Piątkowy Przegląd Prasy

Telefon zastąpi kartę płatniczą… Sygnity niebawem pozyska międzynarodowego partnera, planuje przejęcia i emisję obligacji za 100 mln zł… Płynie druga fala centrów usług… Polscy producenci gier liczą na duże wygrane… PR-owa recepta na złą opinię w sieci… Wydawcy chcą obowiązkowych licencji na e-podręczniki… Facebook z serwisem muzycznym… 3rD-LIFE, czyli wirtualny, trójwymiarowy świat dedykowany dla osób starszych…

COMPUTERWORLD

Dokumenty w ruchu

System obiegu dokumentów umożliwi usprawnienie pracy przedsiębiorstwa, automatyzując typowe, wielokrotnie powtarzalne czynności, związane z codzienną pracą organizacji.

iPhone 5 - czyli zagubiony kolejny prototyp smartfone'a Apple

Jak podaje serwis CNET.com, został on zgubiony w barze Cava22 w San Francisco. Jak widać utrata prototypu iPhone 4 nie nauczyła niczego przedstawicieli Apple. Wówczas odkupił go za 5000 USD, "prześwietlił" i opisał jeden z blogerów.

Sygnity niebawem pozyska międzynarodowego partnera, planuje przejęcia i emisję obligacji za 100 mln zł

Sygnity uważa restrukturyzację za zakończoną i ogłasza dalsze plany rozwoju, które chce sfinansować za 100 mln zł z emisji obligacji.

GAZETA PRAWNA

Polscy producenci gier liczą na duże wygrane

Techland zamierza w ciągu roku sprzedać 2 mln sztuk "Dead Island".

Telefon zastąpi kartę płatniczą

Płatność komórką to przyszłość polskiego handlu. W 2017 roku Polacy mają wydać za pomocą płatności mobilnych 11 mld zł - wynika z analizy przygotowanej przez firmę badawczą Sullivan & Frost. To blisko sto razy więcej niż dzisiaj.

PR-owa recepta na złą opinię w sieci

Kryzys w mediach społecznościowych pojawia się znienacka, rozlewa szybko i może poważnie zepsuć firmie czy marce wizerunek. Interes wyczuły agencje PR i coraz częściej oferują usługi zapobiegania i zarządzania takimi sytuacjami.

GAZETA WYBORCZA

E-podręcznik? Ale nie pod kluczem

Wydawcy chcą obowiązkowych licencji na e-podręczniki, a szkoły mają zbierać za nie pieniądze od uczniów. To nieetyczne - uważa ekspert od wolnych podręczników.

PULS BIZNESU

Facebook z serwisem muzycznym

Facebook planuje wprowadzenie platformy muzycznej. Informacja zostanie oficjalnie ogłoszona na konferencji "f8", która odbędzie się w San Francisco w USA, w drugiej połowie września 2011 r.

Płynie druga fala centrów usług

W 2008 r. świat się bał, my nieśmiało zacieraliśmy ręce. Czy i tym razem Polska wygra na kłopotach innych?

NetWorld

Pamięci masowe: wiele protokołów - dobre i złe strony

Jeszcze nie tak dawno temu pamięci masowe wyposażano w jeden protokół komunikacyjny (na ogół Fibre Channel lub iSCSI) . Jednak rosnąca popularność deduplikacji, coraz szersza dostępność 10GbE, a także zalety Fibre Channel over Ethernet (FCoE) motywują przemysł do oferowania wielu protokołów w jednym produkcie.

Poważna luka w Apache załatana

Przedstawiciele projektu Apache zaktualizowali popularny open-source'owy serwer webowy. W najnowszej wersji Apache - oznaczonej numerem 2.2.20 - załatano poważny błąd, wykorzystywany m.in. przez narzędzia do zautomatyzowanego przeprowadzania ataków Denial of Service (DoS).

InternetStandard

Jak firmy radzą sobie na Facebooku

Przygotowany przez firmę Outbox raport "Outbox Social Ranking Q2 201" pokazuje jak firmy radzą sobie z wykorzystaniem socjalnych kanałów marketingu, sprzedaży i obsługi. Firma przeanalizowała aktywność największych graczy w sektorach telekomunikacji, bankowości, mediów oraz paliw i energii.

3rD-LIFE, czyli wirtualny, trójwymiarowy świat dedykowany dla osób starszych

one2tribe - spółka należąca do Grupy Infovide-Matrix - weszła w skład międzynarodowego konsorcjum odpowiedzialnego za realizację projektu 3rD-LIFE.