Piątkowy Przegląd Prasy

TP chce już ponad 1 mld zł… Telefonica zanotowała 27-proc. spadek zysku… Bez zaliczkowej dywidendy za Polkomtel… Maciej Witucki zaprzecza nieoficjalnym informacjom, że zamierza sprzedać portal… Wirtualna Polska. Zamknie Facebooka czy nie zamknie? Szwajcarskie Orange na sprzedaż… Plotka wiecznie żywa… Mennica Polska uruchamia sklep internetowy…

COMPUTERWORLD

PZPN - w ramach projektu Klub Kibica - będzie korzystał z oprogramowania w formie usługi

Organizując sprzedaż internetową przed Euro 2012 Polski Związek Piłki Nożnej - w ramach projektu KlubKibicaRP.pl - otwiera sklep internetowy. Został on stworzony w oparciu o platformę SaaS - IAI-Shop.com. Sklep.KlubKibicaRP.pl będzie jedynym miejscem z oficjalnymi gadżetami PZPN, a wkrótce też z biletami na mecze reprezentacji Polski.

Zamieszanie w związku z migracją danych podatników do Centralnego Rejestru Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników

Jak dowiadywali się przedsiębiorcy w lokalnych urzędach skarbowych, do połowy sierpnia miało nie być możliwości rejestrowania nowych podatników i wydawania dla nich numerów NIP. Dotyczyło to np. osób podejmujących w wakacje pierwszą pracę. Ministerstwo Finansów przesłało nam oficjalne wyjaśnienie.

PARP i Ministerstwo Gospodarki zapraszają na targi TAITRONICS

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Tajpej - planuje zorganizowanie misji gospodarczej na Tajwan dla polskich firm z branży elektronicznej. Odbędzie się ona w dniach 10-13 października 2011 r. Uczestnicy będą mogli się ubiegać o dofinansowanie z Ministerstwa Gospodarki.

RZECZPOSPOLITA

Bez zaliczkowej dywidendy za Polkomtel

KGHM, Orlen oraz PGE, czyli trzy giełdowe spółki, które sprzedały swoje udziały w Polkomtelu, nie wypłacą dywidendy zaliczkowej z tego tytułu. - Ministerstwo Skarbu Państwa nie przewiduje jej pobrania - powiedział wczoraj szef resortu Aleksander Grad.

TP chce już ponad 1 mld zł

Telekomunikacja Polska wnioskuje o 269 mln zł dopłaty za poniesione w 2010 r. koszty tzw. usługi powszechnej.

GAZETA PRAWNA

Zamknie Facebooka czy nie zamknie? Plotka wiecznie żywa

Mark Zuckerberg miał ponownie oświadczyć, że w marcu zamknie Facebooka, bo …zarządzanie biznesem jest zbyt stresujące - czytamy na followtechnology.com.

Kliknij sobie sztabkę złota. Mennica Polska uruchamia sklep internetowy

Polska to nie Zjednoczone Emiraty Arabskie, więc automatów ze złotem jeszcze u nas nie ma, ale cenne sztabki kupić można coraz łatwiej.

WYBORCZA BIZ

Witucki: Nie sprzedajemy WP.pl, o kupnie platformy N pomyślimy

Prezes Grupy TP Maciej Witucki zaprzecza nieoficjalnym informacjom, że zamierza sprzedać portal Wirtualna Polska. A zakupy? - Nad kupnem platformy satelitarnej N zastanowimy się, jeśli oferta sprzedaży tej spółki pojawi się na rynku - zaznacza.

PULS BIZNESU

Szwajcarskie Orange na sprzedaż

France Telecom rozpoczął proces sprzedaży szwajcarskiego oddziału operatora Orange. Koncern chce budować swoją pozycję na szybciej rozwijających się rynkach Bliskiego Wschodu i Afryki.

Telefonica zanotowała 27-proc. spadek zysku

Telefonica, drugi w Europie pod względem wielkości koncern telefoniczny, poinformowała, że zysk netto w II kwartale spadł o 27 proc., do 1,54 mld EUR. Wzrosła jednocześnie o 2,2 proc. sprzedaż firmy.

NetWorld

Pamięć masowa skanująca 10 mld plików w 43 minuty

Super szybki storage, opracowany przez naukowców z IBM, wykorzystuje pamięć flash pełniącą rolę repozytorium, w którym są przechowywane metadane.