Piątkowy Przegląd Prasy

Google Earth z miliardem użytkowników… Mniej współpracy biznesu i administracji… Google nie używa własnych produktów… Karty SIM ważne coraz dłużej, nawet dwa lata… Podłączeni i niecierpliwi: nowi użytkownicy mediów… Nie ma podziału na świat wirtualny i rzeczywisty…

COMPUTERWORLD

Najażniejsze wydarzenia w życiu Steve'a Jobsa

Zmarł współtwórca Apple'a i wizjoner, który uratował tę firmę przed upadkiem. Oto historia jego życia.

Wartość dla firmy czy szum?

Sieci społecznościowe, chociaż sprawiają firmom problemy, mogą być źródłem korzyści. Należy jednak dokładnie zorganizować pracę z nowym medium.

Oracle uruchamia własną platformę cloud computing

Chmura w wydaniu Oracle ma pozwalać na swobodne korzystanie z oprogramowania biznesowego, możliwości bazy danych Oracle bez konieczności posiadania własnej infrastruktury sprzętowej. Możliwa ma być też nieograniczona migracja zainstalowanych aplikacji oraz baz danych na nową platformę oraz w kierunku przeciwnym.

RZECZPOSPOLITA

Mniej współpracy biznesu i administracji

Ubywa projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Zdaniem ekspertów w tym przypadku mniej nie musi znaczyć gorzej.

GAZETA PRAWNA

Podłączeni i niecierpliwi: nowi użytkownicy mediów

Nie mogą żyć bez internetu. W domu on siedzi przy swoim laptopie, ona przy swoim. Jednocześnie używają smartfonów i tabletów. Duży, plazmowy telewizor, choć włączony, stoi wyciszony. Przestał być głównym źródłem rozrywki. Centrum świata jest dla nich Facebook.

Karty SIM ważne coraz dłużej, nawet dwa lata

Sieci komórkowe zasypują klientów prezentami. Tym razem na ich celowniku znalazły się tzw. oferty przedpłacone pre-paid. Najbardziej rewolucyjną zmianę wprowadził Orange, operator o największej liczbie aktywnych kart SIM. Wydłużył ważność konta w ofertach pre-paid aż o dwa lata dla tych, którzy zdecydują się skorzystać z oferty do końca listopada. Ale dla osób, które zrobią to po tym terminie, też nie będzie źle, bo wszystkie karty i tak ważne będą rok.

WYBORCZA.BIZ

Debata Netii: Nie ma podziału na świat wirtualny i rzeczywisty

W czasie jednej z debat na konferencji "Biznes to rozmowy" prelegenci zwracali uwagę na to, że jeśli ktoś traci dobre imię w świecie wirtualnym, to traci je także w świecie realnym. Dlatego podział na real i wirtual jest sztuczny - argumentowano.

PULS BIZNESU

Google nie używa własnych produktów

Sukces produktu w dużej mierze zależy od wiary w stworzone rozwiązanie. Jeżeli producent nie jest zainteresowany urządzeniem, tym trudniej przekonać do niego konsumentów.

Google Earth z miliardem użytkowników

Program, który zadebiutował w 2005 r. ma już miliard użytkowników.

NetWorld

JavaScript: - aktualizacja ECMAScript 6 pozwoli na modularyzację

Kolejne duże uaktualnienie platformy JavaScript, o roboczej nazwie ECMAScript 6 umożliwi modularyzację kodu oraz zapewni deweloperom większą wygodę programowania i bezpieczeństwo.

Eaton Intelligent Power - zarządzanie energią w sieci

Narzędzie do kompletnego monitorowania i zarządzania sieciami urządzeń zasilających jest przeznaczone dla różnych środowisk IT - od zwykłych biur do dużych centrów danych, wykorzystujących wirtualizację.

InternetStandard

Firmy wciąż nie potrafią korzystać z social media

O błędach popełnianych przez firmy korzystające z mediów społecznościowych i najlepszych praktykach opowiadali na kongresie Netii Biznes to Rozmowy - socjolog, dr Dominik Batorski i psycholog dr Krzysztof Krejtz.

Zakupy w internecie coraz częściej bez gotówki

Ponad połowa kupujących w Sieci deklaruje, że bez żadnych obaw korzysta przy tej okazji z płatności internetowych. Najchętniej wybieraną formą płatności jest przelew bankowy - wynika z badań PayU przeprowadzonych wśród użytkowników Allegro.