Piątkowy Przegląd Prasy

Polkomtel kupi Zygmunt Solorz-Żak, właściciel m.in. Polsatu i Sferii... ATM i ATM SI będą notowane na giełdzie... Google+, czyli poprawiona wersja Facebooka?.. Imagine Cup 2011: głosuj na polskie drużyny w tegorocznym finale... Infor zostanie trzecim największym producentem systemów ERP zaraz po SAP i Oracle... Nie udało się uruchomić e-myta! Będą milionowe kary dla austriackiego wykonawcy?.. Wątpliwości wokół dystrybucji karty SIM: internet Aero2 przez Cyfrowy Polsat...

COMPUTERWORLD

Polkomtel kupi Zygmunt Solorz-Żak, właściciel m.in. Polsatu i Sferii

KGHM, PGE, PKN ORLEN, Vodafone i Węglokoks zawarły umowę sprzedaży wszystkich akcji spółki Polkomtel na rzecz Spartan Capital Holdings. Wartość transakcji to 18,1 mld zł!

Google+, czyli poprawiona wersja Facebooka?

Koncern Google oficjalnie uruchomił własny serwis społecznościowy. Ma on łączyć wszystkie zalety globalnych społeczności z serwisami lokalnymi. Będzie także podstawą ukierunkowanej na społeczności internetowe strategii koncernu Google.

Imagine Cup 2011: głosuj na polskie drużyny w tegorocznym finale

Zanim finaliści Imagine Cup 2011 wyjadą do Nowego Jorku, aby zaprezentować swoje projekty i zmierzyć się z rówieśnikami z całego świata już dziś stanęli do rywalizacji o głosy publiczności w internecie.

Infor zostanie trzecim największym producentem systemów ERP zaraz po SAP i Oracle

Udziałowcy firmy Lawson Software zaakceptowali warunki zapowiedzianej w kwietniu fuzji z koncernem Infor Global Solutions. Z połączenia obu firm powstanie trzeci pod względem obrotów koncern działający na rynku systemów klasy ERP.

Nowe podejście do bezpieczeństwa IT czyli konwergencja i zorientowanie na człowieka

Wymagania w zakresie bezpieczeństwa IT ewoluują obecnie w stronę etapu, w którym technologia nie jest już jedynym ważnym czynnikiem w zabezpieczaniu środowiska IT przedsiębiorstw. Dziś firmy muszą brać pod uwagę relacje między technologią, ludźmi i procesami w firmie.

PARKIET

ATM i ATM SI będą notowane na giełdzie

Teleinformatyczna firma przeniesie wszystkie aktywa związane z usługami IT do spółki zależnej ATM SI. Do końca roku trafi ona na warszawski parkiet.

GAZETA PRAWNA

Nie udało się uruchomić e-myta! Będą milionowe kary dla austriackiego wykonawcy?

System elektronicznego poboru opłat, budowany przez austriacką firmę za 5 miliardów złotych miał ruszyć o północy. Z powodów technicznych nie udało się go uruchomić - dowiedziało się RMF FM. Za każdy dzień opóźnienia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie naliczać wykonawcy milion złotych kary.

Wątpliwości wokół dystrybucji karty SIM: internet Aero2 przez Cyfrowy Polsat

Karty SIM do korzystania z darmowego internetu dostarczanego przez spółkę Aero2 mogą być dystrybuowane przez Cyfrowy Polsat (CP) - zapowiada właściciel obu podmiotów Zygmunt Solarz-Żak.

NETWORLD

Bezpieczeństwo - beznadziejna sprawa?

Incydentom naruszenia bezpieczeństwa z ostatnich tygodni poświęcono w doniesieniach medialnych dużo więcej miejsca niż kiedykolwiek wcześniej, głównie za sprawą takich grup hakerskich jak Anonymous czy LulzSec.

Gigabitowe sieci WiFi coraz bliżej

Gigabitowe sieci Wi-Fi zbliżają się milowymi krokami. Świadczyć może o tym fakt, że WiGig Alliance (organizacja non-profit promująca tę technologię) opublikowała na swojej witrynie w ostatnim tygodniu czerwca najnowszą wersję 1.1 specyfikacji, która omawia szczegółowo budowę tego rodzaju połączeń radiowych.

Synology XS: nowa linia pamięci NAS

Tajwańska firma Synology zaprezentowała nową linię XS pamięci NAS, w tym 12-dyskowy model DiskStation DS3611xs oraz 10-dyskowe modele RackStation RS3411xs i RS3411RPxs. Serwery mogą obsługiwać aplikacje biznesowe i są adresowane do małych i średnich firm.