Piątkowy Przegląd Prasy

Nokia dopięła umowę z Accenture… Grupa TP sfinalizowała sprzedaż TP Emitela… Z Google'a korzysta już co siódmy człowiek na świecie… Kara nałożona przez Komisję Europejską pogorszy wyniki TP… UKE: do 2015 r. maks. 0,60 zł za minutę połączenia w roamingu… Plus dla Solorza, kłopot dla Play… RIM traci ważnego menedżera… Po karze dla TP z Unii roszczenia Netii?... Swoje rachunki zapłacisz komórką… Harry Potter i tajemnica internetowej witryny…

COMPUTERWORLD

Wspólne decyzje IT i biznesu

Zawężenie działań związanych z zarządzaniem portfelem projektów wyłącznie do sfery informatycznej jest niewłaściwe.

Aplikacje w paczce, czyli folder z programami do wykorzystania

Instalacja aplikacji na stacjach roboczych nadal nie osiągnęła elastyczności aplikacji mobilnych, które mają systemy iOS i Android. Prace firmy Embarcadero mają to zmienić.

Oracle kupi spółkę wyspecjalizowaną w zarządzaniu witrynami internetowymi?

Amerykański gigant zamierza zintegrować rozwiązania spółki FatWire Software m.in. z własnym oprogramowaniem klasy Business Intelligence oraz środowiskiem Fusion Middleware. Inwestycja wróży wzrost zainteresowania władz Oracle rozwiązaniami wspierającymi prowadzenie działalności biznesowej w Internecie.

Jak przekonać zarząd do bezpieczeństwa?

W większości zaleceń dotyczących bezpieczeństwa teleinformatycznego wymienia się uzyskanie wsparcia zarządu. Tylko jak to zrobić?

GAZETA PRAWNA

Kara nałożona przez Komisję Europejską pogorszy wyniki TP

Komisja Europejska nałożyła na Telekomunikację Polską 127,5 mln euro kary za utrudnianie konkurencji.

Plus dla Solorza, kłopot dla Play - układ sił na polskim rynku telekomunikacyjnym znacząco się zmieni

Jeśli Solorzowi uda się przejąć Polkomtel, układ sił na polskim rynku telekomunikacyjnym znacząco się zmieni. Klienci mogą liczyć na ciekawszą i tańszą ofertę. Ale na to przyjdzie im jeszcze dość długo poczekać.

Swoje rachunki zapłacisz komórką

Już wkrótce będzie można rachunki w sklepie czy u fryzjera płacić za pomocą komórki. Na początek będzie to możliwe tylko w tych punktach, które mają zainstalowane kasy marki Novitus. Jest ich ponad 300 tys.

Marcin Piasecki: Po co ta kara?

Kara, jaką Komisja Europejska wymierzyła Telekomunikacji Polskiej - 127 mln euro - to potężne pieniądze. Także w porównaniu z innymi decyzjami komisji, taki Deutsche Telekom za nadużywanie pozycji dominującej musiał zapłacić zaledwie nieco ponad 12 mln euro.

WYBORCZA.BIZ

Harry Potter i tajemnica internetowej witryny

Na specjalnej konferencji zwołanej w czwartek w Londynie J.K. Rowling zapowiedziała, że jej nowy projekt związany będzie ze sprzedażą e-booków w sieci.

PARKIET

Po karze dla TP z Unii roszczenia Netii?

Telekomunikacja Polska odwoła się od decyzji Komisji Europejskiej, która nałożyła na nią ponad 0,5 mld zł kary. Pieniędzy mogą od firmy żądać też poszkodowani operatorzy.

PULS BIZNESU

Z Google'a korzysta już co siódmy człowiek na świecie

Liczba internautów, korzystających z przeglądarki Google'a i różnych portali, należących do tej firmy, np. portalu YouTube, w maju po raz pierwszy przekroczyła w ciągu miesiąca 1 miliard, co oznacza wzrost o 8,4 proc. w porównaniu z majem 2010.

UKE: do 2015 r. maks. 0,60 zł za minutę połączenia w roamingu

Do 2015 r. minuta połączenia wychodzącego w roamingu w UE nie mogłaby kosztować więcej niż ok. 0,60 zł - to propozycja prezes UKE Anny Streżyńskiej. KE w lutym zakończyła konsultacje nowych limitów po czerwcu 2012 r. i zaproponuje je na początku lipca.

RIM traci ważnego menedżera

Brian Wallace, wiceprezydent ds. marketingu cyfrowego i mediów w koncernie Research In Motion, który produkuje smartfony Blackberry, odszedł ze spółki. Menedżer przechodzi do Samsung Telecommunications America.

Grupa TP sfinalizowała sprzedaż TP Emitela

Grupa TP sfinalizowała sprzedaż swojej spółki zależnej, TP Emitel za 1,73 mld zł - poinfomowano w komunikacie.

Nokia dopięła umowę z Accenture

Nokia, fiński gigant telefonii komórkowej, poinformował o dopięciu umowy z Accenture. Firma konsultingowa weźmie pod opiekę system operacyjny Symbian.

NetWorld

Analizatory protokołów: jak ich używać?

Analizatory protokółów pozwalają zajrzeć do sieci. Zawartość pakietów i zmieniające się trendy mogą dostarczyć cennych informacji o jej kondycji czy nawet o atakach na nią. Jak je implementować w sieci?

Śledzenie zmian w DNS pozwala wyłapać botnety?

Operatorzy botnetów stosują coraz to przemyślniejsze sposoby maskowania aktywności sieci komputerów zombie - powszechnie używają m.in. sieci typu fast-flux oraz najróżniejszych technik generowania domen. Okazuje się jednak, że te przebiegłe sztuczki mogą zadziałać na ich niekorzyść - naukowcy z Institute of Technology stanu Georgia opracowali bowiem metodę detekcji botnetów wykorzystując właśnie mechanizmy jakich botnety używają do ukrywania się.

Nokia: model N9, trzy smartfony Touch and Type i strategia na przyszłość

Nokia zaprezentowała na konferencji Nokia Connection 2011 nową strategię działania i kolejne produkty: model N9 (bez fizycznej klawiatury) oraz trzy telefony typu Touch and Type. Firma potwierdziła też na konferencji swoje wsparcie dla systemu operacyjnego Symbian.