Piątkowy Przegląd Prasy

Sprzedaż chipów jednak spadnie w tym roku… Facebook odkłada plany giełdowe… Prawie połowa Polaków kupuje pirackie oprogramowanie… Apple sprzeda w tym kwartale trzykrotnie więcej tabletów niż w 2010 roku… Google skupuje patenty… Asseco i Sygnity spotkają się w BGK… Wypłaty e-dotacji wznowione… Reklama internetowa dźwignią handlu… Facebook ujawnił nowy przycisk…

COMPUTERWORLD

Ministerstwo Infrastruktury zebrało oferty do przetargu na stworzenie Narodowego Planu Szerokopasmowego

Ma to być opracowanie dotyczące planu rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu w Polsce. Resort infrastruktury zapowiada dostęp dla wszystkich, także na wsiach, do roku 2015.

Ruchoma Internetowa Rewolucja z Ministerstwem Gospodarki, Google, home.pl i PKPP Lewiatan

Po Dniach Internetowej Rewolucji, rusza w trasę ciężarówka, w której będzie można dowiedzieć się o tym jak promować się w Internecie i jak założyć własną stronę WWW. Odwiedzi ona łącznie 18 polskich miast, aby edukować małych i średnich przedsiębiorców.

SAP rozszerza i odświeża linię rozwiązań analitycznych

Niemiecki koncern systematycznie rozszerza ofertę aplikacji bazujących na wykorzystującej technologię in-memory infrastrukturze SAP HANA. Ich funkcjonalność coraz częściej wykracza poza typowe funkcje analityczne. Plany zakładają m.in. przeniesienie na platformę HANA systemów linii SAP Business Suite.

RZECZPOSPOLITA

Facebook odkłada plany giełdowe

Na oczekiwany debiut giełdowy giganta internetowego trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

Prawie połowa Polaków kupuje pirackie oprogramowanie

48 proc. polskich użytkowników komputerów regularnie nabywa oprogramowanie z nielegalnych źródeł.

Google skupuje patenty

Amerykańska spółka zakupiła 1023 patenty od IBM. Transakcja jest częścią strategii jakie przyjęła w sądowych wojnach z konkurentami.

Wypłaty e-dotacji wznowione

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wznawia wypłatę środków unijnych na projekty internetowe młodych przedsiębiorców.

GAZETA PRAWNA

Reklama internetowa dźwignią handlu. Ale tylko ta nienachalna

Wydatki na reklamę w internecie rosną najszybciej na całym rynku reklamowym. W 2010 r. przekroczyły pułap 1,5 mld zł, a w tym mogą przekroczyć 1,8 mld zł. Jednocześnie sami reklamodawcy mają coraz mniejsze zaufanie do tradycyjnych banerów, które przez ostatnie lata dorobiły się opinii nachalnych i agresywnych.

Apple sprzeda w tym kwartale trzykrotnie więcej tabletów niż w 2010 roku

W tym kwartale Apple sprzeda trzykrotnie więcej tabletów niż w tym samym okresie ubiegłego roku oraz przynajmniej o jedną czwartą zwiększy sprzedaż swoich telefonów.

PARKIET

Asseco i Sygnity spotkają się w BGK

BGK może wydać kilkadziesiąt milionów złotych na system IT. Rozesłał już zapytania do potencjalnych wykonawców.

PULS BIZNESU

Facebook ujawnił nowy przycisk

Facebook wprowadził nowe rozwiązanie za pomocą którego użytkownik będzie mógł zdecydować jakie informacje udostępniane przez znajomych będą publikowane na ścianie z newsami właściciela konta w portalu.

Sprzedaż chipów jednak spadnie w tym roku

Gartner prognozuje, że globalna sprzedaż półprzewodników spadnie w tym roku o 0,1 proc. do 299 mld USD. Wcześniej prognozował, że wzrośnie o 5,1 proc.

NetWorld

IDF 2011: Intel zapowiada nowe pamięci SSD linii 710

Intel zapowiedział na konferencji IDF nową linię pamięci masowych SSD, przeznaczonych dla serwerów. Pamięci SSD linii 710 będą dostępne w kilku wersach (o pojemnościach od 100 do 300 GB) i będą miały dużo większą żywotność niż poprzednie pamięci SSD klasy "enterprise" oferowane przez firmę.

Windows Server 8 - Microsoft zdradza nieco szczegółów

Dzień po oficjalnym udostępnieniu użytkownikom wersji testowej Windows 8, Microsoft przedstawił garść interesujących informacji na temat kolejnego wydania swojego serwerowego systemu operacyjnego - roboczo nazwanego Windows Server 8. "To będzie jedna z najbardziej rozbudowanych i najmocniej zmodyfikowanych wersji z tej linii" - zapowiada Satya Nadella, szef microsoftowego działu produktów serwerowych.

InternetStandard

Gruper chwali się, że jego klienci oszczędzili 100 milionów złotych

Dzisiaj (15 września) suma wszystkich oszczędności klientów portalu zakupów grupowych Gruper.pl osiągnęła właśnie taki poziom. Bazując na danych za rok ubiegły, przychody tego serwisu można szacować na prawie 27 mln zł.