Piątkowy Przegląd Prasy

Czy Leo Apotheker straci stanowisko dyrektora generalnego HP?... 7 mld dol. za reklamy na Facebooku w 2013 roku… Ostatni duży konkurs w PARP… Co drugi PC z trefnym programem… Sygnity ma umowę z PFRON za 10,68 mln zł… Play zaczepia Solorza-Żaka… Wychodzi nowa wersja "Wiedźmina 2"… Facebook stawia na rozrywkę…

COMPUTERWORLD

Czy Leo Apotheker straci stanowisko dyrektora generalnego HP?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd koncernu HP poszukuje nowego kandydata na stanowisko dyrektora generalnego. Wiele wskazuje na to, że Leo Apotheker może stracić stanowisko w mniej niż rok po jego objęciu. Miałaby go zastąpić Meg Whitman, była dyrektor generalna firmy eBay.

Oracle zapowiada wysokowydajne rozwiązania bazodanowe dla małych i średnich firm

Amerykański gigant wprowadza na rynek nowe, aplikacyjno-sprzętowe rozwiązanie bazodanowe przeznaczone głównie dla firm sektora MSP. Wedle zapowiedzi Oracle Database Appliance zajmie w ofercie Oracle mniejsce tuż poniżej linii rozwiązań Exadata.

ATM i Linxdatacenter ze wspólną ofertą usług kolokacyjnych

ATM i Linxdatacenter podpisały umowę partnerską rozpoczynającą wzajemną sprzedaż usług kolokacyjnych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna powierzchnia techniczna w 6 centrach danych ATM i Linxdatacenter wynosi obecnie ponad 23 000 m2 z gwarantowanym redundantnym zasilaniem o mocy dysponowanej 50 MW.

RZECZPOSPOLITA

Wychodzi nowa wersja "Wiedźmina 2"

Producent "Wiedźmina 2" wypuszcza na rynek wzbogaconą i poprawioną wersję gry. Liczy, że w ten sposób znajdzie kolejnych klientów.

7 mld dol. za reklamy na Facebooku w 2013 roku

Największy społecznościowy portal świata dobije do 7 miliardów dolarów pozyskanych w reklam już za dwa lata - przewiduje amerykański eMarketer.

Facebook stawia na rozrywkę

Największy serwis społecznościowy musi bronić swojej pozycji. Kluczem do sukcesu ma być muzyka, filmy i telewizja.

Ostatni duży konkurs w PARP

Od 3 października przedsiębiorcy po raz drugi i ostatni w tym roku będą mogli ubiegać się o dotacje na integrację systemów informatycznych. To ostatni duży konkurs organizowany przez PARP w tym roku.

PARKIET

Sygnity ma umowę z PFRON za 10,68 mln zł

Giełdowa spółka zajmie się serwisem oprogramowania, które wspiera wypłaty świadczeń dla niepełnosprawnych przez PFRON.

PULS BIZNESU

Play zaczepia Solorza-Żaka

Niegrzeczne dziecko telekomunikacji po raz kolejny próbuje zrobić psikusa. Nikomu nie jest jednak do śmiechu.

Co drugi PC z trefnym programem

Polska zajmuje niechlubne 16. miejsce wśród 32 państw zbadanych przez Business Software Alliance (BSA), międzynarodowe stowarzyszenie producentów software’u, jeśli chodzi o korzystanie z nielegalnego oprogramowania.

NetWorld

Nowe wersje pakietów ESET Smart Security i ESET NOD32 Antivirus

ESET (producent rozwiązań antywirusowych) wprowadził na rynek nowe wersje swoich dwóch produktów: ESET Smart Security 5 (pakiet bezpieczeństwa) oraz ESET NOD32 Antivirus 5 (antywirus i antyspyware).

Adobe łata lukę wykorzystywaną przez hakerów

Koncern Adobe udostępnił pakiet poprawek, usuwających z zabezpieczeń odtwarzacza Flash Player sześć poważnych błędów w zabezpieczeniach. Firma zaleca użytkownikom jak najszybsze zaktualizowanie aplikacji - bo jedna z załatanych luk jest już wykorzystywana przez przestępców.