Piątkowy Przegląd Prasy

Groupon zwiększył wpływy o 900 proc… Cameron chce blokować Facebooka… Google straciło na rzecz Yahoo… Asseco Poland kupi swoje akcje za 600 mln zł… Intel inwestuje w komputery przenośne… Nokia traci udział w rynku smartfonów… Apple blokuje Samsungowi podbój polskiego rynku tabletów…

COMPUTERWORLD

Błędy w transakcjach usługowych

Z zaskoczeniem obserwuje się średnich i dużych przedsiębiorców, którzy wciąż nie zdecydowali się na wydzielenie na zewnątrz chociaż części obszaru IT. Ci zaś, którzy już to zrobili, popełniają wciąż te same błędy w umowach outsourcingowych.

Branża IT przyjazna środowisku

W tegorocznym rankingu 50 marek postrzeganych jako ekologiczne najliczniejszą grupę stanowią marki związane z branżą IT. Za najbardziej przyjazną środowisku firmę branży informatycznej uznano koncern HP.

RZECZPOSPOLITA

Asseco Poland kupi swoje akcje za 600 mln zł

Walne zgromadzenie spółki 6 września rozpatrzy projekt zarządu dotyczący skupu akcji w celu umorzenia.

Intel inwestuje w komputery przenośne

Największy na świecie producent mikroprocesorów przeznaczy 300 mln dol. na rozwój ultrabooków, laptopów nowej generacji.

GAZETA PRAWNA

Nokia traci udział w rynku smartfonów

Nokia jest nadal największym na świecie producentem telefonów komórkowych, ale jego pozycja słabnie. W drugim kwartale udział Finów w globalnym komórkowym rynku wynosił już tylko 22,8 proc.

Apple blokuje Samsungowi podbój polskiego rynku tabletów

Dostawy nowego Galaxy do Polski są już spóźnione co najmniej o miesiąc. I nie wiadomo, kiedy to urządzenie pojawi się w naszych sklepach. Przesunięta została też planowana na jesień wielka kampania marketingowa.

Groupon zwiększył wpływy o 900 proc.

Przychody Groupona w II kwartale wyniosły 878 mln dolarów. Jednak inwestorów jeszcze bardziej zaskoczyła wysokość straty z tego okresu. Wyniosła ponad 100 mln dol.

Dostęp do internetu: Wykluczenie wirtualne, straty realne

Problemem nie jest już sam brak dostępu do internetu, lecz to, że coraz więcej osób ma dostęp do sieci, ale nie potrafi z niej korzystać. Ich cyfrowy analfabetyzm przekłada się nawet na gorsze warunki życia.

WYBORCZA.BIZ

Cameron chce blokować Facebooka. 'Zamach na wolność słowa'

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron rozważa możliwość odcięcia Brytyjczyków od mediów społecznościowych takich jak Twitter czy Facebook, jeśli będą one wykorzystywane do łamania prawa.

PULS BIZNESU

Google straciło na rzecz Yahoo

Google, największa wyszukiwarka internetowa świata, zanotowała minimalną stratę udziału w amerykańskim rynku wyszukiwania.

NetWorld

Interdyscyplinarne blokowanie spamu

Nina Balcan - specjalistka z Georgia Institute of Technology - opracowała nową metodę wykrywania i blokowania spamu. Stworzone przez nią rozwiązanie wykorzystuje technologie z zakresu uczenia się maszyn oraz teorii gier.