Piątkowy Przegląd Prasy

Microsoft zarabia na sukcesie Google'a… Allegro ma brata w Turcji… Smartfony i tablety przypuściły szturm w sieci… Biznesmeni odwracają się od smartfonów BlackBerry… Więcej oszustów w sieci… Liberty Global nie będzie już przejmować w Polsce… Na rynku pracy IT Warszawę ścigają inne miasta…

COMPUTERWORLD

Wieloryb na haku

Phishing przybiera różne formy. Oprócz fałszywych wiadomości pojawiają się także ataki kierowane przeciw konkretnym osobom, wysoko postawionym w organizacji.

Złe nawyki w pracy - pokonaj je, zanim pokonają ciebie

Każdy pracownik z czasem popada w rutynę i wyrabia sobie kilka - niektórzy nawet więcej - złych nawyków, które skutecznie utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków i sprawiają, że praca stają się torturą. Na szczęście ze złymi nawykami można walczyć, a pierwszym krokiem zawsze powinno być ich zidentyfikowanie.

Oracle ujawnia ceny licencji pakietu Oracle Fusion Applications

Premiera oprogramowania Oracle Fusion Applications coraz bliżej. Bez większego rozgłosu na witrynie Oracle znalazły się informacje o cenach licencji poszczególnych modułów nowego pakietu rozwiązań wspierających zarządzanie.

SAP uelastycznia model licencjonowania systemu ERP dla mniejszych firm

Nowe, bardziej elastyczne formy licencjonowania systemu SAP Business One dla partnerów handlowych niemieckiego koncernu mają przyczynić się do popularyzacji systemu przeznaczonego przede wszystkim dla firm sektora MSP.

RZECZPOSPOLITA

Smartfony i tablety przypuściły szturm w sieci

Urządzenia przenośne napędzają już 5 proc. ruchu internetowego. To ponadpięciokrotny wzrost od 2009 roku. Operatorów komórkowych czekają miliardowe inwestycje w rozbudowę sieci.

Więcej oszustów w sieci

W ciągu trzech lat dwukrotnie wzrosła liczba przestępstw popełnianych z wykorzystaniem Internetu.

Liberty Global nie będzie już przejmować w Polsce

Właściciel UPC Polska zapewnia, że mobilny Internet nie jest dla niego konkurencją.

Potrzebne strategiczne myślenie na linii biznes - IT

Jan Maciejewicz - prezes zarządu Infovide-Matrix.

Microsoft zarabia na sukcesie Google'a

Koncern pobiera opłaty licencyjne od producentów konkurencyjnych smartfonów - działających pod systemem Google'a. Teraz zażądał ich od Samsunga.

GAZETA PRAWNA

Biznesmeni odwracają się od smartfonów BlackBerry

Amerykańscy biznesmeni powoli odwracają się od smartfonów BlackBerry.

PULS BIZNESU

Duże akwizycje Asseco? Tylko nie to!

Adam Góral, prezes Asseco Poland, w rozmowie z PAP stwierdził, że grupa powoli zmienia koncepcję rozwoju przez akwizycje: będzie się teraz koncentrować na dużych podmiotach. Piotr Grzybowski, analityk DI BRE Banku, ocenia te plany bardzo negatywnie.

Barometr PB: Na rynku pracy IT Warszawę ścigają inne miasta

Kraków i Wrocław doganiają Warszawę pod względem atrakcyjności rynku pracy IT — wynika z analizy firmy doradczo-rekrutacyjnej Hays Poland.

Allegro ma brata w Turcji

Spółka matka kierowanej przez Arjana Bakkera platformy aukcyjnej Allegro, wydała 200 mln USD na klub zakupowy.

NetWorld

Linux: Vsys - następca SUDO?

Naukowcy z PlanetLab (Princeton University) opracowali program, który ma szansę zastąpić sudo - narzędzie popularne wśród administratorów systemów Linux i Unix. Vsys ma zapewniać dużo lepszą kontrolę nad dostępem użytkowników do uprzywilejowanych operacji.

Luki w iPhone i iPadzie wykorzystane przez JailbreakMe 3.0 mogą też służyć cyberprzestępcom

Programiści zaangażowani w projekt "łamania" urządzeń z systemem iOS Apple'a poinformowali, że dzięki dwóm poważnym lukom w zabezpieczeniu oprogramowania iPhone'a i iPada udało im się wykonać "jailbreak" tych urządzeń (tzn. usunąć z nich narzucone przez Apple zabezpieczenia i ograniczenia).

Windows 8: Hyper-V 3.0 atrakcją dla administratorów

Systematycznie pojawiające się w sieci "wycieki" kolejnych wersji pre-alpha najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu zaspokajają głównie ciekawość użytkowników indywidualnych. Ostatnia konfrontacja ze wstępną fazą Windows 8 pozwala przypuszczać, że również administratorzy zyskają dostęp do wyczekiwanych funkcji, wśród których prym wiedzie rozbudowana platforma wirtualizacyjna Hyper-V 3.0.