Piątkowy Przegląd Prasy

Apple pokonało Lenovo w Wielkich Chinach… HP wydzieli dział PC i zainwestuje w Autonomy… Rosną obawy przed zakupami w sieci… Triumwirat zamaluje białe plamy… Muzyka w Google za darmo… Internet napędza światowy rynek gier wideo… Czy Google porzuci licencjobiorców Androida?... Miliony z EBOiR wspomogą Solorza-Żaka w kupnie Polkomtela…

COMPUTERWORLD

HP wydzieli dział PC i zainwestuje w Autonomy

Jak podaje The Wall Street Journal, kierownictwo HP zamierza ogłosić wydzielenie działu komputerów osobistych. Nieoficjalnie mówi się też o planach przejęcia za 10 mld USD brytyjskiej firmy tworzącej oprogramowanie Autonomy.

Polacy stworzyli interfejs mózg-komputer

Interfejs mózg-komputer pozwala na kontakt ze światem bez użycia mięśni i może być wykorzystywany na przykład przez osoby niepełnosprawne. Zdaniem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka to polski produkt na światową skalę.

Software AG wzmacnia kompetencje SAP w Polsce

Trwają procedury związane z włączeniem firmy IDS Scheer w struktury koncernu Software AG. Konsolidacji obu firm towarzyszą jednak działania zmierzające do umocnienia oferty, uzyskania synergii sprzedażowej oraz wzmocnienia kompetencji rynkowych. Niewyklczone, że na bazie polskich struktur IDS Scheer powstanie międzynarodowe centrum kompetencyjne SAP.

RZECZPOSPOLITA

Rosną obawy przed zakupami w sieci

Jedynie co trzeci Polak kupuje online. Coraz więcej osób boi się zakupów na odległość.

Internet napędza światowy rynek gier wideo

Wpływy z gier wideo, w jakie gra się w Internecie, będą do 2015 roku rosły najszybciej w całym segmencie - wynika z szacunków firmy PwC.

Czy Google porzuci licencjobiorców Androida?

Zakup Motoroli przez internetowego giganta może zakończyć epokę demokracji wśród jego kontrahentów korzystających z Androida.

WYBORCZA.BIZ

Superciasteczka = superszpiedzy? Firmy będą cię śledzić z łatwością

Nowe narzędzia śledzące aktywność internautów są bardzo trudne do wykrycia - ostrzegają naukowcy z Uniwersytetu Stanforda oraz kalifornijskiego Berkeley. A używają ich tak popularne witryny jak należący do Microsoftu MSN.com czy Hulu.com.

Miliony z EBOiR wspomogą Solorza-Żaka w kupnie Polkomtela

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przekaże do 200 mln euro spółce należącej do Zygmunta Solorza-Żaka na wykup polskiego operatora telefonii komórkowej Polkomtel - podał bank na swojej stronie internetowej.

PULS BIZNESU

Triumwirat zamaluje białe plamy

TP, Hawe i Alcatel-Lucent chcą wspólnie budować sieci szerokopasmowe z pomocą funduszy unijnych. Do wzięcia jest nawet 6 mld zł.

Apple pokonało Lenovo w Wielkich Chinach

Amerykański producent komputerów po raz pierwszy pokonał chińskiego rywala na jego własnym rynku.

Muzyka w Google za darmo

Google coraz bardziej zaczyna wyglądać jak tradycyjny koncern medialny. Po tym jak w zeszłym miesiącu na rynku prasowym pojawił się magazyn Google zatytułowany " Myśl Kwartalnie", koncern uruchomił stronę internetową poświeconą muzyce.

NetWorld

Zakup Motoroli : Czy Google pójdzie śladem Apple?

Przed kilkoma dniami świat obiegła informacja o przejęciu przez Google firmy Motorola Mobility. Wydaje się, że nie jest to kolejne "standardowe" przejęcie w branży IT, mające na celu wyłącznie poszerzenie oferty produktowej czy rozbudowanie portfolio patentów. Inicjatywa Google wydaje się czymś znacznie większym - niewykluczone, że koncern chce zredefiniować swoje priorytety i swoją pozycję na rynku. Innymi słowy - chce powtórzyć wyczyn, który kilka lat temu udał się Steve'owi Jobsowi.

Symbian Anna dla Nokii N8, C7, C6-01 i E7 już dostępny

Symbian Anna, najnowsza aktualizacja systemu Symbian, jest od dziś dostępna. Wśród poprawek względem poprzedniej wersji Symbiana znalazły się nowy interfejs użytkownika, podzielony ekran do wiadomości, najnowsza wersja map, ulepszona przeglądarka internetowa oraz zwiększone bezpieczeństwo.

InternetStandard

Google kończy fotografować Polskę

Z początkiem lata specjalne samochody wyposażone w aparaty fotograficzne rozpoczęły przygotowanie zdjęć z Polski na potrzeby usługi Street View - funkcji Map Google.

LinkedIn wykorzystuje dane użytkowników bez ich zgody do celów reklamowych

Holenderski rząd już zastanawia się, czy nowe praktyki nie naruszają prawa o ochronie danych - podają specjaliści firmy Trend Micro.