Software Technologies i Ponemon Institute pokazują, że przedsiębiorstwa borykają się z coraz większymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem bezpieczeństwem danych, zgodnością ze standardami i brakiem świadomości użytkowników.

Najlepsi Pracodawcy 2011: zwycięzcami Intel Technology Poland i Grupa Pracuj.pl

Aon Hewitt, firma doradcza i outsourcingowa, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, ogłosiła wyniki 6. edycji Badania Najlepsi Pracodawcy w Polsce.

RZECZPOSPOLITA

W pogoni za Europą

Polska musi zasypać przepaść między biznesem i nauką. To się opłaca.

Za mało innowacji w gospodarce

Polska musi znacząco zwiększyć inwestycje w badania i rozwój - zaleca Komisja Europejska.

DPTG odpowiedziało na wnioski TP

Duńska firma DPTG, z którą Telekomunikacja Polska prowadzi spór o rozliczenia światłowodu, złożyła w warszawskim sądzie pisma procesowe. Spodziewa się rozprawy w III kwartale br.

GAZETA PRAWNA

Jak butny kolos przegrał z mikrusem za kradzież patentu. Microsoft zapłaci i4i 290 mln dolarów

Microsoft przegrał spór patentowy z mało znaną firmą i4i z Kanady i musi jej zapłacić 290 milionów dolarów. W czwartek odwołanie Microsoftu od wyroku sądu niższej instancji odrzucił Sąd Najwyższy USA.

Rynek dalej dobija Nokię - obligacje prawie jak śmieci

Inwestorzy zaczynają skłaniać się ku tezie, że Nokia jest bliska utraty ratingu inwestycyjnego podczas gdy iPhone koncernu Apple i system operacyjny Android Google’a przebiły drogę do wiodącej pozycji na rynku, zajmowanej dotąd przez największego na świecie producenta telefonów komórkowych - pisze agencja Bloomberg.

PARKIET

Wyrok po 6 latach: częstotliwości UMTS należą do sieci Play

W ostatnią środę Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął trwający od 2005 roku spór o przetargu na częstotliwości komórkowe, który zapoczątkował wejście na rynek P4, operatora sieci Play.

PULS BIZNESU

"The Sims" mają podbić Facebooka

Electronic Arts, jeden z największych na świecie producentów gier, przygotowuje wersję swojego hitu "The Sims" specjalnie na portal społecznościowy Facebook.

Apple buduje futurystyczną siedzibę

Steve Jobs, prezes koncernu technologicznego Apple, zaprezentował władzom miasta Cupertino projekt nowej siedziby firmy, która przypomina ogromny "statek kosmiczny".

NetWorld

Certyfikat MCTS, CCNA itp. się nie opłaca?

Pracownicy IT, którzy spędzili długie godziny przyswajając wiedzę potrzebną do otrzymania certyfikatów - takich jak MCTS (Microsoft Certified Technology Specialist) czy CCNA (Cisco Certified Network Associate), obserwują spadek premii z tytułu ich posiadania. W tym samym czasie rosną premie specjalistów z niecertyfikowanymi umiejętnościami - takimi jak Tcl, SAS development, VoIP czy zarządzanie wydajnością biznesową. Oto wnioski z ostatniego raportu IT Skills and Certifications Pay Index firmy Foote Partners.

MySQL: co dalej?

Po przejęciu przez Oracle firmy Sun Microsystems pojawiło się sporo wątpliwości odnośnie dalszego losu produktów open source. Prezentujemy kilka informacji o MySQL.

Wirtualizacja nieużywanych desktopów - pomysł firmy Microsoft na oszczędzanie energii

Naukowcy z Microsoft Research India opracowali technologię, która migruje na żywo nieużywane desktopy do środowiska wirtualnego, zaś fizyczne komputery wprowadza w stan uśpienia.

InternetStandard

Prezes GG Network zapowiada nowe Gadu Gadu - rozmowa z Tomaszem Jażdżyńskim

Tomasz Jażdżyński objął fotel prezesa GG Network zaledwie kilka miesięcy temu, i cały ten czas spędził bardzo pracowicie. Z rozmowy udało nam się dowiedzieć między innymi o tym co czeka ten najpopularniejszy polski komunikator w najbliższej przyszłości.