Piątkowy Przegląd Prasy

Banki zarobią na Polkomtelu… Diagnoza Społeczna 2011: 73 proc. Polaków ma w domu internet… Sony zaatakuje rynek e-czytników… Netia znów najbliżej Dialogu… Dobry moment na zmianę w Polkomtelu… Jedna trzecia właścicieli smartfonów sądzi, że korzysta z łączności 4G… Inwestorzy kręcą nosem na pomysły Asseco Poland… Przejęcie Polkomtela i wejście T-Mobile na polski rynek - to oznacza nowe usługi i niższe ceny…

COMPUTERWORLD

Ile kosztuje wdrożenie systemu ERP

Pytanie o koszty potrafi sprowadzić na ziemię nawet najwspanialsze plany związane z wdrożeniem nowego systemu wspomagającego zarządzanie. W jaki sposób uniknąć niespodzianek budżetowych i nieplanowanych wydatków? To trudne, ale nie niemożliwe. Przedstawiamy praktyczny poradnik.

Imagine Cup 2011: trzy polskie zespoły na podium światowych finałów

Polacy znaleźli się w ścisłej czołówce aż w 3 konkurencjach Imagine Cup 2011, co w klasyfikacji medalowej pozycjonuje Polskę na jednym z pierwszych miejsc na świecie.

Windows Server 8, SQL "Denali" i System Center 2012 beta, czyli nowości z konferencji WPC 2011

W trakcie drugiego dnia konferencji Worldwide Partner Conference 2011 Microsoft podał pierwsze informacje o kolejnych wersjach produktów przeznaczonych do administrowania i zarządzania danymi w chmurze. Zapowiedziano m.in. wersję CTP oprogramowania SQL Server o nazwie "Denali" i pojawienie się w tym tygodniu nowej wersji beta System Center 2012.

Polskie firmy inwestują w legalność oprogramowania

W polskich firmach rośnie świadomość konsekwencji używania nielegalnego oprogramowania. O zmieniającej się świadomości świadczą nie tylko ilości zgłoszeń aktów piractwa do BSA czy wysokość kar nakładanych przez organy skarbowe, ale także rosnąca liczba zamawianych przez firmy audytów legalności oprogramowania czy rosnący popyt na oprogramowanie do kontroli legalności oprogramowania.

RZECZPOSPOLITA

Banki zarobią na Polkomtelu

Operator komórkowy wspiera nowego właściciela w poszukiwaniu kredytów na zapłatę za jego akcje.

Dobry moment na zmianę w Polkomtelu

Operatorzy muszą mieć oprócz ceny połączeń i aparatów za złotówkę coś specjalnego dla abonenta.

4G w telefonie - a co to jest?

Jedna trzecia właścicieli smartfonów sądzi, że korzysta z łączności 4G. W rzeczywistości ich aparaty nie są do tego zdolne - pokazują badania przeprowadzone w USA.

GAZETA PRAWNA

Przejęcie Polkomtela i wejście T-Mobile na polski rynek - to oznacza nowe usługi i niższe ceny

Dzięki przejęciu Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka i wejściu T-Mobile na polski rynek ceny usług telekomunikacyjnych mogą spaść, mogą się też pojawić nowe oferty - uważa wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

Diagnoza Społeczna 2011: 73 proc. Polaków ma w domu internet

Komputer z dostępem do internetu posiada w domu 73 proc. Polaków, jednak co piąty z nich z sieci nie korzysta. Profil na portalu społecznościowym ma 41 proc. osób w kraju; najpopularniejsze są Nasza Klasa i Facebook - wynika z Diagnozy Społecznej 2011.

PARKIET

Netia znów najbliżej Dialogu

Prezes KGHM zapewnia, że nadal rozmawia z dwoma inwestorami dla stacjonarnej telefonii. Jednak bankowcy i analitycy stawiają ostatnio znowu na Netię.

Inwestorzy kręcą nosem na pomysły Asseco Poland

Rzeszowskiej spółce może być bardzo ciężko przekonać inwestorów, że zakup Asseco Germany przez Asseco Business Solutions byłby dobrym rozwiązaniem.

PULS BIZNESU

Sony zaatakuje rynek e-czytników

Sony, największy japoński eksporter elektroniki użytkowej, planuje już w przyszłym miesiącu wprowadzić na rynek amerykański zmodernizowaną linię czytników elektronicznych książek.

NetWorld

7 przydatnych narzędzi dla centrów danych

Sam fakt zainwestowania znacznych środków finansowych w budowę centrum danych nie oznacza, że administratorzy dostaną optymalne oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą. Na rynku istnieje kilka rozwiązań (w tym open source), które znakomicie mogą ułatwić życie specjalistom IT.

Dyrektor Microsoftu ostro o konkurentach

Kevin Turner - dyrektor operacyjny Microsoftu - podczas swojego wystąpienia na Wordwide Partner Conference w Los Angeles dobitnie skrytykował konkurentów koncernu z Redmond - m.in. Apple, Google, IBM, Oracle oraz VMware. Turner w swojej krytyce rozpędził się tak bardzo, że nie oszczędził nawet... niektórych starszych produktów swojej firmy.

zEnterprise 114 - nowy, najtańszy mainframe w ofercie IBM

IBM nie podaje z reguły na firmowej witrynie cen swoich systemów obliczeniowych typu mainframe, szczególnie tych z najwyższej półki. Wprowadzając na rynek kolejny komputer tego typu - zEnterprise 114, firma zwraca jednak uwagę właśnie na cenę, ponieważ kosztuje on podstawowej konfiguracji ok. 75 tys. USD.