Piątkowy Przegląd Prasy

Największa w Rosji wyszukiwarka Yandex inwestuje w USA… Netia przejmuje Telefonię Dialog i Crowley Data Poland … 2,5 tys. książek w e-Kiosku… Bilety z Internetu bez ryzyka… Sygnity nie wróci do skupu akcji… Komputronik ostatecznie wyjaśnił wątpliwości w sprawie dywidendy… Będzie więcej internetu w Polsce. Nawet w Polsce B… Niewidzialna ręka pociągnęła notowania ABC Daty… Mazowiecka sieć z dofinansowaniem… Zakupowe okazje dla firm…

COMPUTERWORLD

Jak przygotować się na outsourcing

Zapytaliśmy dostawców usług IT i BPO, jak najskuteczniej - bazując na ich doświadczeniach - przekazać część działalności firmie zewnętrznej. Kiedy należy rozważyć outsourcing? Kiedy staje się on opłacalny dla przedsiębiorstwa?

Polak w zarządzie europejskiej centrali Hewlett-Packard

Jacek Levernes, dotychczas kierujący działalnością działu HP Global Business Services w regionie EMEA dołączył do zarządu HP Europe. Według przedstawicieli koncernu HP nominacja potwierdza strategiczne znaczenie regionu Europy Środkowo-Wschodniej i centrów usług biznesowych dla rozwoju koncernu na świecie.

Od CIO do COO - czyli alternatywna ścieżka kariery

Wielu CEO i menedżerów nie rozumie, jakie są czynniki sukcesu CIO. I słusznie, ponieważ nie istnieje standardowa rola CIO. IT jest zależne od potrzeb organizacji.

Netia przejmuje Telefonię Dialog i Crowley Data Poland

Łączne przychody powstającej w wyniku tej transakcji grupy telekomunikacyjnej to ponad 2,1 mld zł! "Nowa" Netia wyprzedziłaby nawet P4, operatora sieci Play kiedyś należącego do Netii.

RZECZPOSPOLITA

Mazowiecka sieć z dofinansowaniem

Mazowsze ruszyło z największą inwestycją dotowaną przez Brukselę. To budowa sieci szerokopasmowej.

Zakupowe okazje dla firm

Na świecie działa już kilkanaście serwisów zakupów grupowych dla firm. Pierwszy ruszył też w Polsce. W czerwcu działalność rozpoczął B2Bdeal.pl i zdobył już 45 tys. użytkowników.

Bilety z Internetu bez ryzyka

Większość firm sprzedających bilety online nie oszukuje - wynika z ogólnoeuropejskiego badania stron internetowych.

2,5 tys. książek w e-Kiosku

Spółka, która do tej pory zajmowała się głównie dystrybucją elektronicznej prasy, stawia teraz także na elektroniczne książki.

Sygnity nie wróci do skupu akcji

Spółka kilka dni temu wyczerpała cały budżet (5 mln zł) przeznaczony na ten cel decyzją akcjonariuszy.

WYBORCZA.BIZ

Będzie więcej internetu w Polsce. Nawet w Polsce B

Rząd w ostatniej chwili zakończył prace nad programem, który ma uratować miliard euro przeznaczony na budowę internetu i zapewnić niemal wszystkim Polakom dostęp do globalnej sieci. "Gazeta" poznała szczegóły.

Dziennik szkolny wciąż papierowy

Mniej niż co dziesiąta szkoła korzysta z dziennika w sieci. A rodzice nie chcą płacić za wgląd w oceny dziecka.

Największa w Rosji wyszukiwarka Yandex inwestuje w USA

Największa w Rosji wyszukiwarka wyłożyła 15 mln dol. na zakup mniejszościowego pakietu akcji w amerykańskiej spółce Blekko.

PARKIET

Komputronik ostatecznie wyjaśnił wątpliwości w sprawie dywidendy

Poznański dystrybutor twierdzi, że może wypłacić dywidendę za poprzedni rok obroty, mimo że uchwała z walnego zawiera błąd formalny.

NFI Midas: Zarząd broni przejęcia Aero 2

Nawet 68 gr, czyli o blisko 13 proc. mniej niż w środę, kosztowały wczoraj akcje NFI Midas, funduszu kontrolowanego przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Niewidzialna ręka pociągnęła notowania ABC Daty

ABC Data zdrożał w czwartek o ponad 6,33 proc. Wolumen obrotów jest najwyższy od ponad roku.

NetWorld

ITU Telecom World 2011

Genewskie spotkanie na technologicznym szczycie, pełne będzie prezentacji, spotkań roboczych, warsztatów oraz wykładów. Wśród uczestników nie zabraknie polskich firm.

Systemy UC - trudna droga do sukcesu

Mówi się, że na świecie pewne są tylko śmierć, podatki i niedopracowane projekty wdrożeń rozwiązań Unified Communications. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego (i czy słusznie) do niewdzięcznej grupy dołączono systemy zaawansowanej i ujednoliconej komunikacji IP.

InternetStandard

Domenta co.pl sprzedana za milion złotych

Nowym operatorem domeny co.pl jest firma Michau Enterprises LTD... właściciel serwisu AfterMarket.pl, na której to giełdzie została ona sprzedana.

SecurityBlog

Prawo do informacji na świecie

Dwie organizacje pozarządowe Access Info Europe (Hiszpania) i Centre for Law and Democracy (Kanada) przygotowały ranking krajów pod kątem dostępu obywateli do informacji publicznej (Right to information). Ranking, metodologia i szczegółowe dane objętych badaniem krajów są dostępne na stronie www.rti-rating.org.

Rewers

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - część 3

Carnegie Mellon University znany jest przede wszystkim z modeli dojrzałości. CMM, potem CMMI w różnych mutacjach (CMMI for Acquisitions, CMMI for Services, People CMM) oraz kilka innych modeli (PSP, TSP) powstały w wyniku badań nad inżynierią oprogramowania, zespołami, przejęciami, itd. W dniu trzecim mieliśmy okazję obejrzeć nowy, jeszcze świeży: CERT-RMM, czyli Resillience Management Model, którego autorem jest CERT.